Kometu složil třígólový knokaut

Mladá Boleslav, Brno – Jak bleskově získat náskok a jak o něj trestuhodně přijít? Zeptejte se hokejové Komety. Po extraligovém duelu v Mladé Boleslavi však brněnským hokejistům do řeči nebylo. Ve třetí třetině si dvěma slepenými góly za 42 vteřin vybudovali vedení 3:1, které drželi ještě šest minut před koncem.

27.11.2011 22

Kometa Brno vs. Mladá Boleslav.Foto: DENÍK/Attila Racek

Pak ovšem nepochopitelně vypadli z tempa a než se stačili nadechnout, Boleslav jim zasadila dokonalý knokaut. Díky třem trefám za pět minut otočila duel a v 25. kole zvítězila nad Brnem 4:3.

Modrobílé mohla porážka mrzet hned dvojnásob, protože jejich gólman Sasu Hovi se až do hrozivé pětiminutovky moc nezapotil. V posledním dějství na něj Boleslav vypálila jen pětkrát, jenže hned třikrát se domácí radovali.

Brňané venku prohráli už popáté v řadě, na soupeřově ledě se naposledy radovali před měsícem, když 28. října zvítězili 6:1 v Plzni.

Zatímco doma v poslední body nerozdávají na počkání, venku o ně přicházejí školáckými chybami a vlastní nesoustředěností.

Když v čase 51:17 jejich kapitán Petr Hubáček po parádní kombinaci s Jakubem Svobodou zvyšoval na 3:1, možná už hosté v myšlenkách juchali v kabině. To se však šeredně mýlili.

Poslední tým tabulky se nevzdal a v 55. minutě odstartoval honbu za obratem. Nejdřív střílel do odkryté branky Demel a už za 74 vteřin zchladil hosty Bahenský.

Jenže brněnské okamžiky hrůzy nebraly konce. Do třetí sirény scházelo něco přes minutu, když Podkonický přihrál Mikulíkovi a ten bekhendovou střelou zmrazil modrobílé mužstvo.

Hosté mohli jen nechápavě zírat. Většinu zápasu v Mladé Boleslavi měli navrch, otočili nepříznivý stav a vyslali na gólmana Valenta čtyřicet střel. Pak ovšem stejně jako v Karlových Varech v závěru naservírovali body soupeři.

Mladá Boleslav - Kometa Brno 4:3

Branky a nahrávky: 14. Stieler (Jiránek), 55. Demel (Stieler), 56. Bahenský, 59. Mikulík (Podkonický) - 37. Žižka (Petrovický, Pospíšil), 51. Dlouhý (Divíšek, L. Čermák), 52. Hubáček (Jakub Svoboda). Rozhodčí: Pešina, Turčan - L. Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 9:7, navíc Balaštík 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3320. Třetiny: 1:0, 0:1, 3:2.

Mladá Boleslav:
Valent - Hay, Chaloupka, Žabka, Beňovič, Rýgl, Baldwin - Balaštík, Podkonický, Mikulík - Cetkovský, Bahenský, Tomas - Jiránek, Stieler, Demel - Svačina, Vrbata, Goertzen. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský.
Brno: Hovi - Švrček, Žižka, Kováčik, Bičánek, Kempný, Malec - Balej, Petrovický, Pospíšil - L. Čermák, Dlouhý, Jaroslav Svoboda - Jakub Svoboda, Divíšek, Hubáček - Němec, Koreis, H. Zohorna. Trenéři: Venera a Oslizlo.

27.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 22
AKTUALIZUJEME

Ve vlaku na brněnském nádraží se střílelo. U Malé Ameriky cvičily aktivní zálohy

Brno – Posily! Ozbrojený útočník! Výkřiky a výstřely se nesly v sobotu okolím brněnské Malé Ameriky. Ozbrojené zálohy na tamních kolejích trénovaly, jak se chovat při nečekaných situacích, které jejich členy mohou potkat při rutinních konrolách cestujících.

Politici nechápou, co je věda, jak funguje, říká nositel Nobelovy ceny za fyziku

Brno - Vědci se musí místo výzkumu věnovat papírování, kritizoval nositel Nobelovy ceny za fyziku Claude Cohen-Tannou-dji. „Moje děti se věnují vědě také a tráví šedesát procent času sepisováním zpráv," řekl ve čtvrtek fyzik publiku na VUT v Brně.