Kometu obrala o body také rukavice

Brno /FOTOGALERIE/ - Další zápas k vzteku mají za sebou brněnští hokejisté. S Libercem rychle prohrávali, pak se v minutě dvěma góly dostali do vedení, přesto nakonec prohráli 2:4. O všechny body je připravila kuriozita ve vlastní přesilovce. A liberecká rukavice.

4.11.2011 9

Hokejisté brněnské Komety v utkání s Libercem.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Tu při gladiátorském bránění ztratil útočník tygrů Dalibor Bortňák, když obětavě zblokoval brněnskou bombu. Prudce vyhozený kotouč se zpomalil právě o ležící část výstroje a došoural se k Michalu Bártovi. Ten po bleskovém úniku svým druhým gólem na 3:2 nasměroval tygry k vítězství. A jeho parťák slyšel jen chválu.„Chytil jsem puk rukou, až mi odletěla rukavice. Snažil jsem se rychle vyhodit a jít si ledovat ruku. Gól jsem viděl až na kostce. Řekl mi o něm až asistent na střídačce,“ smál se Bortňák.

Mohl děkovat i hozené rukavici. „Kdybych puk vyhodil čistě bez teče, možná z toho vítězný gól nebyl,“ dodal dvacetiletý benjamínek.

Gól ve vlastní přesilovce na 2:3 brněnské hokejisty zase srazil na zem.

Ve druhé třetině totiž za 45 vteřin totiž dvěma slepenými góly otočili zápas na 2:1 a byli na koni. „Pak jsme dostali dva blbé góly a utkání se zlomilo. Neproměňujeme šance, to už je skoro každý zápas,“ zlobil se domácí útočník Andrej Podkonický.

Podobně viděl brněnské trápení i kouč Zdeněk Venera. „Když jste aktivní a nedáte góly, je to vždycky na houby. Pak dostanete hloupou branku a už se vezete,“ říkal trenér. Modrobílí měli ve dvou úvodních třetinách více ze hry, tlačili se do útoku, jenže Liberec pečlivě bránil a tygry opět skvěle držel gólman Marek Pinc. „Pincák byl hlavní faktor našeho vítězství,“ chválil jej útočník Bárta. „Hlavně, že jsme se po dvou gólech nepoložili a stále si věřili. Už jsem zažil i tři branky za minutu,“ hlásil Pinc.

Brňané si opět mohli stěžovat na vlastní nemohoucnost u soupeřové branky. A zase hořeli v přesilovkách. „Můžeme v nich tlačit, jak chceme, ale když nedáme gól, jsou špatné,“ tušil Podkonický.

Kometa v tabulce zůstává desátá, navíc přišla o obránce Radima Bičánka, který v půlce zápasu odkulhal s bolavým tříslem. „Se zraněním dohrával i Kuba Svoboda. Uvidíme, jestli budou do neděle v pořádku,“ doplnil Venera před zítřejším duelem v Pardubicích.

4.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 9
Dvě stě čtyřicet balónků se ve čtvrtek vzneslo k nebi před brněnskou Katedrálou svatého Petra a Pavla na počest stejného počtu let od založení biskupství.
19

Nebe nad Petrovem zaplnily balónky. Brněnské biskupství oslavilo 240. výročí

Účet za tropický červen? Osm set kolapsů, jeden skončil dokonce smrtí

AUTOMIX.CZ

Metalex, společnost později známá jako MTX, si za více než čtyřicet let vydobyl zvláštní místo v historii českého motorsportu a automobilového průmyslu. Za socialismu v tomto podniku vznikla řada podivuhodných aut, krátce po revoluci se firma zase proslavila přestavbou škodovek na kabriolety.  Dokonce postavila i supersport.

Abraham zažívá obrození. Jezdecky se nezměnil, ale lidsky vyspěl, říká expert

Brno – Škarohlídi se mu v minulosti posmívali, že padá a závody často nedokončí. V letošní sezoně mistrovství světa brněnský motocyklista Karel Abraham všechny umlčel. Výsledky, jaké předvádí, od něj nemohl nikdo očekávat. A nečekal je ani sám.

Výročí povodní. Podělte se s námi o vzpomínky!

Jižní Morava – V roce 1997 i pět let nato zasáhly jižní Moravu ničivé povodně. Stoletá voda na mnoha místech v kraji napáchala stamilionové škody a zabíjela. Podělte se s námi o své vzpomínky. Redakce jihomoravských Deníků Rovnost hledá fotografie a svědectví z letních povodní v letech 1997 a 2002.

Příští sezona? V plánu bylo pokračovat v Kometě, sen je hrát NHL, povídá Nečas

Raleigh, Brno /ANKETA/ – Vstupenku do slavné NHL mu může zajistit tým, který má přízvisko Hurricanes. Hned po draftu, v němž si hokejistu Martina Nečase vybrala z dvanácté pozice Carolina, talentovaný útočník s vtipem podotkl, že jeho jméno v češtině také připomíná špatné počasí. „Téměř jako hurikán," culil se osmnáctiletý extraligový mistr s brněnskou Kometou. Nečas doufá, že také časem vletí do NHL jako hurikán.