Kometa prohrála v součtu šestý z posledních osmi zápasů a spadla už na čtvrtou pozici bod za Litvínov, který ovšem odehrál o zápas víc. „Olomouc si vítězství jednoznačně zasloužila," hlesl brněnský asistent kouče Petr Haken.

Rozdíl 28 bodů před zápasem mezi oběma kluby smazala druhá třetina, v níž si Hanáci vypracovali tříbrankový náskok. „Nám utkání vyšlo po všech stránkách. Rozhodli jsme ve druhé části," liboval si olomoucký trenér Zdeněk Venera.

Kometa přitom vyrukovala na domácí celek před vyprodanou plecharénou také s uzdravenými hvězdami, obráncem Ondřejem Němcem a útočníkem Martinem Eratem.

Právě reprezentační útočník s víc než devíti stovkami zápasů v NHL v prvním dějství srovnal na 1:1, když záhy umazal domácí náskok po trefě Petra Strapáče. „Byli jsme pod tlakem už v první třetině, stav 1:1 po jejím skončení byl pro nás příjemný. Olomouc hrála lépe," přiznal Haken.

Ve druhé třetině nejprve tísněný Juraj Mikúš objel branku a zasunul puk za brněnského gólmana Karla Vejmelku. O chvíli později se v přesilové hře prosadil šikovnou tečí František Skladaný a pak Jakub Herman trefou pod horní tyčku zakončil akci bývalého brněnského hráče Viléma Buriana. „Nezlomila nás ani první třetina, kdy jsme byli lepší, ale Martin Erat to nádherně trefil. Mužstvo šlapalo dál, ukázalo sílu. Když jsme dali druhý gól, už jsme se uklidnili a zápas zvládli," pochvaloval si Venera.

Na začátku třetí části sice snížil z dorážky Leoš Čermák, jenže hanácký triumf pečetil do prázdné branky Martin Vyrůbalík. Kohouti tak poskočili do desítky. „Po gólu jsme se trochu nadechli, ale nestačilo to. Nicméně jsme duel odehráli se ctí, nic jsme nevypustili. Snad naši snahu až do konce ocenili i fanoušci, kteří za námi přijeli," dodal Haken.

Kometa se už v neděli od půl čtvrté odpoledne představí v dalším kole ve Zlíně.

26. kolo hokejové extraligy:

HC Olomouc - HC Kometa Brno 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. Strapáč (Ondrušek, Eberle), 23. J. Mikúš (Holec, T. Mikúš), 26. Skladaný (J. Mikúš, Vyrůbalík), 36. Herman (Burian), 59. Vyrůbalík - 18. M. Erat (Štencel, O. Němec), 42. L. Čermák (Gulaši, Trška). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 5500 (vyprodáno).

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Houdek, Rašner, J. Galvas - Skladaný, J. Knotek, Laš - T. Mikúš, J. Mikúš, Holec - Eberle, Ostřížek, Strapáč - Fořt, Herman, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.

Brno: Vejmelka - O. Němec, Štencel, Kováčik, Gulaši, Trška, Malec, od 41. navíc F. Král - M. Erat, Nečas, Kvapil - Miklík, V. Němec, Zaťovič - Vincour, L. Čermák, J. Káňa II - Dostálek, F. Dvořák, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.