Kometu od výhry dělily dvě vteřiny

Zlín, Brno /AKTUALIZOVÁNO/ - Brněnští hokejisté prohráli ve Zlíně 2:3 vsamostatných nájezdech. Krátce před koncem normální hrací doby přitom ještěvedli

7.2.2010 5

Kometa - Ilustrační.Foto: DENÍK/Václav Pancer

Místo tříbodové radosti prohra v nájezdech. Brněnští hokejisté v neděli okusili tenkou hranici mezi úspěchem a zklamáním. Ve 49. extraligovém kole mířili za těsnou výhrou 2:1, nakonec si však odvezli jen bod za prohru 2:3 v samostatných nájezdech. K vítězství jim přitom chyběly dvě vteřiny.

V čase 59:58 po dorážce srovnával zlínský dvougólový hrdina Martin Záhorovský. „Vzhledem k průběhu je bod málo. Nájezdy? To je vždycky loterie,“ hlesl brněnský kouč Vladimír Jeřábek.

Jeho svěřenci budou chtít poslední minutu třetí třetiny co nejrychleji vymazat z paměti. Nejdříve Jiří Dopita smolným vyhozením poslal kotouč z ledu a za zdržování hry odešel na trestnou lavici. Domácí PSG ještě znásobil přesilu při power play a drtivý nápor nakonec završil Záhorovský. „Remíza byla po šedesáti minutách spravedlivá, i když vyrovnat těsně před koncem je vždycky o štěstí. Jsme moc rádi, že jsme urvali i druhý bod,“ oddechl si zlínský trenér Zdeněk Venera.

Brňané potřetí za sebou naskočili do prodloužení, ale stejně jako v pátek proti Pardubicím rozhodly až nájezdy. Modrobílí v nich tentokrát neuspěli. Gólmana Hoviho překonali Kristek s Leškou, naopak hostující Houdek s Brabencem tváří tvář Sedláčkovi neuspěli.

Dlouho o sobě přitom dávala vědět jen dvojice střelců. Za Berany dvakrát srovnával štístko Záhorovský, tisícovku brněnských fandů přímo na stadionu dvakrát rozjásal Dopita, který zaznamenal osmnáctý a devatenáctý gól v sezoně.

Kometa po smolném zápase smutní, ale poslednímu Kladnu znovu odskočila na rozdíl tří bodů. Středočeši totiž podlehli Liberci 1:2.

DANIEL OSTRČILÍK
TOMÁŠ SVOBODA

7.2.2010 VSTUP DO DISKUSE 5

Kvůli salmonele vybijí v Pohořelicích 65000 slepic. Vejce stahují z prodeje

Smrtelná nehoda uzavřela ve středu odpoledne silnici mezi Archlebovem a Strážovicemi. Na místě tam zemřel třiadvacetiletý motorkář.
3

Mladý motorkář zahynul při rizikovém předjíždění, je už osmnáctou obětí

Odchod Habance: Změny v tréninku? Spíš v intenzitě, vysvětluje trenér Dostálek

Brno – Na úterním dopoledním tréninku fotbalové Zbrojovky čekala Richarda Dostálka blesková změna, protože jej po pondělním odvolání Svatopluka Habance najednou vedl společně s Lukášem Přerostem jako jeden z dvojice hlavních koučů. „Pracujeme na tom, abychom změnili psychiku hráčů, tomu jsou tréninky uzpůsobené,“ popisuje třiačtyřicetiletý bývalý reprezentant.

Němec se těší do Norska a vtipkuje: Budu jen jako člen stáda

Brno – Výjezdů k zápasům do zahraničí si v kariéře zatím příliš neužil. Nyní se útočník brněnské Komety Vojtěch Němec vydal s týmem do Skandinávie. Brňany čekají první duely v letošním ročníku Ligy mistrů, ve čtvrtek s norským Stavangerem a v sobotu s Kuopiem. „Určitě to bude kvalitní příprava do extraligové sezony a užiju si to,“ prohlásil jedenatřicetiletý forvard.