Naopak Středočeši si vítězstvím zajistili extraligu i pro příští sezonu, do baráže zamíří Mladá Boleslav. „Když jsme přicházeli s Jiřím Kopeckým k týmu, záchrana byla jediný cíl, a to se podařilo splnit. Konečně si psychicky odpočinu. Tři zápasy si teď budu užívat. Je možné, že proházíme sestavu,“ zářil kladenský kouč Petr Tatíček.

Brňané naskočili do zápasu s hodně omlazenou sestavou. Doplnili ji hokejisté, kteří v sezoně hostovali v prvoligovém Havlíčkově Brodě. „Přijeli jsme do Kladna s hráči, kteří by si svým výkonem měli říct o zařazení do přípravy na novou sezonu nebo o brněnský dres. Jejich výkon byl katastrofální, jsem zklamaný,“ prohlásil brněnský kouč Ladislav Lubina.

Kladno mělo od začátku zápas pevně v rukou. Už ve čtvrté minutě Drtina tvrdou ranou pod břevno Hovimu šanci a za necelou minutu Kotrla lehkou tečí poslal Kladno do dvoubrankového náskoku.

Brňané se sice snažili vzdorovat, jenže znovu dopláceli na špatnou koncovku. A tak si Středočeši udělali ze zápasu večírek na oslavu záchrany. V 36. minutě Kotrla zvyšoval už na 5:0 a jeho tým v palbě nepřestával ani po druhé pauze, kdy do brněnské branky naskočil Trvaj.

Lubinova parta dostala ještě dva góly a do Brna odjela se sedmibrankovým přídělem. Jedenáctý tým tabulky už čeká hlavně na konec sezony. „Zbytek play out cenu nemá, nicméně dohrávat se bude. Ale je jasné, že se systémem, s nímž nesouhlasí ani vedení první ligy, by se mělo něco udělat,“ dodal Lubina.

HC Vagnerplast Kladno – HC Kometa Brno 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)

Muž zápasu: Kalla

Branky a nahrávky: 4. Drtina (Nedvěd, Patera), 5. Kotrla (Kameš), 22. Kalla (Valský), 36. Valský (Kalla, Bílek), 36. Kotrla (Knotek), 52. Hašek, 56. Kalla (Bílek, Mrázek). Rozhodčí: Kalivoda, Souček – Bejček, Charvát. Vyloučení 5:3. Využití 1:0. Diváci: 1889.

Sestavy:

Kladno: Cikánek – J. Nedvěd, Drtina, Mrázek, Toman, Kameš, D. Růžička – Bicek, Patera, Kuchler – Valský, Kalla, Bílek – Smoleňák, Bělohlav, Hašek – Látal, Knotek, Kotrla. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

Brno: Hovi (41. Trvaj) – Sova, Malec, Ostrčil, Protivný, Šenkeřík, Kempný – Balej, Meidl, J. Svoboda – Švaňhal, Polodna, R. Procházka – Křivohlávek, Širokovs, Jankovič (35. O. Stehlík). Trenéři: Lubina a Číhal.