Kometě přibalil na cestu druhý bod Žižka

Karlovy Vary, Brno – Fantom brněnské branky Marek Čiliak zaklíná hokejové střelce už i při samostatných nájezdech. Gólman s nejnižším extraligovým průměrem obdržených branek na zápas v neděli zlikvidoval už druhé trestné střílení v řadě a pomohl Kometě k vítězství 3:2 v prodloužení na ledě Karlových Varů v 26. kole soutěže.

1.12.2013 AKTUALIZOVÁNO 1.12.2013

Kometa si odvezla z Karlových Varů dva body za vítězství 3:2 v prodloužení.Foto: DENÍK/Jan Čech

„Byl to asi klíčový moment utkání, kdybychom dostali gól, těžko už zápas otočíme," chválil svého svěřence brněnský trenér Vladimír Kýhos.

Čiliakův moment přišel v 35. minutě za nepříznivého stavu 1:2 z pohledu Komety. Brňané ve snaze o vyrovnání zapomněli na modré čáře Radima Hrušku a jeho únik vyřešil jen za cenu faulu Tomáš Žižka.

Jenže právě zkušený zadák se nakonec stal druhým hrdinou hostů, protože po vyrovnání Jana Hrušky ve třetí třetině zajistil už po 54 vteřinách prodloužení svojí přesilovkovou ránou bonusový bod Kometě.

Využil tak vyloučení domácího Radka Dlouhého, který ještě loni oblékal brněnský dres. „Dělba bodů je spravedlivý výsledek za šedesát minut zápasu, bohužel soupeř si do prodloužení přenesl přesilovku a rozhodl o bodu navíc pro sebe," mrzelo domácího kouče Karla Mlejnka.

Brňané přitom museli v zápase dvakrát smazávat vedení Karlových Varů. Na úvodní gól domácího Zaťoviče odpověděl Burian, po trefě Gulašiho poslal duel do prodloužení Jan Hruška. „Před třetí třetinou jsme hráče v kabině důrazně nahecovali, potřebovali jsme vyrovnat a přivézt nějaký bod, protože pět zápasů venku po sobě jsme nebodovali," připomněl Kýhos nepříznivou sérii.

Naopak Energie nenavázala na předchozí dvě domácí vítězství v KV Areně. Nepomohla jí ani nová posila Tomáš Micka. „Musím mužstvo pochválit za nasazení a bojovnost, to ve hře všechno bylo, ale šťastnější byl soupeř," hodnotil výkon domácích Mlejnek.

Kýhos našel nedostatky v úvodu utkání. „Byli jsme v tlaku, ale chodili jsme málo před bránu. Když Závorka vidí, všechno pochytá," pochválil domácího brankáře brněnský stratég.

O další body do extraligové tabulky bude Kometa bojovat už v úterý v domácí Kajot Areně od šesti hodin večer proti Pardubicím trenéra Zdeňka Venery.

26. kolo hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary – HC Kometa Brno 2:3 v prodl.

(0:0, 1:0, 1:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Zaťovič (R. Hruška, Bičánek), 45. Gulaši (Hovorka) – 42. Burian, 50. J. Hruška (Brendl, Kempný), 61. Žižka (T. Svoboda). Rozhodčí: Šindler, Hodek – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:7, navíc Kuboš (Brno) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3326.

Sestavy:

Karlovy Vary: Závorka – Rýgl, Bičánek, Schusser, J. Drtina, Dresler, Gulaši – Pohl, Balán, Zaťovič – Hovorka, Roman Vlach, Kytnár – Zucker, R. Hruška, Dlouhý – Micka, Vachovec, Koblasa. Trenéři: Mlejnek a Kverka.

Brno: Čiliak – D. Nosek, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka – Brendl, Čermák, J. Hruška – T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II – Dočekal, Koreis, Burian – Jenyš, H. Zohorna, Křivohlávek. Trenéři: Kýhos a Pešout.

Autor: Martin Vymyslický

1.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
Hromadná nehoda na dálnici D1 ve směru na Vyškov.

Hromadná nehoda uzavřela dálnici D1 na Vyškov. Bouraly čtyři náklaďáky a dodávka

Jakub Krejčík (vpravo).
6

Zůstane v Kometě? Zvážím to, říká nadšený reprezentant Krejčík

Kašnu Parnas opět naplní voda. Po dvou letech

Brno – Symbol brněnského Zelného trhu, barokní kašnu Parnas, lidé v těchto dnech opět uvidí v plné kráse. Napuštěnou. Voda se do kašny vrátí po dvou letech.

Zbrojovka víc střílí góly, ale body jí chybí. Nadále proto bojuje o záchranu

Brno – Zlepšili, co se jim vytýkalo, jenže efekt se nedostavil. Při čtyřech bezbrankových remízách nedali ani gól, přesto fotbalisté Zbrojovky získali čtyři body. V posledních třech zápasech nejvyšší soutěže vstřelili pokaždé dvě branky, ale body brali jen tři. „Víc pilujeme koncovku, ale také góly dostáváme, takže je to zase na remízu," hlesl brněnský kapitán Pavel Zavadil.