Orli se vezou na vítězné vlně. Deklasovali Záhřeb

Znojmo – Orli totálně změnili svůj hudební repertoár a po pěti nepříjemných porážkách se naladili na vítěznou notu. Už tři utkání v řadě nepoznali hořkost porážky. Navíc páteční zápas si před domácí fanoušky pořádně vychutnali a připsali si vítězství se vším všudy. Útočník Petr Kanko vyhrál bitku, jeho tým pak duel se Záhřebem vysoko 8:2.

14.10.2011

Orli Znojmo vs. KHL Záhřeb.Foto: DENÍK/Romana Holišová

„Podle výsledku se může zdát, že to bylo jednoduché. Opak je ale pravdou, stálo nás to hodně sil. Podařilo se nám dát brzy branky, což dostalo soupeře hodně dolů. Od poloviny utkání jsme je přehrávali, doslova jsme je ubruslili,“ zhodnotil zápas útočník Petr Kanko.

Do utkání měli svěřenci trenéra Martina Stloukala úžasný vstup. V rozmezí od osmé do čtrnácté minuty se trefili třikrát a rychle se tak dostali do pohodlného vedení. Gólový galakoncert odstartoval Petr Kanko, který tak jen potvrdil kvality své formace.

Právě Kanko byl ústřední postavou jednoho momentu ve druhé třetině. Jenže místo hokejového umění servíroval divákům své předpoklady coby boxer. A i tentokrát byl úspěšný. „Vyzval mě na souboj, takže mi nezbylo nic jiného, než sundat rukavice a jít do něj. Po chvíli jsem ho dostal na zem a bylo po rvačce,“ usmíval se Kanko.

Druhá třetina měla stejný průběh jako ta první. Orli skórovali třikrát, chorvatský celek jednou. Před třetí periodou tak byly karty rozdány jasně a poslední část se už spíše jen dohrávala.

Nakonec Jarůšek s Pláňkem pečetili vítězství Orlů nad Záhřebem v poměru 8:2. Znojemští si tak zajistili třetí výhru v řadě a posun v tabulce směrem nahoru.

Orli Znojmo – KHL Záhřeb 8:2 (3:1, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Kanko (Šeda, Lattner), 11. Beroun (Bořuta), 14. Jarůšek (Komínek), 23. Komínek, 30. Hájek (Kanko), 36. Říha (Bořuta, Platil), 48. Jarůšek (Podešva), 59. Pláněk (Podešva) – 16. Kinasewich (Day), 34. Kinasewich (Day). Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. Rozhodčí: Červeňák, Erd – Hofer, Hütter. Diváci: 2560.

Orli Znojmo: Landsman (Kacetl) – Platil, Škadra, Hájek, Štach, Bořuta, Pláněk, Stehlík – Lattner, Šeda, Kanko – Říha, Pucher, Havlík – Jarůšek, Bartoš, Komínek – Beroun, Haman, Podešva.

KHL Záhřeb: Vasiljević – Letang, MacAulay, Sertich, Delmore, Pokulok, Waugh, Martinović, Šijan – Zanoški, Brine, Kostović – Kinasewich, Naglich, Banham – Trukhno, Day, Morency – Kanaet, Blagus, Koren.

Autor: Martin Andrle

14.10.2011 VSTUP DO DISKUSE

Nejvyšší soud v Brně staví moderní přístavbu. Zaplatí za ni 114 milionů.
1 3

Nejvyšší soud staví přístavbu za 114 milionů. Soudní procesy to nezkrátí

První ročník hudebně pivního festivalu Beer Fest Brno 2017 na fotbalovém stadion za Lužánkami v Brně.
1 15

První ročník BeerFest Brno nabídl šedesát druhů piv a koncerty oblíbených kapel

Hollan: Spory s Bielkem jsme neměli, říká o konci šéfa odboru dopravy

Brno - Náměstek brněnského primátora pro dopravu Matěj Hollan popírá souvislost odchodu Vladimíra Bielka z funkce vedoucího odboru dopravy magistrátu s aktuálními problémy v dopravě. „Je to nesmysl,“ tvrdí.

Kobyla spadla do díry u bazénu. Před utonutím ji zachránili hasiči a jeřáb

Lelekovice /FOTOGALERIE/– V technické šachtě bazénu se zaklínil kůň v Lelekovicích na Brněnsku. V neděli ráno našel majitel kobylu uvězněnou v šachtě s otvorem o průměru zhruba metr a půl. V následujících minutách nastalo drama, prostor se totiž začal plnit vodou z přilehlého bazénu, podle hasičů patrně kvůli poškozenému potrubí.

Stopy brněnských Židů sleduje stezka mladé studentky

Brno – Netradiční cestou po stopách židovských obyvatel Brna se vydala dvaadvacetiletá studentka Fakulty architektury Vysokého učení technického Adéla Vepřková. Ve svém předmětu Design manuál vytvořila speciální informační tabule pro interaktivní stezku, která Brňany provází po místech spjatých s židovskou minulostí.

Titul České Miss 2017 získala Michaela Habáňová ze Zlína

Brno /FOTOGALERIE/ - Vítězkou sobotního finálového galavečera České Miss 2017 se stala Michaela Habáňová ze Zlína. Probojovala se přes castingy a semifinále až k titulu nejkrásnější dívky České republiky.