Po houpačce v Praze vede čtvrtfinále Kometa, díky Svobodovi

Praha, Brno - Brněnské góly nebyly z hokejové učebnice. Obzvlášť v play off se ale na krásu nehraje. Kometa uspěla v úvodním čtvrtfinále play off na ledě pražské Sparty po těsném výsledku 4:3, když o své výhře rozhodla pouhé dvě minuty před koncem díky Jakubu Svobodovi. Za své vzaly i tři nastřelené tyčky Trvajovy branky.

10.3.2012 14

Kometa Brno v utkání s pražskou Spartou - radující se obránce Jiří Vašíček.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Kometa měla v úvodu zápasu skvělý nástup. Už ve třetí minutě tečoval šťastně přesilovkovou střelu Kováčika Čermák, a rozradostnil početnou ekipu brněnských fanoušků. Sparta zabrala, ale gólů se dočkala až na začátku druhé dvacetiminutovky. Roztočila pražský kolotoč. Dvě minuty stačily Bližňákovi, další dvě pak Ivanu Rachůnkovi.

Jenomže Kometa pak ukázala morální sílu. Do konce třetiny byl stav ve prospěch brněnského celku. I Kometě stačily dvě minuty. Srovnával Divíšek, na 3:2 otáčel Erat.

Při dalším vyrovnání neměl čisté svědomí brněnský gólman Trvaj. Krstev zblízka dorazil puk za jeho záda. Slabou chvilku si ale vybral i Trvajův protějšek Pöpperle. Neudržel Divíškovu ránu a Jakub Svoboda se po kličce stal brněnským hrdinou.

Individuální kvality při sledování duelu vyznívaly pro holešovický tým, do nedělní odvety však jde s náskokem Kometa. „Vyhráli jsme první zápas, což je hodně důležité. V neděli nás ovšem čeká úplně jiné utkání. Sparta měla dlouhou pauzu, teď se rozehrává, bude to o dost těžší,“ prohlásil autor vítězné trefy Jakub Svoboda.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy – 1. zápas:

HC Sparta Praha – HC Kometa Brno 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 22. Bližňák (Tenkrát, Milam), 24. I. Rachůnek (Broš, Pacovský), 43. Krstev (Pacovský, I. Rachůnek) – 3. L. Čermák (Kováčik, Dlouhý), 37. Divíšek (Vašíček, Jakub Svoboda), 39. Erat (L. Čermák), 59. Jakub Svoboda (Divíšek, T. Svoboda). Rozhodčí: Šindler, Polák – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 10.585. Stav série: 0:1.

10.3.2012 VSTUP DO DISKUSE 14

Nový Moravák svlaží vodotrysky. Vítězný návrh počítá v zimě i s kluzištěm

Brno /VIZUALIZACE/ – Ochlazení v horké letní dny nebo jízdu na bruslích v zimě nabídne po rekonstrukci Moravské náměstí v Brně. Radnice Brna-středu chce vytvořit prostor s vodní plochou a kavárnou, který lidi naláká k odpočinku. V pátek oznámila výsledky architektonické soutěže na podobu náměstí. Z dvaceti návrhů zvítězil v soutěži projekt kanceláře Consequence forma.

Vlak srazil ženu na nádraží v Rosicích. Na místě zemřela

Rosice – Pod koly vlaku zemřela šestatřicetiletá žena v sobotu v Rosicích u Brna. Podvečerní nehoda komplikovala vlakovou dopravu na trati mezi Brnem a Jihlavou.

Vive la France! Bitvu tří císařů opět ovládli Napoleonovi vojáci

Tvarožná /REPORTÁŽ/ – Po 211 letech se historie na Slavkovském bojišti v sobotu odpoledne zopakovala. Přibližně tisícovka vojáků oděných do dobových uniforem před zraky několika tisíců lidí svedla boj připomínající Napoleonovo vítězství v bitvě tří císařů z roku 1805.