Odčinění debaklu? Kometa dobyla Spartu

Brno /AKTUALIZOVÁNO/ – Brněnští hokejisté poprvé vhistorii samostatné české ligy porazili tradičního pražského rivala. VTesla aréně zvítězili 4:3 po nájezdech. Rozhodl Brabenec.

1.10.2010

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Sparta už není doma neporazitelná. Její Tesla arénu včera vyplenila modrobílá horda v čele s gólmanem Sasu Hovim. Brněnští hokejisté zvítězili v šestém extraligovém kole v Praze 4:3 po samostatných nájezdech.

Tradičního rivala pokořili poprvé v historii samostatné české extraligy, v osmi předchozích kláních neuspěli. „Hráli jsme, co jsme chtěli. Bylo to podmíněné výborným výkonem brankáře Hoviho a obětavostí v obraně,“ mnul si ruce kouč Vladimír Jeřábek.

Stovky brněnských příznivců přímo v hale vyvolávaly finského hrdinu v brance. Hovi, který se do klece vrátil po třízápasové odmlce, pokryl sedmapadesát střel. Parádní představení dokonal v nájezdech, když zneškodnil dva ze tří sparťanských nájezdů. Za Brňany se trefili Kvapil a Brabenec.

Úspěšná taktika

Hostujícímu týmu na Spartě více než polovinu zápasu vycházela defenzivní taktika. Brňané pozorně bránili a pomáhal jim také jistý Hovi. V 11. minutě však po střele Gulašiho nestačil na dorážku útočníka Broše, kterému se proti Brnu tradičně daří.

Jenže Kometě na vyrovnání stačilo sedmnáct vteřin. „Expres“ Petr Hubáček ve středním pásmu nabral rychlost, přehnal se jako divoká voda přes obránce a se štěstím překonal Pöpperleho. „Vycházely nám rychlé protiútoky,“ pochvaloval si brněnský kouč. Zato ten sparťanský, Miloš Holaň, jen kroutil hlavou. „Chtěli jsme hrát dobře z obrany, ale v první třetině ujeli Brňané dvakrát sami na bránu a dvakrát do přečíslení dva na jednoho. Je to neakceptovatelné,“ zlobil se.

Ve 24. minutě využil Macholdovy chyby hostující Kvapil a přesnou střelou nedal gólmanovi šanci. Krátce po polovině zápasu modrobílí udeřili potřetí. V přesilovce zakončoval pohlednou kombinaci Balej.

Jenže pak hosté doplatili na velkou pasivitu. Sparťané zasypali Hoviho sprškou střel a dostali protivníka pod obrovský tlak, který se neminul účinkem. Ve 37. minutě pohotově dorážel Smoleňák a na začátku třetí třetiny srovnal obránce Philipp.

Modrobílí znovu zapnuli a druhý bod přidali díky nájezdům. Rozhodující „zářez“ zajistil specialista Kamil Brabenec. Další souboj čeká Brňany zítra, kdy doma přivítají Liberec.

HC Sparta Praha – HC Kometa Brno 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 1:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Broš (Gulaši, Kůrka), 37. Smoleňák (O'Brien), 44. Philipp (Hromas, J. Hlinka) – 11. Hubáček (Brabenec), 24. Kvapil (Stehlík), 33. Balej (R. Hruška, Kvapil), rozhodující sam. nájezd Brabenec. Rozhodčí: Hrubý, Šindler – Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 5522.
Sestavy:
Sparta: Pöpperle – Vykoukal, Gulaši, O'Brien, Jan Hanzlík, Salcido, Philipp – Kůrka, Broš, Ručinský – Hlaváč, D. Výborný, Smoleňák – Ton, J. Hlinka, Hromas – Pacovský, Y. Treille, Koreis. Trenéři: Holaň a Volek.
Brno: Hovi – Protivný, Stehlík, Houdek, Zubíček, Richter, Malec – Balej, R. Hruška, Kvapil – Erat, Brabenec, Hubáček – Jaroslav Svoboda, Huml, Veselý – Jakub Svoboda, R. Procházka, Pospíšil. Trenéři: V. Jeřábek a Lubina.

1.10.2010 VSTUP DO DISKUSE

Na jihu Moravy padly rekordní teploty. Meteorologové naměřili přes 21 stupňů

Hokejista Richard Jarůšek.

Kometa má samá skvělá jména, říká před semifinále proti mateřskému klubu Jarůšek

Hodina cvičení denně? Po skákání na trampolínách sotva udržela kartáček na zuby

Brno /NA VLASTNÍ KŮŽI/ - Dva měsíce. Každý den hodina cvičení. Bez přestávky. Jako asistentka v redakci Brněnského deníku Rovnost jsem se rozhodla sedavé zaměstnání vyvážit dvouměsíční výzvou v tělocvičně a bojovat o změnu postavy.

Kometě budou lidé fandit hlavně v hospodách. Veřejná projekce se zatím nechystá

Brno – Ve středu odstartuje v královéhradecké hokejové aréně semifinálová série Tipsport extraligy. Domácí Mountfield HK poprvé hostí Kometu a v Brně po delší pauze znovu začíná hokejová horečka. Brněnský deník Rovnost zjišťoval, jestli budou fanoušci moct podpořit brněnský tým před velkoplošnými obrazovkami, které byly v minulých sezonách na náměstí Svobody či na Moravském náměstí.

Samořízené automobily by se mohly testovat na dálnici D2

Vozidla bez řidiče by se do budoucna mohla v provozu testovat na dálnici D2 mezi Brnem a Bratislavou. Na dnešním jednání se na tom shodli ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) a místopředseda slovenské vlády pro investice a informatiku Peter Pellegrini se zástupci automobilového průmyslu a mobilními operátory.