Jen tisícovka diváků dorazila do znojemské Hostan arény na třetí zápas čtvrtfinálové série mezi Znojmem a Chomutovem. Většina fanoušků nechtěla na vlastní oči vidět další debakl.

Jenže opak byl pravdou. Orli sehráli s Chomutovem důstojnou partii, několikrát v zápase vedli, ale ani tentokrát to na vítězství nestačilo. Prohráli 5:7.

„Tak žalostný výkon rozhodčích v play off jsem dlouho neviděl. Vyloučení ve třetí části nás připravila o možnost vítězství. Jinak musím pochválit mužstvo za excelentní výkon,“ hlásil po utkání znojemský kouč Jan Neliba.

Úvod utkání začal hodně překvapivě. Na rozdíl od dvou úvodních duelů na ledě soupeře se v orlím hnízdě dostali záhy do vedení znojemští hokejisté. Už ve čtvrté minutě využil rychlý kontr Tomáš Hradecký.

Velkolepou podívanou pro diváky v Hostan aréně roztočili hráči obou týmů ve druhé třetině. Dlouhou dobu se skóre nehýbalo. Až v devětadvacáté minutě se prosadil z pohotové dorážky znojemský odchovanec Milan Procházka, a srovnal tak stav skóre.

Od té doby začala pravá hokejová přetahovaná. Hráči obou týmů nevypustili jediný souboj, na hřišti se prali o každý centimetr ledu a sám puk by jen sotva hledal chvilku odpočinku.

Jenže ani vyrovnávací branka Orlům nepřistřihla křídla. Ti šli znovu do vedení zásluhou Staňka, minutu na to ale podruhé v utkání Chomutov srovnal. Nakonec se i favorit včerejšího duelu dočkal a šel do vedení.

Až poslední třetina rozluštila tajenku třetího čtvrtfinálového utkání. Hned na začátku závěrečného dějství vyhnalo Znojmo z branky Cháberu, když se prosadil Protivný. Jenže to bylo ze znojemské strany vše. „Uvidíme, kdo zítra nastoupí v brance. Na můj vkus jsme dostali moc branek, ale zároveň jsme jich venku sedm vstřelili,“ řekl kouč hostů Radim Rulík.

Chomutov v závěru duelu zařadil vyšší rychlostní stupeň a třemi góly dokázal pro sebe urvat i třetí utkání série. Před pátečním duelem tak drží v rukou mečbol.

Orli Znojmo – KLH Chomutov 5:7
Třetiny: (2:1, 2:3, 1:3)
Muž zápasu: Milan Procházka

Znojmo: Horčička (Panec) – Hořava, David, Protivný, Štach, Kolafa, Štrach, Lattner – Plášek, Haman, Jarůšek, Sedlák, Hradecký, Říha, Staněk, Barus, Havlík, Beroun, Vyletelka.
Chomutov: Chábera (Hanuljak) – Pulpán, Bombic, Hájek, Grof, Brňák, Všetečka, Trefný, Posmyk – Duda, Kraft, Hruška, Domin, Trochta, Procházka, Hašek, Mikšovic, Jíra, Polanský, Skořepa, Jeslínek.

Branky a nahrávky: 4. Hradecký (Sedlák, Protivný), 14. Haman (Hořava), 33. Staněk (Kolafa), 40. Štrach (Říha, Staněk), 45. Protivný (Hradecký) – 16. Mikšovic (Hašek, Jíra), 29. Procházka (Grof, Skořepa), 34. Trochta (Procházka, Skořepa), 37. Kraft (Skořepa), 48. Grof (Duda, Skořepa), 53. Procházka (Grof), 60. Procházka (Trochta, Skořepa).

Rozhodčí:
Fraňo, Jílek – Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 9:6 navíc Štrach 2+10 (Zno). Využití: 3:3. Diváci: 1070.