Nejhorší úvod sezony. Kometa má bod

Brno – Brněnští hokejisté ve středečním duelu dvacátého kola stíhali třígólový náskok Litvínova. Ten vyhrál v prodloužení.

14.11.2012 13

Hokejisté brněnské Komety v utkání s Litvínovem.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Výsledkovou krizi hokejistů Komety zažehnalo pondělní vysoké vítězství 4:0 nad Karlovými Vary jen zdánlivě. O dva dny později už na brněnské hráče i fanoušky znovu padly chmury. Při porážce 3:4 v prodloužení od Litvínova to ale vypadalo na podstatně smutnější večer. Kometa v první třetině prohrávala už o tři góly, čest ji zachránila až stíhací jízda a vyrovnání 75 vteřin před koncem.

Úvodní buly obstaral kapitán fotbalistů brněnské Zbrojovky Petr Švancara. Plácl si s celou základní pětkou i hráči na střídačce. Jenomže zapomněl na brankáře. Chyba. Za dvě minuty už Kometa prohrávala 0:2. „Proti Energii jsme si asi štěstí vybrali. Byl to přesně opačný zápas. V pondělí jsme nehráli dobře, ale padalo nám to tam. Teď se to obrátilo," litoval brněnský kouč Zdeněk Venera.

Jeho celek dostal ve čtvrté minutě prodloužení čtvrtý direkt, a připsal si jen bod. „Příjemné to není. Když už jsme vyrovnali, tak jsme chtěli vyhrát. Litvínova navíc vystřelil za dvě třetiny snad podruhé na bránu. Ale mrzí nás hlavně začátek," tvrdil autor první brněnské trefy ze sedmnácté minuty Jan Hruška.

Úvodní dvacetiminutovky se Brnu v posledních zápasech ale vůbec nedaří. Tentokrát dostal brankář Jiří Trvaj z šesti střel tři góly. Tak špatný začátek brněnští hokejisté v této sezoně ještě nezažili.

Vladimír Jeřábek si mohl mnout ruce. Ale nemnul. Současný trenér Litvínova vtiskl chemikům svůj defenzivní rukopis a proti svému bývalému klubu si připsal druhé těsné vítězství v této sezoně. „Třemi rychlými góly jsme zaskočili nejen Kometu, ale i další lidi na ledě a v boxech trestoměřičů," poukázal Jeřábek na situaci při prvním gólu Komety, kdy se hostující hráč nemohl asi patnáct vteřin dostat z trestné lavice.

Při ztrátě třígólového vedení se to na ledě začalo hemžit ostrými souboji za hranicí pravidel. Nechyběly ani hromadné bitky. Verva si celkem vysloužila málo vídaných 104 trestných minut. „Na jejich důraz jsme byli připravení. Věděli jsme, že po nás půjdou od prvního střídání," tvrdil autor branky na 3:3 Hynek Zohorna, který si tentokrát zahrál v útoku s Hruškou a Svobodou. Jenomže jako celou Kometu je ničil brankář Pavel Francouz.

14.11.2012 VSTUP DO DISKUSE 13
Domácí celek do sezony vstoupí v nových dresech, které mění po dvou letech. Zdobí je výrazné bílé pruhy na ramenou a kolem krku. Na hrudi se pak hráčům skví název nového titulárního partnera, společnosti Synerga.