Pivko: Pro mě je vůbec zázrak, že hraju

Brno /ROZHOVOR/ – Zkušený útočník brněnské Komety Libor Pivko se v sobotu dočkal teprve druhé branky. Však ve třetím čtvrtfinále play off nastoupil do teprve devátého duelu sezony. Jenže jeho přesilovková teč kýženou výhru Kometě nepřinesla. Místo toho musel zkousnout plzeňskou branku v poslední minutě. Přišla chyba ve středním pásmu. Viděl jsem až protiútok Plzně. Gól minutu před koncem zabolí," přiznal Pivko.

23.3.2014 3

Libor PivkoFoto: DENÍK/archiv

Mysleli jste v tu chvíli už na prodloužení?

Vůbec. Hrajeme až do konce. Gól vyplynul ze hry. Bohužel.

Může pozdní branka hrát nějakou roli v psychice?

Myslím, že vůbec žádnou. Prostě jsme prohráli zápas. Měli jsme dost šancí, Plzeň si na tu svou počkala. Ale hlavy dole mít určitě nebudeme. Další den je další zápas a budeme bojovat.

Tentokrát padlo nejmíň gólů v sérii. Čím to?

Oba týmy si hlídají obranu. Těžko se přes to dostává.

Už se s Plzní detailně znáte. Hraje to roli?

Plzeň sleduje video stejně jako my. Týmy jsou přečtené, víme o přesilovkách. Musíme hru zjednodušit a tlačit se víc do brány. A přitvrdit.

V první třetině jste po brance vypadal, že jste si pořádně oddechl. Bylo to tak?

Všichni víte, že jsem celou sezonu promarodil. Můžu jen poděkovat trenérům, že mi dali šanci si ještě zahrát a že jsem zpátky.

Mířil jste při vaší brance?

Jen mě to trefilo. Jsem tam od toho, aby brankář nic neviděl.

Jedna branka v domácím prostředí je ale málo.

Musíme dávat góly. Zatím je dává jen jedna lajna. Dal jen Vojta Němec a Honza Hruška. Musíme se přidat a rozložit tu sílu. V play off to jinak nejde.

Jak se vám po pauze hraje?

Pro mě je pomalu zázrak, že hraju. Vrátil jsem se po dvou operacích. Říkal jsem, že přijmu jakoukoli roli v týmu.

23.3.2014 VSTUP DO DISKUSE 3

Firma Skytoll žádá ÚOHS, aby Kapsch nesměl vybírat mýto

Firma Skytoll, která vybírá mýto na Slovensku, rázně promluvila do další budoucnosti českého mýtného systému. Jak zjistil magazín Dotyk, v pátek na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) poslala návrh, aby bylo ministerstvu dopravy zakázáno využívat služeb rakouské firmy Kapsch.

Muži v sukních házeli kameny i klády. Kraví hora ožila skotskými hrami

Brno /REPORTÁŽ/ – Jediný den, kdy v Brně uvidíte muže v sukních. Je jich podstatně víc než žen, a zatímco zástupkyně něžného pohlaví mají zakryté kotníky, muži vystavili na odiv i svá kolena. Ve sportovním a rekreačním centru na Kraví hoře totiž úderem sobotní desáté hodiny ráno začínají Highland games, tedy skotské hry, které přilákaly stovky zvědavců. „Je třeba, aby byl kilt správně vyžehlený, tenhle se mi třeba pořád krabatí," směje se při urovnávání speciální sukně jeden ze skotských nadšenců Petr Skalič.

Zbrojovka prohrála s Duklou 2:4, dva góly Škody nestačily

Praha, Brno - Fotbalisté Dukly přestříleli v 8. ligovém kole Brno 4:2. Pražané v 11. minutě vedli po trefách Jeana-Davida Beauguela a Lukáše Štetiny 2:0, Michal Škoda pak sice dvěma góly srovnal, ale Jan Juroška a svou druhou brankou Štetina rozhodli o výhře domácích. Dukla tak navázala na minulé vítězství 4:1 nad Bohemians, naopak Zbrojovka se trápí a z posledních tří kol má jediný bod.