Hokejisté Komety si prohráli duel s Plzní za katrem

Plzeň, Brno – O výhru se připravili sami. Hokejisté brněnské Komety putovali v pátek v sedmém kole extraligy na ledě Plzně osmkrát na trestnou lavici. V oslabení dostali tři góly. „Střetnutí se mi hodnotí těžko. Měli jsme do něj výborný vstup, ale pak nás potrestaly fauly," prohlásil nespokojeně asistent Komety Karel Beran, který skousával porážku 3:4, i když jeho tým vedl už 3:1.

2.10.2015 32 AKTUALIZOVÁNO 2.10.2015

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lukáš Kaboň

S prvními minutami střetnutí mohli být brněnští trenéři tentokrát spokojení. „Ve druhé minutě jsme měli už dvě gólové šance a pak následoval náš gól z úniku. Do desáté minuty jsme výborně bruslili," vyzdvihl Beran nástup na led.

V úniku se netradičně ocitl kapitán Leoš Čermák a střelou zápěstím pod břevno zaskočil brankáře Patrika Polívku. Sedmatřicetiletý centr čtvrté formace měl na starosti devatenáctiletého juniora Radima Zohornu. A ten rázem zažil ideální návrat po zranění. Ve 24. minutě zvyšoval pohotovou dorážkou do prázdné branky už na 3:1. „Ve stejném duchu jako na začátku zápasu jsme vstoupili do druhé třetiny a ujali jsme se dvoubrankového vedení. Po chybě v obraně jsme obdrželi kontaktní gól," popsal Beran.

Brňané sice pohlídali slovenského střelce Marcela Hossu, ale srazil je tentokrát urostlý forvard Jakub Lev. Dvakrát skóroval z předbrankového prostoru. „Těžil jsem z výborné práce celé lajny. Oba mé góly padly v přesilovce, kdy mi to nezištně připravil Jarda Kracík. Já jsem to do branky se štěstím propasíroval," hlásil.

Opět se potvrdilo, že Plzeň se v domácím prostředí nevzdává za žádného stavu. „Zdálo se, že si zkušený mančaft jako Kometa vedení ohlídá. Klukům jsme ale pořád říkali, že je dost času," uvedl domácí asistent Ladislav Čihák.

Přesně před týdnem prohrávala Plzeň s Litvínovem 0:3 a nakonec vyhrála 4:3 v prodloužení. Nyní přišel další obrat. „Chtěli jsme zlepšit pohyb a hrát v pěti dopředu, v pěti dozadu. Vstřelili jsme kontaktní gól, což kluky oživilo. Kometa odešla fyzicky," dodal Čihák.

Plzeň uzmula třetí výhru za sebou, naopak Kometa potřebuje utnout sérii tří proher. V neděli hostí v DRFG Areně dvacet minut před šestou hodinou večer pražskou Spartu.

HC Škoda Plzeň – HC Kometa Brno 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Indrák (Kubka, Moravčík), 36. D. Sklenička (Preisinger), 39. Lev (Kracík, Kratěna), 54. Lev (Kracík, Kratěna) – 3. L. Čermák (R. Zohorna, Burian), 24. J. Hruška (Ostřížek, V. Němec), 24. R. Zohorna (L. Čermák, Burian). Rozhodčí: Hradil, Souček – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:1. Diváci: 4724.

Sestavy:

Plzeň: Polívka – Kadlec, D. Sklenička, Jeřábek, Moravčík, Kubka, Pulpán – Kratěna, Bližňák, Schleiss – Indrák, Kracík, Kubalík – Johnson, Lev, Hossa – Hollweg (35. J. Sýkora), Preisinger, Poletín. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

Brno: Čiliak – Stehlík, Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Kuboš, Malec, Ptáček – V. Němec, J. Hruška, Ostřížek – Vondráček, H. Zohorna, Jan Káňa II – Honejsek, Raška, Tenkrát – R. Zohorna, L. Čermák, Burian. Trenéři: Hadamczik, Beran a Pokorný.

Autor: Petr Musil

2.10.2015 VSTUP DO DISKUSE 32
Bohumil Šimek.

Sledujte ONLINE: Diskuze s hejtmanem Bohumilem Šimkem o směřování kraje

Výstava modelů v brněnském nákupním centru Avion přebližuje osmdesát známých staveb ze čtyř kontinentů.
19

OBRAZEM: V obchodním centru lidé postavili Eiffelovu věž i Koloseum. Z puzzle

Život na Antarktidě: Alkohol na stanici podléhá schválení, říká klimatolog

Brno /ROZHOVOR/ – Přední český klimatolog Pavel Prošek díky své práci procestoval Arktidu i Antarktidu. Na mrazivém světadílu pomáhal přesně před deseti lety založit první českou polární stanici. „Je to vlastně takový dobře zateplený panelák z dřevoštěpky. Ale dodnes stojí a funguje bezvadně," říká o stanici s nadsázkou. Celkově se do těch míst zúčastnil osmi výprav a pomáhal tam založit klimatologický program.

Medička pomáhala v uprchlickém táboře. Základem v práci je dobrý kolektiv, míní

Brno – V létě pomáhala léčit nemocné v uprchlickém táboře v Aténách, nyní se poohlíží po budoucí kariéře. Martina Žižlavská studuje všeobecné lékařství na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně šestým rokem. „Odchod do zahraničí neplánuju. Domov, rodinu a přátele mám tady. Neznamená to ale, že jsem se stávajícími podmínkami spokojená," podotýká.

Brno podpoří cyklisty. V práci se osprchují

Brno – Sedm až osm měsíců ročně jezdí za zaměstnáním na kole informatik Pavel Flajšman. I když je pro něj cesta na Nové sady kolem rušného nádraží náročná, v jednom má štěstí jeho firma zařídila sprchu na pracovišti. „Zaměstnavatel je vstřícný k cyklistům. Máme vyřešené také bezpečné stání kol v garážích," poznamenal Flajšman. Cyklistů, které po příjezdu do práce čeká sprcha, zřejmě přibude. Brněnský plán mobility je totiž navrhuje podpořit.

Zbrojovka zvládla domácí premiéru, spasila ji vítězná hlavička Řezníčka

Brno – Fotbalisté Zbrojovky přivítali v osmnáctém kole nejvyšší soutěže na svém stadionu Liberec a zvítězili 1:0.