Kometa zažila třetinu snů. Hradec Králové zničila 7:0

Hradec Králové, Brno – Takovou dvacetiminutovku ještě brněnští hokejisté v letošní sezoně nezažili. Brankou Františka Ptáčka v 21. minutě nedělního utkání na ledě Hradce Králové načal jihomoravský tým třetinu, ve které Mountfield porazil 5:0. A dvěma góly v závěrečné části hry dokonali Brňané dílo zkázy.

18.1.2015 17 AKTUALIZOVÁNO 18.1.2015
44 fotografií
Kometa Brno (v bílém) rozdrtila Hradec Králové 7:0.

Kometa Brno (v bílém) rozdrtila Hradec Králové 7:0.Foto: DENÍK/Michal Fanta

Vítězství 7:0 je v aktuální sezoně jejich nejvyšší. „Měli jsme výborný pohyb a rozhodla druhá třetina, kdy nám do brány napadalo vlastně všechno. Radost pohledět," liboval si brněnský asistent trenéra Karel Beran.

Kometa tak ideálně zakončila třetí čtvrtinu základní části. Stále zůstává s jedenasedmdesáti body na čtvrtém místě tabulky, třetí Sparta Praha je však po včerejší prohře s vedoucím Třincem lepší už jen skóre. Navíc Brno uskočilo pátým Pardubicím na rozdíl deseti bodů a opět se přiblížilo tomu, aby play off zahájilo před domácími fanoušky.

Kometa slavila nejvyšší výhru v sezoně, domácí naopak utrpěli nejvyšší debakl. V extralize jsou přitom vyhlášení důkladnou obranou. „Takové vítězství jsme určitě nečekali. Rozhodl náš dobrý pohyb," řekl v rozhovoru pro Českou televizi brněnský útočník Tomáš Vondráček.

Ten opět potvrdil svou výbornou formu posledních týdnů. K jedné trefě přidal tři asistence. „Když má člověk formu, body mu naskakují samy. Jindy vám naopak puk nepadne ani do prázdné branky," usmíval se třiadvacetiletý Vondráček.

Zatímco Brňané se přibližují svému cíli, Východočeši ztratili důležité body v boji o šesté místo, které jako poslední zaručuje přímý postup do bojů o titul. Momentálně na něj ztrácejí dva body. „Měli jsme takových výstupů víc. vlastně až moc na jednu sezonu," kritizoval své svěřence německý trenér Hradce Peter Draisaitl.

Viníky domácího debaklu však jmenovat nechtěl. „Je pravda, že tam takhle jezdit nemůžeme. Musíme si to vyřešit v kabině, než budeme někoho veřejně kritizovat. Teď jde o to jak," upozornil Draisaitl.

Ostřeji se pustil do kritiky svého týmu hradecký kapitán Jiří Šimánek. „Deset minut jsme byli trapní a to rozhodlo. Všude jsme byli později, nic nám nevycházelo," kroutil hlavou zkušený útočník.

Poslední čtvrtinu základní části zahájí Kometa v pátek na domácím ledě. Od šesti hodin večer hostí osmé Bílé Tygry Liberec.

Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 0:7 (0:0, 0:5, 0:2)

Branky a nahrávky: 21. Ptáček (Ton, J. Hruška), 22. Kuboš (Honejsek, Dočekal), 26. Vondráček (Burian, Koreis), 30. Dočekal (Vondráček), 38. Honejsek (Dočekal, H. Zohorna), 45. Honejsek (Vondráček, Hanzlík), 59. Ton (Vondráček, Hanzlík). Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5312.

Hradec: Kacetl (26. Kantor) - Dietz, Vydarený, Pilař, P. Mikuš, Pláněk, Vašíček, od 27. navíc Jank - Kudrna, Mertl, Šimánek - Dej, Kukumberg, Pospíšil - Vantuch, T. Knotek, Červený - P. Beránek, Nedvídek, Kopta. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

Brno: Čiliak - Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Malec - Ton, V. Němec, J. Hruška - Vondráček, Koreis, Burian - Honejsek, H. Zohorna, Dočekal - R. Zohorna, L. Čermák, J. Káňa. Trenéři: Kýhos, Pešout a K. Beran.

Autor: David Nekvinda