Olomouc sesadila Kometu

Olomouc - Před startem nadstavbové části první ligy dokázali brněnskou Kometu připravit v zápase o všechny body jen hokejisté Vrchlabí.

15.12.2008

Kometu poslal do kolen olomoucký kapitán Brančík.Foto: Deník/ Petr Pelíšek

Jenže v posledních třech utkáních modrobílí dvakrát padli. V Ostravě s Porubou a včera v Olomouci. Ve 33. kole prohráli na Hané 1:3 a přišli o vedoucí příčku v první lize. O tři body zaostávají za Ústím.

Při první olomoucké přesilovce padly dva góly. Na pohotovou dorážku brněnského útočníka Švagrovského odpověděl hned po vhazování Čuřík. Najel za útočnou modrou a golfákem vymetl levou šibenici Horčičkovy branky. „To byl laciný gól. Obránci couvali a Horčička pak už s umístěnou střelou mohl těžko něco udělat,“ utrousil kouč Komety Vladimír Kýhos.

Hosté tlačili, ale Hanáky držel fantastický Žigárdy. Při bombě Černého mu pomohla i tyč. Těsně před přestávkou však potrestal Žajglovo podtržení při sólovém úniky kapitán domácích Brančík, který proměnil trestné střílení.

Úvod druhé třetiny patřil brněnskému útočníkovi Kýhosovi. Nejprve neproměnil samostatný nájezd a při dalším střídání po nárazu do olomouckých obránců zůstal nehybně ležet na ledě. S podezřením na těžký otřes mozku byl odvezen do nemocnice.

Brněnskými hokejisty však tento moment nijak neotřásl a neustále bušili do olomoucké obrany. Marně. Naopak třetí branku při vlastním oslabení přidal znovu Brančík.

Kometa stupňovala tlak. Dvě minuty před koncem utkání sáhli její trenéři k power–play, ale Žigárdy žádnou střelu nepustil za svá záda. „Chytal výborně, k čemuž se přidala i obětavost našich hráčů. Jsou to pro nás důležité tři body,“ chválil olomoucký kouč Petr Vlk.

33. kolo první ligy: HC Olomouc – Kometa Brno 3:1

Třetiny: 2:1, 1:0, 1:0.
Muž zápasu: Richard Brančík.
Branky a asistence: 3. Čuřík (Nedbálek), 19. trestné střílení Brančík, 37. Brančík (Bartoň, Vyrůbalík) – 3. Švagrovský (Polodna). Rozhodčí: Šír – Vengřín, Poruba. Vyloučení: 9:7, navíc Bakrlík 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváků: 1450.

HC Olomouc: Žigárdy – Kříž, Mikel – Bartoň, Vyrůbalík – Ostrčil, Rýgl – Paška, Nedbálek – Smejkal, Ministr, Řípa – Davídek, Brančík, Žajgla – Ondráček, Slížek, Ondrušek. Trenéři: Fiala a Vlk.
HC Kometa Brno: Horčička – Zubíček, Protivný – Houdek, Křetinský – Lhotský, Kántor – Morava, David – Klimt, Padělek, Sedlák – Kýhos, Švagrovský, Černý –Mikšan, Liščák, Bakrlík – Polodna, Kostourek, Haluza. Trenéři: Kýhos a Lukeš.

Autor: Marek Palatka

15.12.2008 VSTUP DO DISKUSE

Tvář klipu VUT, který láká mladé ženy ke studiu na technice.

Zloděj chtěl odjet s lupem, nenastartoval dodávku

Bojovat a makat. Kometa už se nastavuje na play-off mód, v Hradci se vyplatil

Brno – Ladí se na play-off hru. Hokejisté brněnské Komety v nedělním duelu v Hradci Králové vydřeli vítězství 4:3 v prodloužení. Upustili od líbezných kombinací a předvedli jednoduchou hru, která je po třech nezdarech už dovedla k výhře. „Měli bychom s blížícím se play-off hrát tento hokej nadále. Jsem rád, že se nám to v Hradci konečně podařilo. I zápas se Zlínem nebyl špatný, jen jsme bohužel nedávali branky," připomněl asistent kouče Komety Martin Pešout páteční domácí porážku 2:4.

Ořešínská madona putuje domácnostmi. Čeká na opravu zvoničky

Brno – Od domu k domu nyní putuje socha Panny Marie Ořešínské v brněnském Ořešíně. Sochu, kterou tamní obyvatelé zakoupili od francouzských řádových sester, si budou předávat tamní rodiny do doby, než opraví zvonici, pro kterou Pannu Marii pořídili. „Zatím ji mělo sedm rodin, jedna dokonce přes Vánoce," řekl starosta Jan Levíček.

Lidé zaznamenávají místa do čichové mapy Brna. Voní jim třeba pivovar

Brno /ANKETA/ – Mendlovo náměstí páchne, na Úvoze se kvůli smogu téměř nedá dýchat. Na přibližně dvě desítky podobně nelibě páchnoucích míst v brněnských ulicích už upozornili lidé na internetu. Díky takzvané čichové mapě, kterou na web minulý týden umístili její autoři.