Vítěznou trefu servíroval ve 39. minutě útočník Jan Hruška. Modrobílí těžili ze svých dlouhodobých zbraní. „Slušně jsme bránili, Jirka Trvaj chytal spolehlivě," chválil tým asistent brněnského kouče Lubomír Oslizlo.

Do brněnské sestavy se po zlomenině kotníku vrátil centr Róbert Petrovický, hosté dřeli a znovu prokázali vnitřní sílu. Ani ve třetím zápase v řadě je nerozhodil nepříznivý vývoj.

V polovině duelu ztratili vedení, po přesilovkových zásazích ocelářů Radka Bonka a Martina Růžička prohrávali 1:2. „Zase jsme dostali dva góly v oslabení, byť jsme hráče upozorňovali, že soupeř má kvalitní přesilovky a nabádali jsme je, aby nebyli tolik vylučovaní," povídal Oslizlo.

Sedm vyloučených ale Kometu mrzet nemuselo. Znovu se postavila na nohy. Stejně jako proti Kladnu velel k obratu kapitán Radim Bičánek. V přesilovce zpracoval puk na modré a v čase 35:55 nechytatelnou dělovkou propálil gólmana Hamerlíka.

Od vyrovnání na 2:2 uplynuly jen tři minuty a Brňané si znovu uzmuli vedení. Útočník Tomáš Svoboda poslal ideální pas Janu Hruškovi a ten povedenou kličkou překonal brankáře. Oceláři se nestačili divit. „Chtěli jsme jít do třetí třetiny s náskokem, což by nám dávalo velkou šanci na výhru. Brno skóre otočilo a ukázalo svou sílu. Hrálo dobře," chválil modrobílé zadák z NHL Rostislav Klesla, který se poprvé představil v třineckém dresu.

Kometa už vedení nepustila, vítězství si Brňané v závěru pojistili kuriózním způsobem. Domácí při oslabení Brna sáhli k power play, hra šest na čtyři jim na vyrovnání nestačila. Třinecký centr Bonk sice vyhrál buly, puk však vyletěl několik metrů do vzduchu a pak doklouzal do prázdné branky. „Vyhráli jsme zaslouženě," těšilo Oslizla.

Kometa se s devíti body osamostatnila v čele, v neděli přivítá dalšího těžkého soupeře. S pražskou Slavií přijedou i šutéři z NHL Roman Červenka a Vladimír Sobotka. Zápas začíná v půl sedmé večer.

HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 28. M. Růžička (D. Květoň, Galvas), 35. Bonk (Zíb) – 7. H. Zohorna (Koreis), 36. Bičánek, 39. J. Hruška (T. Svoboda, Jakub Svoboda), 60. L. Čermák. Rozhodčí: Blecha, Mikula – Dřínovský, M. Čech. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4367.

Sestavy:

Třinec: Hamerlík – Zíb, Hrabal, Roth, Galvas, Lojek, Klouček, Klesla, Ovčačík – M. Růžička, Bonk, Varaďa – D. Květoň, Peterek, Adamský – Klimenta, Polanský, Rákos – Hrňa, Zagrapan, Orsava. Trenéři: Turek a Janků.

Brno: Trvaj – Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, Valach, Malec, Valábik, Krejčiřík – Erat, L. Čermák, Dlouhý – T. Svoboda, J. Hruška, Jakub Svoboda – Holec, Petrovický, M. Hořava – Koreis, Dočekal, H. Zohorna. Trenéři: Venera a Oslizlo.