Nájezdový žolík? Minule jsem neuspěl, usmál se Dočekal po elegantní brance

Brno /ROZHOVOR/ – Vstřelil svůj pátý gól v sezoně. A asi nejhezčí. Hokejový útočník Martin Dočekal v zápase brněnské Komety s Litvínovem načal skóre povedeným samostatným únikem. „Dostal jsem puk krásně od Davida Ostřížka. Udělal jsem to, co mi vychází na tréninku. A podařilo se," usmíval se čtyřiadvacetiletý forvard po vítězství 2:1.

1.2.2015

Martin Dočekal z Brna.Foto: ČTK/Pavel Paprskář

Bude z vás nyní nájezdový žolík?

Jednou mě trenér na nájezd poslal, zrovna proti Litvínovu. A nedal jsem. Tak nevím.

Hráči Litvínova říkali, že je překvapila opatrná taktika, se kterou jste nastoupili. Skutečně byl váš záměr spíš čekat?

Víme, že Litvínov má výborný útok, takže jsme si v obraně museli dávat pozor. To jsme zvládli. A v útoku jsme využili toho, že nemají až tak silné beky.

Překvapili jste něčím hosty?

Myslím, že ne. První třetina nebyla nic moc z obou stran. Už se nepřekvapujeme vůbec ničím.

Pomohla vám hodně přesilová hra v závěru utkání, kvůli které Litvínov nemohl zkusit hru v šesti?

Myslím, že měli jít v jednu chvíli i do tří. V přesilovce jsem mohl definitivně rozhodnout, bohužel to nevyšlo. Jsem rád aspoň za jeden gól.

Vnímáte, že jste před závěrem základní části dokázali výhrou nad druhým týmem tabulky svou sílu?

Určitě. Litvínov je výborný soupeř, má vynikající útok.

Věděli jste před zápasem, že Sparta vyhrála v derby se Slavií a mohla vám bodově uskočit?

Vůbec ne. I když hrála před námi, neřešili jsme to.

Autor: David Nekvinda

1.2.2015 VSTUP DO DISKUSE

Při nehodě dvou aut v Rajhradě se zranil kojenec

Rajhrad – Čtyři zraněné včetně jednoho kojence si vyžádala nehoda dvou osobních aut. Ta se střetla v sobotu dopoledne v Rajhradě na Brněnsku.

Měl podpírat německou dálnici. Místo mostu stojí u přehrady jen osamělé torzo

Brno – Zakázaná výzva lákala před lety horolezce u brněnské přehrady. Ještě v devadesátých letech minulého století mohli lézt na opuštěný pilíř Hitlerovy dálnice, dnes už zde ale platí zákaz. Právě pozůstatku po nikdy nedostavěné dálnici je věnován další díl pravidelného seriálu Brněnského deníku Rovnost Brněnské mosty.

Nové jízdní řády? Změny čekají cestující už od neděle. Přibude nová linka

Brno – Z bohunické nemocnice do Technologického parku za pětadvacet minut a bez přestupů. Od neděle platí nový jízdní řád brněnské hromadné dopravy. Jak už Brněnský deník Rovnost informoval, cestující v něm najdou i novou expresní linku E56, která propojí Univerzitní kampus a Technologický park.