Kometu s mistrem srazily přesilovky

Třinec, Brno – Brněnští hokejisté prohráli v 28. extraligovém kole v Třinci 1:5. Na led se dostali všichni čtyři brankáři.

4.12.2011 14

Kometa si odvezla z Třince porážku 1:5 a v tabulce spadla na jedenácté místo.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Přesilovky. Bolestná činnost hokejistů brněnské Kometa zapříčinila jejich další ztrátu v letošním extraligovém ročníku. Jihomoravané prohráli v Třinci 1:5, na venkovním ledě podlehli už pošesté v řadě. Propadli se už na jedenácté místo v tabulce, ztrácejí bod na desátý Litvínov.

Ve 28. kole nejvyšší soutěže dostali dvě branky při početní nevýhodě, jednu jim Oceláři vstřelili dokonce ve vlastním oslabení. „Rozhodla první třetina, kdy jsme vůbec nezachytili začátek. Třinec lépe bruslil, z toho pramenila naše vyloučení. Nedostali jsme se do hry a stálo nás to plno sil. Domácí nás trestali,“ posteskl si brněnský útočník Leoš Čermák, nejlepší hráč Komety.

V první třetině putovalo na trestnou lavici pět hostujících hokejistů, dvakrát skončili Brňané ve třech a hned úvodní dvojnásobnou početní výhodu Oceláři využili. V šesté minutě propálil Trvaje mezi betony Miloslav Hořava. „Měli jsme dát z přesilovek ještě víc gólů, ale aspoň nějaké jsme vstřelili. Bylo důležité, že jsme šli brzy do vedení,“ povídal autor úvodní branky.

Už za šest minut Třinec zvýšil ve vlastním oslabení, když ujela dvojice Miloslav Hořava a Jan Peterek, puk uklidil do branky druhý jmenovaný.

O dvě vteřiny dřív

Definitivní zlom přišel v prostřední části, kdy brněnský útočník Dlouhý v závěru přesilovky přestřelil prázdnou klec a vzápětí Petr Hořava nastartoval dlouhou přihrávkou Jakuba Orsavu. Ten naskočil na led z trestné lavice a nájezd zakončil přesně.

Televizní záběry prokázaly, že ho trestoměřiči vpustili na led o dvě vteřiny dřív. „Když mi otevřeli vrata, skočil jsem tam. Ale taková akce vyjde jednou dvakrát za sezonu. V zakončení jsem měl i trochu štěstí, protože mi puk sjel,“ usmíval se nejlepší muž utkání Orsava, který v brněnské brance překonal už Hoviho. Ten po první třetině nahradil nachlazeného Trvaje. Ani na druhé straně nedochytala jednička. Hamerlíka v polovině duelu kvůli zranění vystřídal Vojtek.

Poslední tři góly se vešly do rozmezí tří minut třetí třetiny. Na Klimentovo proměněné trestné střílení navázal Polanský, čestný úspěch Komety zaznamenal Čermák. „Domácí zvítězili zaslouženě. Naše hra byla v úvodu rozhozená spoustou vyloučených. Někteří hokejisté hráli hodně, jiní zase málo a vychladli. Zlomovým okamžikem byl třetí gól,“ shrnul bitvu hostující kouč Zdeněk Venera.

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. M. Hořava (Bonk, Hrabal), 12. Peterek (M. Hořava, P. Hořava), 31. Orsava (P. Hořava, Kohn), 44. Klimenta z trestného střílení, 45. Polanský (Chovan, Richter) - 45. L. Čermák (Kováčik). Rozhodčí: Husička, Minář - Bryška, Novák. Vyloučení: 8:11. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2896.
Třinec: Hamerlík (39. Vojtek) - Hrabal, Zíb, Cartelli, P. Hořava, Richter, Hudec, Lojek, Bolf - D. Květoň, Bonk, M. Hořava - Orsava, Peterek, Klimenta - Kohn, Polanský, Chovan - McGregor, Ostřížek, Rufer. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.
Brno: Trvaj (21. Hovi) - Švrček, Žižka, Kováčik, Bičánek, Kempný, Malec - H. Zohorna, Petrovický, Pospíšil - Jaroslav Svoboda, L. Čermák, Dlouhý - Jakub Svoboda, Divíšek, Hubáček - Erat, Holec, Koreis. Trenéři: Venera a Oslizlo

4.12.2011 VSTUP DO DISKUSE 14

Nový Moravák svlaží vodotrysky. Vítězný návrh počítá v zimě i s kluzištěm

Brno /VIZUALIZACE/ – Ochlazení v horké letní dny nebo jízdu na bruslích v zimě nabídne po rekonstrukci Moravské náměstí v Brně. Radnice Brna-středu chce vytvořit prostor s vodní plochou a kavárnou, který lidi naláká k odpočinku. V pátek oznámila výsledky architektonické soutěže na podobu náměstí. Z dvaceti návrhů zvítězil v soutěži projekt kanceláře Consequence forma.

Vlak srazil ženu na nádraží v Rosicích. Na místě zemřela

Rosice – Pod koly vlaku zemřela šestatřicetiletá žena v sobotu v Rosicích u Brna. Podvečerní nehoda komplikovala vlakovou dopravu na trati mezi Brnem a Jihlavou.

Vive la France! Bitvu tří císařů opět ovládli Napoleonovi vojáci

Tvarožná /REPORTÁŽ/ – Po 211 letech se historie na Slavkovském bojišti v sobotu odpoledne zopakovala. Přibližně tisícovka vojáků oděných do dobových uniforem před zraky několika tisíců lidí svedla boj připomínající Napoleonovo vítězství v bitvě tří císařů z roku 1805.