Kometě přibalil na cestu druhý bod Žižka

Karlovy Vary, Brno – Fantom brněnské branky Marek Čiliak zaklíná hokejové střelce už i při samostatných nájezdech. Gólman s nejnižším extraligovým průměrem obdržených branek na zápas v neděli zlikvidoval už druhé trestné střílení v řadě a pomohl Kometě k vítězství 3:2 v prodloužení na ledě Karlových Varů v 26. kole soutěže.

1.12.2013 AKTUALIZOVÁNO 1.12.2013

Kometa si odvezla z Karlových Varů dva body za vítězství 3:2 v prodloužení.Foto: DENÍK/Jan Čech

„Byl to asi klíčový moment utkání, kdybychom dostali gól, těžko už zápas otočíme," chválil svého svěřence brněnský trenér Vladimír Kýhos.

Čiliakův moment přišel v 35. minutě za nepříznivého stavu 1:2 z pohledu Komety. Brňané ve snaze o vyrovnání zapomněli na modré čáře Radima Hrušku a jeho únik vyřešil jen za cenu faulu Tomáš Žižka.

Jenže právě zkušený zadák se nakonec stal druhým hrdinou hostů, protože po vyrovnání Jana Hrušky ve třetí třetině zajistil už po 54 vteřinách prodloužení svojí přesilovkovou ránou bonusový bod Kometě.

Využil tak vyloučení domácího Radka Dlouhého, který ještě loni oblékal brněnský dres. „Dělba bodů je spravedlivý výsledek za šedesát minut zápasu, bohužel soupeř si do prodloužení přenesl přesilovku a rozhodl o bodu navíc pro sebe," mrzelo domácího kouče Karla Mlejnka.

Brňané přitom museli v zápase dvakrát smazávat vedení Karlových Varů. Na úvodní gól domácího Zaťoviče odpověděl Burian, po trefě Gulašiho poslal duel do prodloužení Jan Hruška. „Před třetí třetinou jsme hráče v kabině důrazně nahecovali, potřebovali jsme vyrovnat a přivézt nějaký bod, protože pět zápasů venku po sobě jsme nebodovali," připomněl Kýhos nepříznivou sérii.

Naopak Energie nenavázala na předchozí dvě domácí vítězství v KV Areně. Nepomohla jí ani nová posila Tomáš Micka. „Musím mužstvo pochválit za nasazení a bojovnost, to ve hře všechno bylo, ale šťastnější byl soupeř," hodnotil výkon domácích Mlejnek.

Kýhos našel nedostatky v úvodu utkání. „Byli jsme v tlaku, ale chodili jsme málo před bránu. Když Závorka vidí, všechno pochytá," pochválil domácího brankáře brněnský stratég.

O další body do extraligové tabulky bude Kometa bojovat už v úterý v domácí Kajot Areně od šesti hodin večer proti Pardubicím trenéra Zdeňka Venery.

26. kolo hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary – HC Kometa Brno 2:3 v prodl.

(0:0, 1:0, 1:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Zaťovič (R. Hruška, Bičánek), 45. Gulaši (Hovorka) – 42. Burian, 50. J. Hruška (Brendl, Kempný), 61. Žižka (T. Svoboda). Rozhodčí: Šindler, Hodek – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:7, navíc Kuboš (Brno) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3326.

Sestavy:

Karlovy Vary: Závorka – Rýgl, Bičánek, Schusser, J. Drtina, Dresler, Gulaši – Pohl, Balán, Zaťovič – Hovorka, Roman Vlach, Kytnár – Zucker, R. Hruška, Dlouhý – Micka, Vachovec, Koblasa. Trenéři: Mlejnek a Kverka.

Brno: Čiliak – D. Nosek, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka – Brendl, Čermák, J. Hruška – T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II – Dočekal, Koreis, Burian – Jenyš, H. Zohorna, Křivohlávek. Trenéři: Kýhos a Pešout.

Autor: Martin Vymyslický

1.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
Jižní Moravou prochází významné migrační trasy zvěře. Přes dálnici se ale po takzvaných zelených mostech nedostanou. Žádné tam nejsou. Jeden přechod možná vznikne u Podolí na Brněnsku.
5

Zelené mosty na jižní Moravě chybí. Migrační trasy zvířatům blokují cesty

Takzvané kameny zmizelých v neděli odpoledne zástupci Sokola I. a brněnské Židovské obce položili na památku devíti lidí v několika brněnských ulicích.
16

Oběti holocaustu a odbojáře připomínají v ulicích Brna další kameny zmizelých

Opilý řidič naboural do rodinného domu. Vjel přímo do ložnice

Malešovice /FOTOGALERIE/ – Do ložnice rodinného domu se strefil mladý řidič, který v noci na neděli boural v Malešovicích na Pohořelicku. Byl opilý.

V brněnské úrazovce vznikne nové oddělení urologie

Brno – Lidem s urologickými problémy pomohou možná už letos lékaři v Úrazové nemocnici Brno. Při rekonstrukci druhého patra totiž představitelé města plánují zřídit urologický zákrokový sál i místnost pro ultrazvukové vyšetření a další oddělenou vyšetřovnu. „Stavět chceme od září do prosince letošního roku. Do té doby budeme připravovat projekt," sdělil náměstek primátora pro zdravotnictví Petr Hladík.

Svezl se stovkami aut. Ke stopování stačí úsměv, říká cestovatel

Brno /ROZHOVOR/ – Mezi kontinenty se přepravuje letecky, jinak výhradně stopem. Nikdy neplatí za nocleh a vodu s sebou zásadně nenosí. Cestovatel Slávek Král už dostopoval k terakotové armádě v Číně i na karneval v Riu. „Vždycky mám jen prázdnou lahev. Jsem totiž stydlivý a tohle mě alespoň motivuje začít se bavit s lidmi," říká.