Kometu složil třígólový knokaut

Mladá Boleslav, Brno – Jak bleskově získat náskok a jak o něj trestuhodně přijít? Zeptejte se hokejové Komety. Po extraligovém duelu v Mladé Boleslavi však brněnským hokejistům do řeči nebylo. Ve třetí třetině si dvěma slepenými góly za 42 vteřin vybudovali vedení 3:1, které drželi ještě šest minut před koncem.

27.11.2011 22

Kometa Brno vs. Mladá Boleslav.Foto: DENÍK/Attila Racek

Pak ovšem nepochopitelně vypadli z tempa a než se stačili nadechnout, Boleslav jim zasadila dokonalý knokaut. Díky třem trefám za pět minut otočila duel a v 25. kole zvítězila nad Brnem 4:3.

Modrobílé mohla porážka mrzet hned dvojnásob, protože jejich gólman Sasu Hovi se až do hrozivé pětiminutovky moc nezapotil. V posledním dějství na něj Boleslav vypálila jen pětkrát, jenže hned třikrát se domácí radovali.

Brňané venku prohráli už popáté v řadě, na soupeřově ledě se naposledy radovali před měsícem, když 28. října zvítězili 6:1 v Plzni.

Zatímco doma v poslední body nerozdávají na počkání, venku o ně přicházejí školáckými chybami a vlastní nesoustředěností.

Když v čase 51:17 jejich kapitán Petr Hubáček po parádní kombinaci s Jakubem Svobodou zvyšoval na 3:1, možná už hosté v myšlenkách juchali v kabině. To se však šeredně mýlili.

Poslední tým tabulky se nevzdal a v 55. minutě odstartoval honbu za obratem. Nejdřív střílel do odkryté branky Demel a už za 74 vteřin zchladil hosty Bahenský.

Jenže brněnské okamžiky hrůzy nebraly konce. Do třetí sirény scházelo něco přes minutu, když Podkonický přihrál Mikulíkovi a ten bekhendovou střelou zmrazil modrobílé mužstvo.

Hosté mohli jen nechápavě zírat. Většinu zápasu v Mladé Boleslavi měli navrch, otočili nepříznivý stav a vyslali na gólmana Valenta čtyřicet střel. Pak ovšem stejně jako v Karlových Varech v závěru naservírovali body soupeři.

Mladá Boleslav - Kometa Brno 4:3

Branky a nahrávky: 14. Stieler (Jiránek), 55. Demel (Stieler), 56. Bahenský, 59. Mikulík (Podkonický) - 37. Žižka (Petrovický, Pospíšil), 51. Dlouhý (Divíšek, L. Čermák), 52. Hubáček (Jakub Svoboda). Rozhodčí: Pešina, Turčan - L. Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 9:7, navíc Balaštík 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3320. Třetiny: 1:0, 0:1, 3:2.

Mladá Boleslav:
Valent - Hay, Chaloupka, Žabka, Beňovič, Rýgl, Baldwin - Balaštík, Podkonický, Mikulík - Cetkovský, Bahenský, Tomas - Jiránek, Stieler, Demel - Svačina, Vrbata, Goertzen. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský.
Brno: Hovi - Švrček, Žižka, Kováčik, Bičánek, Kempný, Malec - Balej, Petrovický, Pospíšil - L. Čermák, Dlouhý, Jaroslav Svoboda - Jakub Svoboda, Divíšek, Hubáček - Němec, Koreis, H. Zohorna. Trenéři: Venera a Oslizlo.

27.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 22
Maloměřické nádraží v Brně. Ilustrační foto.
5

Obřany chtějí zastávku vlaku. Podle železničářů je stavba v nedohlednu

Nejvyšší soud v Brně staví moderní přístavbu. Zaplatí za ni 114 milionů.
4 3

Nejvyšší soud staví přístavbu za 114 milionů. Soudní procesy to nezkrátí

První ročník BeerFest Brno nabídl šedesát druhů piv a koncerty oblíbených kapel

Brno - Na stadionu za Lužánkami v Brně v sobotu uspořádali organizátoři první ročník pivního festivalu. Šedesát druhů piva, koncerty českých a slovenských kapel a dobré jídlo. Tak vypadal BeerFest Brno. „Pivní festival v Brně chyběl, rozhodli jsme se proto založit novou tradici,"řekl organizátor David Kopp. dodal, že v případě úspěchu akci zopakují.

Hollan: Spory s Bielkem jsme neměli, říká o konci šéfa odboru dopravy

Brno - Náměstek brněnského primátora pro dopravu Matěj Hollan popírá souvislost odchodu Vladimíra Bielka z funkce vedoucího odboru dopravy magistrátu s aktuálními problémy v dopravě. „Je to nesmysl,“ tvrdí.

Střelba ve vlaku: policisté zadrželi podezřelého z vraždy, má to být narkoman

Brněnsko - Mrtvý ve vlaku v Bílovicích nad Svitavou. Takový byl výsledek řádění střelce v pátečním nočním vlaku na Brněnsku. O události Deník Rovnost jako první informoval v sobotu. Podle neoficiálních informací střelec z vlaku uprchl ještě před příjezdem policie, strážci zákona však již oznámili, že podezřelého dopadli.

Kobyla spadla do díry u bazénu. Před utonutím ji zachránili hasiči a jeřáb

Lelekovice /FOTOGALERIE/– V technické šachtě bazénu se zaklínil kůň v Lelekovicích na Brněnsku. V neděli ráno našel majitel kobylu uvězněnou v šachtě s otvorem o průměru zhruba metr a půl. V následujících minutách nastalo drama, prostor se totiž začal plnit vodou z přilehlého bazénu, podle hasičů patrně kvůli poškozenému potrubí.