Lubina se s Rondem loučil vítězně

Brno /FOTOGALERIE/ – Žádné světlice ani transparenty. Hokejisté brněnské Komety se doma loučili se sezonou bez velkých ceremonií. Přesto udělali necelým třem tisícovkám příznivců radost vítězstvím. V předposledním kole play out porazili Kladno 5:4. Rozhodující branku vstřelil ve 49. minutě domácí Meidl.

31.3.2011 10
7 fotografií

Bývalý trenér brněnské Komety Ladislav Lubina povede v příští sezoně tým Pardubic.Foto: DENÍK

Vážení čtenáři, hlasujte v pravidelné anketě v pravém sloupci. Konečné výsledky ankety, která skončí v pátek ve 20:00, najdete v sobotním vydání jihomoravských deníků Rovnost.

HC Kometa Brno – HC Vagnerplast Kladno 5:4 (2:2, 1:1, 2:1)

Domácí trenér Ladislav Lubina tak zamával domácím příznivcům vítězně. „Jsem rád, že jsme vyhráli. Ale tyhle zápasy o ničem mě ničili,“ komentoval kouč nezáživnou nudu v play out. Klubové vedení mu ve čtvrtek ráno oznámilo, že už s ním pro další sezonu nepočítá.

Po zápase se prostřednictvím videokostky rozloučil s diváky brněnský patriot Petr Hubáček. „Děkujeme vám, že jste nás podporovali. Věřím, že příští sezonu konečně uspějeme,“ vzkázal fandům. Kapitán Radek Procházka ještě od nemocných dětí přebral dres s nápisem 7200 vyprodáno.

V zápase to vypadalo, že se oba týmy po nepodařené sezoně chtějí blýsknout alespoň gólovou sprškou. Po osmi minutách na videokostce svítilo skóre 2:2 a dva hráči se po konfliktech se sudím už sprchovali v útrobách Ronda.

Už ve třetí minutě rozhodčí přísně vyloučili Hoviho za zdržování hry a Středočeši přesilovku bleskově využili. Po 21 vteřinách dostal ideální přihrávku Piskáček a přesnou střelou nedal brněnskému gólmanovi šanci. Domácí obránce Malec počastoval sudí několika nadávkami a dostal trest do konce utkání. Už po necelé půlminutě jej následoval kladenský Strnad. „Je mi našeho juniora líto. Hrál dvě minuty a šel se vysvlíknout. V jeho faulu nebyl žádný úmysl,“ povídal kladenský trenér Jiří Kopecký, který po definitivní záchraně mohl na lavičce odpočívat. „Je příjemné, když se nemusíte strachovat z každé chyby a zápas si užíváte. To se nám často nestává,“ pousmál se Kopecký.

Modrobílí o výhře rozhodli v poslední třetině. Jedenáct minut před koncem uklízel puk do prázdné branky Meidl, o chvíli později zvyšoval na 5:3 Procházka. Kladno stačilo jen snížit.

Kometa udělá definitivní tečku za hokejovým rokem v pátek na Spartě. Je to specifické loučení, které ukazuje, jak může být sport ošidný. Střetnou se dva velcí rivalové, kteří vstupovali do sezony s velkými ambicemi. Na apríla. V zápase play out, v němž už o nic nejde. „Zase to bude exhibice,“ smál se Lubina.

Skupina o udržení v hokejové extralize – 12. kolo:

Muž zápasu: Erat
Branky a nahrávky: 5. Erat (Polodna, R. Procházka), 6. Balej (R. Stehlík), 37. Jakub Svoboda (Balej, Ostrčil), 49. Meidl (Balej), 54. R. Procházka (Erat) – 3. Piskáček (Stieler, M. Látal), 8. Hovorka, 29. Kužel (Hovorka, Stieler), 57. Kužel (Šmach, Hovorka). Rozhodčí: Šír, Polák – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 1:4, navíc Malec 10 min. a do konce utkání – Strnad 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2840.

Sestavy

Brno: Hovi – Malec, Ostrčil, Bičánek, Šenkeřík, Stehlík, Houdek, Dlapa – Jakub Svoboda, Meidl, Balej – Erat, R. Procházka, Polodna – Jankovič, Křivohlávek, Švaňhal – O. Stehlík. Trenéři: Lubina a Číhal.
Kladno: Cikánek – Mrázek, Šmach, Kužel, Piskáček, D. Růžička, Mnacjan – Valský, Smoleňák, Dalecký – Látal, Stieler, Eberle – Hovorka, Knotek, Strnad. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

ANKETA

Jste spokojení se sezonou brněnské Komety?

O Seniorbus je enormní zájem. Na jízdu lidé čekají i šest týdnů

Brno /FOTOGALERIE/ – Seniorbus, který usnadňuje cestování brněnským seniorům či lidem s postižením, jezdí už půl roku. Měsíčně přepraví okolo devíti stovek lidí. „U pětaosmdesáti procent cestujících jde o seniory, zbylých patnáct tvoří lidé se zdravotním postižením," vyčíslila mluvčí brněnského dopravního podniku Barbora Lukšová.

Učí děti zpívat, celému souboru ušila kroje

Bílovice nad Svitavou - Osmnáctým rokem zpívají děti koledy ve folklorním souboru Bystrouška pod vedením Bohuslavy Hamákové. Letos se zpěvem a tancem připojí k akci Česko zpívá koledy pořádané Deníkem po celé republice. Společně s pěveckým sborem Bach a divadelním spolkem Bota rozezní Bystrouška své hlasy v Bílovicích nad Svitavou na Brněnsku potřetí.

Odejde Zbrojovce snajpr? Útočník Škoda je v kurzu

Brno - Na podzim nastřílel deset branek, vyšvihl se do čela pořadí kanonýrů vedle renomovaného Davida Lafaty. Brněnský fotbalista Michal Škoda se v zimním přestupovém období patrně stane horkým zbožím. Už kolem něj také někteří zájemci krouží. „Mám nějaké informace od manažera, ale spíš čekám na něco konkrétního, zatím je to jen oťukávání, což moc neřeším," odvětil Deníku Rovnost útočník Zbrojovky.