Remíza v hledišti a dlouho také na ledě. Tak vypadala bitva 47. extraligové kola mezi hokejisty pražské Slavie a brněnské Komety.

Domácí si v O2 aréně před téměř deseti tisíci diváky díky ostrostřelci Červenkovi připsali důležitou výhru 2:1 v prodloužení. Nejproduktivnější hráč extraligy nejdříve po individuální akci srovnával a v nastaveném čase se hodně zasadil o gól svého parťáka Tomáše Kůrky. „Když jsem jel na Hoviho, vůbec jsem nevěděl, co mám dělat. Naštěstí to napodruhé vyšlo,“ popisoval Kůrka svou dorážku a rozhodující moment.

Kometa i s podporou asi pěti tisíc fanoušků nakonec vyválčila bod a na poslední Kladno už má k dobru tři body. „Chtěli jsme zápas dotáhnout do nájezdů. Prodloužení jsme měli pod kontrolou, ale pak jsme udělali hrubou chybu. I tak jsme s bodem spokojení,“ líčil své pocity brněnský útočník Radek Dlouhý, který na Slavii vyrůstal.

Oba rozparáděné fanouškovské tábory dlouho sledovaly urputnou bitvu. „Byl to kvalitní a hodně upracovaný hokej,“ měl jasno brněnský kouč Vladimír Jeřábek.

Kometa opět spoléhala na gólmana Hoviho a rychlé protiútoky. Na začátku druhé třetiny v přesilovce rozpoutal modrobílou euforii Svoboda. Za dvě minuty však pozvedl červenobílou barvu Červenka, který si krásně pohrál s obráncem a nedal gólmanovi šanci. Stále se tak pere o letitý Králův rekord v bodování. Na vyrovnání maxima 77 bodů jich mu chybí osm. „Je možné, že se mi to povede, ale dívám se hlavně na výkony týmu,“ opáčil slávistický kanonýr.

Na druhé straně převládala spíše radost. Modrobílí popáté v řadě bodovali a upevnili si třináctou příčku.