Konečně. Kometa po šesti porážkách v řadě zvítězila, porazila Hradec Králové

Brno /FOTOGALERIE/ – Konečně výhra. Hokejisté brněnské Komety v předposledním přátelském duelu oplatili Hradci porážku z prvního vzájemného zápasu, zvítězili 4:1 a přerušili šestizápasovou sérii porážek. Poprvé od svého návratu do Brna se prosadil Tomáš Vincour.

30.8.2016 2 AKTUALIZOVÁNO 30.8.2016
12 fotografií
Hynek Zohorna.

Hynek Zohorna.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Na domácích bylo patrné, že proti Hradci chtějí opravdu uspět. „Bohužel se nám v první třetině nedařilo proměňovat šance, které jsme si vypracovali," posteskl si asistent brněnského kouče Kamil Pokorný.

Na gól Richarda Jarůška však Brňané zareagovali poměrně rychle, utkání vyrovnal Marek Kvapil.

Od druhé periody se roztrhl pytel s vyloučeními, Kometa opět často faulovala. „Vyloučených jsme dnes měli hodně, nedovolené zákroky však nebyly z frustrace nebo že by byly zbytečné, ale vyplynuly ze hry. Chtěli jsme opravdu uspět a Hradec hrál v obraně hodně důrazně. Navíc jsme si vyzkoušeli oslabení, které jsme odehráli velice dobře," podotkl Pokorný.

Přesilovou hru žádný z týmů nevyužil, Kometa ubránila i přes minutu dlouhé, dvojnásobné oslabení.

Závěrečnou dvacetiminutovku měli v režii domácí, poprvé se v dresu Komety prosadil brněnský rodák Tomáš Vincour. Necelých šest minut před koncem utkání se trefil Hynek Zohorna a na závěrečných 4:1 upravil Jozef Kováčik gólem do prázdné brány. „Pro sebevědomí hráčů je důležité, že jsme vyhráli. Po druhém gólu to z nich spadlo a hráli mnohem uvolněněji. Hráče bych chtěl pochválit, jeli na doraz a v zápase nic nevypustili. Vítězství nám dodá chuť do další práce," radoval se po výhře Pokorný.

Po skončení utkání si oba týmy vyzkoušeli i pětiminutové prodloužení tři na tři, ve kterém Kometa přidala další dva góly. Na závěr se jeli ještě samostatné nájezdy, které pro změnu ovládli hosté, výhru v nich Hradci vystřelil brněnský odchovanec Richard Jarůšek.

Brno tak po šesti porážkách v řadě slaví výhru. Generálka na extraligu čeká hokejisty Komety v úterý, na domácím ledě přivítá Znojmo.

Kometa Brno – Mountfield HK 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 11. Kvapil (Štencel, Haščák), 45. Vincour (Hruška), 54. Zohorna (Hruška, Němec), 59. Kováčik (Dočekal) – 7. Jarůšek (Šimánek, Knotek). Diváci: 4841.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Štencel, Trška, Gulaši, Kováčik, Malec, Král, Mikyska – Kvapil, Nečas, Erat – Zaťovič, Hruška (A), Vincour – Dočekal, Čermák (C), Zohorna – Káňa, Němec, Haščák – Dymáček.

Mountfield HK: Pavelka (Kacetl) – Dietz, Štajnoch, Vydarený (C), Plášil, Barák, Čáp, Havránek, Dvořák – Šimánek (A), Knotek, Jarůšek – Dej, Kukumberg, Červený (A) – Pavlík, Nedvídek, Bulík – Kopta, Miškář, Beránek.

PATRIK EL-TALABÁNI

Autor: Redakce

30.8.2016 VSTUP DO DISKUSE 2

Kradli i v masce z Hvězdných válek. Po dopadení chtěl muž mlátit hlavou do auta

Stát pátrá po majitelích čtyř tisíc domů. Když se nepřihlásí, přijdou o ně

Poprvé využili speciální sanitku. Záchranáři vezli pacienta vážícího 250 kilo

Brno – První převoz morbidně obézního pacienta v nové sanitce si před pár dny vyzkoušeli jihomoravští záchranáři. Muže vážícího víc jak dvě stě padesát kilo transportoval tým záchranářů Fakultní nemocnice Brno na vyšetření a zpět domů. „K převozu využili sanitku pro pacienty s vysoce nebezpečnou nemocí, která je zároveň vybavena speciálními hydraulickými nosítky o vysoké nosnosti. U těch je navíc možné zvětšit ložnou plochu," popsala v úterý mluvčí záchranářů Hedvika Kropáčková. Sanitka navíc podle ní zvyšuje bezpečnost i komfort při přepravě pacienta.

Fenina trápí operované rameno, ve Zbrojovce zatím končí. Nechci být přítěž, říká

Brno – Mohl se stát nečekaným trumfem Zbrojovky v jarním boji o záchranu nejvyšší fotbalové soutěže. Jenže Brno se s bývalým reprezentačním útočníkem rozloučilo.

Jaselská kasárna: snaha o dohodu padla kvůli pozemkům pro natáčení humoresek

Brno – Místo dohody míří spor o Jaselská kasárna v Králově Poli v Brně k soudu. Opět. Z plánované dohody o narovnání mezi městem a stavební společností Kliminvest sešlo kvůli pozemkům, které Česká televize používala v areálu k natáčení Četnických humoresek.