Po samostatných nájezdech se nakonec radovala domácí Energie, která si připsala výhru 4:3. Po dvou výhrách s nulou si Kometa v tomto týdnu připsala první porážku. To vyrovnávací branka pár vteřin před koncem. Byla to otázka jednoho vyhozenípuku,“ kroutil hlavou brněnský kouč Zdenek Venera.

Kolaps v samotném závěru zápasu se až příliš podobal duelu s oceláři. „Prohrané nájezdy mě nemrzí, ty jsou vždy loterie.
Západočeši zápas orámovali dvěma důležitými trefami. Na 122 minut trvající neprůstřelnost se neohlížel karlovarský Koštál a rázně ji utnul hned po 52 sekundách. Za čtyři minuty ale potvrdil dobrou střeleckou formu Jakub Svoboda a srovnal. První domácí gól před koncem třetiny si pro sebe šetřil domácí Skladaný a domácím znovu získal náskok. Ve druhé třetině ale dál úřadoval třetí brněnský útok. Po půlhodině hry se trefila čerstvá a v té chvíli důrazná posila Divíšek. Na konci prostřední části se pak po dlouhé době prosadil i brněnský kapitán Hubáček právě po nahrávce Divíška. Třetí branka Brna padla dokonce v početní nevýhodě.

Pořádnou smůlu si Jihomoravané vybrali v době, kdy už pomalu oslavovali další tříbodový zisk. Trestuhodně nechali před Hovim volného Skuhravého, ten jinak výborného finského brankáře překonal a srovnal na 3:3. „V tu chvíli už v nějaký bodový zisk doufal málokdo. Musím hráčům poděkovat, že zápas nezabalili a dřeli. Chyběla jim lehkost a nešlo proměňování šancí,“ prohlásil po utkání šéf domácí lavičky Václav Baďouček.

V prodloužení začali aktivněji nabuzení domácí. Pospíšil si šel sednout na trestnou lavici a energetici měli k dispozici dvě minuty přesilovky čtyř proti třem. Nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Jako jediný se do listiny střelců zapsal Lukáš Pech a vystřelil tak Energii bonusový bodnavíc. „Měli jsme na dosah tři body, takže s výsledkem nemůžeme být spokojení,“ mrzelo Veneru, který v Karlových Varech odkoučoval tři sezony.

Kometu čeká v neděli další venkovní zápas. Netradičně v 15.40 rozehraje své představení na ledě českobudějovického Mountfieldu. V něm bude hájit aktuální osmou pozici, kterou drží o jediný bod před Vítkovicemi.

HC Energie Karlovy Vary – HC Kometa Brno 3:3 (2:1, 0:2, 1:0) po třetí třetině
Branky a nahrávky: 1. Košťál (Pech), 18. Skladaný (Melenovský, Dej), 60. Skuhravý (D. Nosek, Kumstát) – 5. Jakub Svoboda (Hubáček, Divíšek), 32. Divíšek (Žižka), 39. Hubáček (Divíšek). Rozhodčí: Smitka, Souček – Lhotský, Svoboda.

Sestavy:
Karlovy Vary: Salfický – D. Nosek, Gulaši, Bombic, M. Rohan, Mocek, Gřegořek, Gawryletz, Gründling – Kumstát, Pech, Košťál – Mikeska, Skuhravý, Zaťovič – Dej, Melenovský, Skladaný – Kuběna, Kupec, Zucker. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.

Brno: Hovi – Žižka, Švrček, Bičánek, Kováčik, Valach, Malec, Kempný – Balej, Petrovický, T. Pospíšil – Jar. Svoboda, L. Čermák, Dlouhý – Jakub Svoboda, Divíšek, Hubáček – Jankovič, Koreis, H. Zohorna – Křivohlávek. Trenéři: Venera a Oslizlo.