Kometě vystřelil výhru 3:2 v prodloužení rychlík Zohorna

Brno /FOTOGALERIE/ – Probuzení přišlo až ve třetí třetině. Hokejisté brněnské Komety ve třetím duelu Ligy mistrů s finským vicemistrem KalPou Kuopio dvakrát prohrávali, nakonec urvali vítězství 3:2 v prodloužení. „Rozhodl Hynek Zohorna, který je asi specialista na tyto situace. Jsme za to rádi,“ pousmál se asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

31.8.2017 AKTUALIZOVÁNO 31.8.2017

Hokejisté brněnské Komety v domácím utkání Ligy mistrů finské Kuopio porazili 3:2 v prodloužení.Foto: Deník / Stehlík Lubomír

V brněnské brance tentokrát nastoupil Karel Vejmelka. Ještě si pořádně nesáhl na puk a už ve druhé minutě obdržel gól. Pěknou kombinaci do prázdné branky zakončil Konsta Mäkinen. Po vyrovnání Vojtěcha Němce šel soupeř opět do vedení v přesilovce pět na tři, další povedenou souhru zakončil Balázs Sebok. „Škoda vyloučení, byla zbytečná. Nakonec nás oslabení ve třech stálo gól. Přesto jsme po druhé třetině věřili, že když vydržíme v tomto tempu a budeme dál aktivní, můžeme se do zápasu vrátit a třeba ho i vyhrát,“ prohlásil Pokorný.

Kometa se pomalu probouzela, což předvedla ve třetí části. Do té doby některé situace zbytečně přehrávala. Pět minut před koncem základní hrací doby puk vyražený od jinak výborně chytajícího slovenského brankáře Denise Godly uklidil do sítě Lukáš Nahodil. „Ve Finsku jsem trefil tyčku, myslel jsem si, že jsem trochu zakletý. Doufám, že to teď ze mě spadne a gólů bude padat víc,“ oddechla si letní posila z Pardubic po premiérové trefě za Kometu.

Předtím než v prodloužení unikl finské obraně Zohorna a bekhendem zavěsil, propásli Finové velkou příležitost vyhrát. „Obránce Juuso Riikola měl v prodloužení velkou příležitost, jeli dva na nikoho. Když z toho nedáte gól, nemůžete vyhrát,“ povzdechl si hostující kouč a bývalý vynikající útočník Sami Kapanen.

Kuopio je ve skupině B třetí, Kometa s osmi body první a postoupit může už v sobotu, doma hostí Stavanger.

Kometa Brno - KalPa Koupio 3:2 po prodloužení (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 9. V. Němec, 55. Nahodil (Mallet, H. Zohorna), 64. H. Zohorna (Erat) – 2. Mäkinen (Kantola), 36. Sebok (Lavoie, Maione)

Rozhodčí: Hradil, Stano – Brejcha, Špůr

Vyloučení: 5:4

Využití: 0:1

Diváci: 4963

Střely na branku: 27:31

Kometa Brno: Vejmelka – Krejčík, O. Němec (C), Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Král – Svoboda, Hruška, Erat – Zaťovič, V. Němec, Vincour – Mallet, Nahodil, H. Zohorna – Káňa, Dočekal, Haščák

KalPa Kuopio: Godla – Maione, Riikola, Seppälä, Lukka, Mäkinen, Leskinen, Parikka – Jokinen (C), Sebok, Lavoie – Tavi, Ikonen, Ruuttu – Gymer, Luostarinen, Kantola – Mutanen, Vainiola, Nuutinen – Knuutinen

Autor: Petr Musil

Má se hokejová Liga mistrů dál rozvíjet?

Zbrojovka prohrála v Karviné po sporné penaltě a v tabulce je poslední

Brno – Před osmým kolech nejvyšší české fotbalové soutěže měly tři kluby čtyřbodový zisk. Po víkendu na stejném počtu zůstal jediný – Zbrojovka. Brňané prohráli v Karviné ve veledůležitém utkání 1:2 a klesli na poslední příčku tabulky.

Obřany chtějí zastávku vlaku. Podle železničářů je stavba v nedohlednu

Brno - Drnčení kolejí i hluk lokomotiv a vagónů slýchávají několikrát za hodinu. Nastoupit do vlaku ale mohou jen na vzdálených nádražích v Židenicích nebo na zastávce pod Lesnou. Lidé z Maloměřic a Obřan proto sní o zastávce, která by jim zrychlila dopravu třeba do centra Brna.

Kometa přehrála Jihlavu 4:2. K výhře vedla povedená první třetina

Brno /FOTOGALERIE/ – Poprvé v sezoně doma zvítězili za tři body. Hokejisté brněnské Komety v sedmém kole extraligy přehráli historického rivala Duklu Jihlava 4:2. Dvakrát se trefil Martin Dočekal, gól a asistenci si připsal bek Ondřej Němec.