Šestadvacetiletý forvard letos měsíc hostoval v Pardubicích, kde se však v sedmi utkáních neprosadil. Pookřál až po návratu do Komety. Proti Hradci Králové zaznamenal celkově šestou trefu v sezoně. „Zjednodušili jsme hru a dávali jsme rychle puky z obranného pásma," vyjmenovával Zohorna příčiny zlepšené hry.

Jenže tyto aspekty hry začal brněnský tým plnit až od druhé třetiny. V prvním dějství byl kvůli třem vyloučením a trestu do konce utkání pro Romana Dymáčka za vražení na hrazení neustále pod tlakem. „Bohužel v první třetině jsme domácím dovolili luxus hrát skoro osm minut přesilovou hru. Postupem času jsme se dostali do zápasu, zaslouženě jsme otočili stav," povídal asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Domácí vytěžili z početní převahy jen branku Jaroslava Bednáře, jenž v přesilovce pěti proti třem zaskočil z úhlu Marka Čiliaka. „Pak následovalo pět minut přesilovky pět na čtyři, kterou jsme ale nesehráli vůbec dobře. Jako by nás to trochu vykolejilo," uvědomil si kouč domácích Václav Sýkora.

Také brněnský brankář Čiliak zapomněl na zaváhání při první brance a svůj tým několikrát podržel. Zvláště při šancích útočníka Rastislava Deje z bezprostřední blízkosti. Zohorna předvedl pohotovou střelu a dorážku i povedený bekhendový blafák po samostatném úniku. Přesto se šlo po gólech Blaže Gregorce a Bedřicha Köhlera do prodloužení. „Kdybychom byli disciplinovanější, tak jsme zápas zvládli. Takhle jsme domácím nabídli tři přesilovky a oni dvě využili," mrzelo Pokorného.

Až v prodloužení rozhodl z trestného střílení za zraněného Jana Káňu, který byl faulovaný, útočník Marcel Haščák. „Brno si zasloužilo bod navíc," přiznal Sýkora.

Kometa se alespoň do úterý, kdy Hradec Králové dohrává jedno ze svých dvou utkání k dobru, posunula o bod na třetí místo tabulky.

Rozhodující gól zápasu. Marcel Haščák proměnil nájezd v prodloužení.Zdroj: DENÍK/Michal Fanta

Rozhodující gól zápasu. Marcel Haščák proměnil nájezd v prodloužení. Foto: Deník/Michal Fanta

Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 3:4 v prodl.

(1:0, 0:2, 2:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Jaroslav Bednář (Gregorc, Newton), 55. Gregorc (Jaroslav Bednář), 56. Köhler (Jarůšek, Jaroslav Bednář) - 29. H. Zohorna (M. Kvapil), 37. H. Zohorna (M. Kvapil, V. Němec), 50. H. Zohorna, 64. Haščák z trestného střílení.

Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Úlehla - Bláha, Špůr. Vyloučení: 5:7, navíc Dymáček (Brno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6103.

Sestavy:
Hradec Králové: Rybár - Čáp, Vydarený, Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Plášil - Köhler, Džerinš, Šimánek - Jaroslav Bednář, Kukumberg, Dej - Jarůšek, Dragoun, Picard - R. Pavlík, T. Knotek, Kopta. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.
Brno: Čiliak - O. Němec, Štencel, Trška, Gulaši, L. Vágner, Malec, F. Král - Vincour, L. Čermák, J. Káňa II - H. Zohorna, V. Němec, M. Kvapil - Haščák, Nečas, R. Zohorna - Dostálek, F. Dvořák, Dočekal - Dymáček. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.