Kometu od výhry dělily dvě vteřiny

Zlín, Brno /AKTUALIZOVÁNO/ - Brněnští hokejisté prohráli ve Zlíně 2:3 vsamostatných nájezdech. Krátce před koncem normální hrací doby přitom ještěvedli

7.2.2010 5

Kometa - Ilustrační.Foto: DENÍK/Václav Pancer

Místo tříbodové radosti prohra v nájezdech. Brněnští hokejisté v neděli okusili tenkou hranici mezi úspěchem a zklamáním. Ve 49. extraligovém kole mířili za těsnou výhrou 2:1, nakonec si však odvezli jen bod za prohru 2:3 v samostatných nájezdech. K vítězství jim přitom chyběly dvě vteřiny.

V čase 59:58 po dorážce srovnával zlínský dvougólový hrdina Martin Záhorovský. „Vzhledem k průběhu je bod málo. Nájezdy? To je vždycky loterie,“ hlesl brněnský kouč Vladimír Jeřábek.

Jeho svěřenci budou chtít poslední minutu třetí třetiny co nejrychleji vymazat z paměti. Nejdříve Jiří Dopita smolným vyhozením poslal kotouč z ledu a za zdržování hry odešel na trestnou lavici. Domácí PSG ještě znásobil přesilu při power play a drtivý nápor nakonec završil Záhorovský. „Remíza byla po šedesáti minutách spravedlivá, i když vyrovnat těsně před koncem je vždycky o štěstí. Jsme moc rádi, že jsme urvali i druhý bod,“ oddechl si zlínský trenér Zdeněk Venera.

Brňané potřetí za sebou naskočili do prodloužení, ale stejně jako v pátek proti Pardubicím rozhodly až nájezdy. Modrobílí v nich tentokrát neuspěli. Gólmana Hoviho překonali Kristek s Leškou, naopak hostující Houdek s Brabencem tváří tvář Sedláčkovi neuspěli.

Dlouho o sobě přitom dávala vědět jen dvojice střelců. Za Berany dvakrát srovnával štístko Záhorovský, tisícovku brněnských fandů přímo na stadionu dvakrát rozjásal Dopita, který zaznamenal osmnáctý a devatenáctý gól v sezoně.

Kometa po smolném zápase smutní, ale poslednímu Kladnu znovu odskočila na rozdíl tří bodů. Středočeši totiž podlehli Liberci 1:2.

DANIEL OSTRČILÍK
TOMÁŠ SVOBODA

7.2.2010 VSTUP DO DISKUSE 5
3

Mizérie. Úroda ječmene je oproti loňsku poloviční, schnou i další obiloviny

Oblohu nad Špilberkem v sobotu prozářil závěrečný nesoutěžní ohňostroj festivalu Ignis Brunensis. Podívaná nesla název Nebe na zemi podle slov známé skladby Jaroslava Ježka.
8 18

Jubilejní ohňostroje: ekologové chtějí raději světelnou show

Farmářské trhy? Málo problematické. Loni inspektoři zjistili jen dva nedostatky

Jižní Morava /ANKETA/ – Místní produkty, čerstvé ovoce a zelenina, vonící pečivo. Jihomoravané na farmářských trzích hledají především kvalitní potraviny.

Zamaštěná dálnice blokovala provoz 7 hodin. Při nehodě se vysypaly prasečí kůže

Rousínov /FOTOGALERIE/ – Kovové výlisky a vepřové kůže v úterý po čtvrté hodině odpoledne zkomplikovaly provoz na dálnici D1 u Rousínova. Vysypaly se ze dvou nákladních aut, která se tam srazila.

OBRAZEM: Nové hodiny v ulicích Brna konečně ukazují správný čas

Brno – Konec zmatků a nepřesného ukazování času. Nefunkční hodiny na deseti místech v Brně nahradily od úterního dopoledne nové. Zařízení nainstalovali zaměstnanci Technických sítí Brno.