Kometu srazil Vlasákův gól „last minute“

Brno – Porážka jako každá jiná? Ne tak docela. „Rozhodující gól minutu před koncem zabolí," přiznal útočník brněnské Komety Libor Pivko. S celým týmem se musel ve třetím čtvrtfinále hokejového play off sklonit před Plzní. Ta na jihu Moravy zvítězila právě díky strojově načasované trefě Ondřeje Kratěny 2:1.

22.3.2014 AKTUALIZOVÁNO 22.3.2014

Kometa měla většinu zápasu převahu. Srazil ji však gól v poslední minutě.Foto: DENÍK/Drahomír Stulír

Do konce základní části zbývalo 54 vteřin. „Krtek (Kratěna) získal puk a hnal se do pásma. Rychle jsem tam taky spěchal, že to ještě zkusím. Dostal jsem to perfektně a trefil puk se štěstím špičkou. Pro Kometu to byla rána do vazu v tomhle čase," povídal o rozhodující brance její autor Tomáš Vlasák.

Stejný poměr jako skóre byl i v přehledu ovládnutých třetin. Plzni víc vyšla úvodní a závěrečná. Kometa svého soupeře mačkala pouze v prostřední části. „Měli jsme dost přesilovek na to, abychom nějaký gól dali," tvrdil brněnský asistent Karel Beran.

V početních výhodách padly obě úvodní trefy. V patnácté minutě Kometa pykala za horkokrevnost kanadského obránce Rylyeho Millera. Ten se nechal zbytečně vyloučit a první přesilovku využil Pavel Kašpařík. Za chvíli už byl stav znovu nerozhodný. V přesilovce napřáhl domácí bek Jozef Kováčik a před brankou trefil nastavenou hůl Libora Pivka.

Jinak se střelci trápili. „Dlouhou dobu to bylo 1:1, takže koncovka vázla na obou stranách. Ale přesilovky rozhodně musíme zlepšit," souhlasil domácí obránce Jan Hanzlík s tvrzením kouče.

Čtvrtý zápas série uvidí brněnská Kajot Arena v neděl. Začátek zápasu je dvacet minut před pátou hodinou odpoledne.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy – 3. zápas:

HC Kometa Brno – HC Škoda Plzeň 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Pivko (Kováčik, T. Svoboda) – 15. Kašpařík (Kratěna, Lev), 60. Vlasák (Kratěna, Lev). Rozhodčí: Hradil, Polák – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 7200 (vyprodáno). Stav série: 1:2.

Sestavy:

Brno: Čiliak – Miller, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka – H. Zohorna, Čermák, J. Hruška – T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II – Jakub Svoboda, Koreis, Burian – Vondráček, P. Mrázek, Pivko. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

Plzeň: Machovský – Jiří Hanzlík, Seman, Slovák, J. Jeřábek, Mozík, Moravčík – Duda, Martin Straka, Pletka – Kratěna, Vlasák, J. Sýkora – Indrák, Kašpařík, Schleiss – M. Dvořák, Lev, Holec. Trenéři: Razým a Michal Straka.

22.3.2014 VSTUP DO DISKUSE

Lucie Šafářová.

Šafářová se stane světovou jedničkou ve čtyřhře

V pátek 18. srpna vjela u železniční stanice Olbramkostel na Znojemsku na železniční přejezd Octavia v době, kdy tudy projížděl motorový vlak. Při srážce zemřeli dva lidé, dítě ve vážném stavu transportovali záchranáři vrtulníkem do Brna.
24

Srážka auta a vlaku u Olbramkostela: dva lidé zemřeli, malá dívka bojuje o život

Expo představili stylově. Brňané se zapojí vlastními příběhy a fotkami

Brno /FOTOGALERIE/  – Výroční výstava v Brně bude. Přestože představitelé města stále nemají jisté, kdo by se na výroční výstavu ke sto letům od vzniku Československa složil, pokračují v plánování největší výstavní akce příštího roku. „Čekáme, zda nám přispějí vlády České a Slovenské republiky. Rozhodnutí může padnout čtvrtého září na jejich společném zasedání,“ řekl primátor Petr Vokřál.

Žaloba na územní plán: za krajem stojí přes 60 obcí

Jižní Morava – Více zastánců než odpůrců mají krajské zásady územního rozvoje. Alespoň podle počtu obcí, které se připojily na stranu Jihomoravského kraje v žalobě na platnost územního plánu, kterou před měsícem podalo patnáct jihomoravských obcí přes advokátní kancelář Frank Bold.

Gott kvůli nemoci zrušil vystoupení v Brně. Na LétoFestu zazpívá Koller

Brno – Nezaměnitelný hlas Karla Gotta v sobotu nakonec nezazní na brněnském stadionu za Lužánkami. Nejznámější český zpěvák měl vystoupit pod širým nebem na festivalu LétoFest. Z důvodu nemoci a hlasové indispozice však svůj koncert zrušil. Místo Gotta zazpívá Brňanům David Koller. Fanoušci se těší taky na Wanastowi Vjecy nebo Marka Ztraceného.