Kometě přibalil na cestu druhý bod Žižka

Karlovy Vary, Brno – Fantom brněnské branky Marek Čiliak zaklíná hokejové střelce už i při samostatných nájezdech. Gólman s nejnižším extraligovým průměrem obdržených branek na zápas v neděli zlikvidoval už druhé trestné střílení v řadě a pomohl Kometě k vítězství 3:2 v prodloužení na ledě Karlových Varů v 26. kole soutěže.

1.12.2013 AKTUALIZOVÁNO 1.12.2013

Kometa si odvezla z Karlových Varů dva body za vítězství 3:2 v prodloužení.Foto: DENÍK/Jan Čech

„Byl to asi klíčový moment utkání, kdybychom dostali gól, těžko už zápas otočíme," chválil svého svěřence brněnský trenér Vladimír Kýhos.

Čiliakův moment přišel v 35. minutě za nepříznivého stavu 1:2 z pohledu Komety. Brňané ve snaze o vyrovnání zapomněli na modré čáře Radima Hrušku a jeho únik vyřešil jen za cenu faulu Tomáš Žižka.

Jenže právě zkušený zadák se nakonec stal druhým hrdinou hostů, protože po vyrovnání Jana Hrušky ve třetí třetině zajistil už po 54 vteřinách prodloužení svojí přesilovkovou ránou bonusový bod Kometě.

Využil tak vyloučení domácího Radka Dlouhého, který ještě loni oblékal brněnský dres. „Dělba bodů je spravedlivý výsledek za šedesát minut zápasu, bohužel soupeř si do prodloužení přenesl přesilovku a rozhodl o bodu navíc pro sebe," mrzelo domácího kouče Karla Mlejnka.

Brňané přitom museli v zápase dvakrát smazávat vedení Karlových Varů. Na úvodní gól domácího Zaťoviče odpověděl Burian, po trefě Gulašiho poslal duel do prodloužení Jan Hruška. „Před třetí třetinou jsme hráče v kabině důrazně nahecovali, potřebovali jsme vyrovnat a přivézt nějaký bod, protože pět zápasů venku po sobě jsme nebodovali," připomněl Kýhos nepříznivou sérii.

Naopak Energie nenavázala na předchozí dvě domácí vítězství v KV Areně. Nepomohla jí ani nová posila Tomáš Micka. „Musím mužstvo pochválit za nasazení a bojovnost, to ve hře všechno bylo, ale šťastnější byl soupeř," hodnotil výkon domácích Mlejnek.

Kýhos našel nedostatky v úvodu utkání. „Byli jsme v tlaku, ale chodili jsme málo před bránu. Když Závorka vidí, všechno pochytá," pochválil domácího brankáře brněnský stratég.

O další body do extraligové tabulky bude Kometa bojovat už v úterý v domácí Kajot Areně od šesti hodin večer proti Pardubicím trenéra Zdeňka Venery.

26. kolo hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary – HC Kometa Brno 2:3 v prodl.

(0:0, 1:0, 1:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Zaťovič (R. Hruška, Bičánek), 45. Gulaši (Hovorka) – 42. Burian, 50. J. Hruška (Brendl, Kempný), 61. Žižka (T. Svoboda). Rozhodčí: Šindler, Hodek – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:7, navíc Kuboš (Brno) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3326.

Sestavy:

Karlovy Vary: Závorka – Rýgl, Bičánek, Schusser, J. Drtina, Dresler, Gulaši – Pohl, Balán, Zaťovič – Hovorka, Roman Vlach, Kytnár – Zucker, R. Hruška, Dlouhý – Micka, Vachovec, Koblasa. Trenéři: Mlejnek a Kverka.

Brno: Čiliak – D. Nosek, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka – Brendl, Čermák, J. Hruška – T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II – Dočekal, Koreis, Burian – Jenyš, H. Zohorna, Křivohlávek. Trenéři: Kýhos a Pešout.

Autor: Martin Vymyslický

1.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
Finalistky soutěže krásy Česká Miss zavítaly k lomu poblíž Valtic, kde fotily fotografie a natáčely medailonky pro finálový večer.
3

Účast v Miss nás naučila větší samostatnosti, říkají finalistky soutěže

V pátek začaly rekonstrukce Riviéry.
3

Bazén na Riviéře vyloží nerezem, aby zabránili úniku vody. Přibyde tam i tobogán

Po deseti letech končí vedoucí brněnského odboru dopravy Vladimír Bielko

Brno – Vladimír Bielko řídil deset let všechny důležité kroky, které brněnští radní v dopravě podnikli. Pod jeho vedením dohlížel odbor na provoz ve městě i stavbu nejdůležitějších dopravních staveb. K poslednímu zářijovému dnu však odchází.

Mají transplantované srdce. Na společném setkání k němu dostanou i rodný list

Brno, Mikulov – Díky srdcím dárců se znovu narodili. Šedesátka lidí, kteří si v minulosti prošli transplantací nejdůležitějšího orgánu, se tento víkend uvidí v Mikulově na společném setkání.

Fyzické testy jihomoravských policistů zkusilo 26 zájemců. Neuspěla ani půlka

Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Jihomoravští policisté mají ve svých řadách šestapadesát volných míst. Zájemci o ně musí být zdravotně způsobilí a splnit psychické i fyzické testy. Prozkoušet svou zdatnost mohli v pátek při workshopu Policistou na zkoušku. Odehrál se ve Sportovním klubu policie Kometa Brno poblíž Riviéry.

Za kampaně na nelegálních billboardech nemůžeme, hájí se politické strany

Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Reportéři Deníku Rovnost napočítali u vybraných úseků silnic prvních tříd a dálnic v kraji dvanáct volebních billboardů. Jsou na místech, kde už podle novely silničního zákona být nemají. Politici to neřeší.