Brňané díky třem bodům udrželi dva zápasy před olympijskou pauzou na páté příčce. Ale jen těsně. Pronásledovatelé z Vítkovic a Zlína rovněž vyhráli za tři body. „Po nedělní domácí prohře jsme tady chtěli bodovat a tomu jsme podřídili vše. Přijeli jsme sem už v pondělí, navíc nám hrálo do noty, že byla Plzeň oslabená o klíčové útočníky," prohlásil kouč Komety Vladimír Kýhos.

Absence Michala Dvořáka a Ryana Hollwega ale Plzni nebránila, aby se dostala do vedení. V desáté minutě po krásné kombinaci byl na jejím konci zkušený matador Tomáš Vlasák. Před koncem oboustranně opatrné první části nečekaně kontroval Tomáš Vondráček z Komety. „Gól do šatny byla chyba. Každá série jednou končí. Chtěli jsme ji sice udržet do olympijské pauzy, ale nevyšlo to," zamrzelo domácího kouče Milana Razýma.

Ve 25. minutě přišlo ke slovu a druhému gólu znovu Brno. Tísněný plzeňský brankář nedokázal zasáhnout proti dorážejícímu Janu Hruškovi. O rozhodujícím gólu si budou hlavně plzeňští fandové ještě nějakou dobu vyprávět. Domácího brankáře totiž zalehl brněnský hráč. Ale gól platil. „V tu chvíli jsme už věděli, že to pro nás bude nesmírně těžké. Ve druhé polovině zápasu jsme si prakticky nevytvořili šanci a ve třetí třetině jsme měli jen sedm střel. V závěru jsme neměli sílu ani k získání pásma pro power play," pochválil svého přemožitele Razým.

Brňané potvrdili, že se jim momentálně výrazně líp daří venku než doma. Na stadionu soupeře vyhráli už potřetí v řadě. Tuto statistiku mohou potvrdit ještě v sobotní dohrávce ve Vítkovicích. Ještě předtím je ale hned zítra čeká domácí duel s královéhradeckým Mountfieldem, který začne v šest hodin večer. „Tyto tři získané body nám pomohou splnit cíl – dostat se do play off," podotkl Kýhos.

HC Škoda Plzeň – HC Kometa Brno 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Vlasák (Pletka, J. Jeřábek) – 20. Vondráček (Jan Hanzlík, Čermák), 26. J. Hruška (H. Zohorna). Rozhodčí: Turčan, Pavlovič – Jelínek, Podrazil. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. Diváci: 5137.

Plzeň: Machovský – Slovák, Moravčík, J. Jeřábek, D. Boháč, Mozík, Frolo – Duda, Vlasák, Pletka – Indrák, Kašpařík, Lev – Holec, T. Sýkora, J. Sýkora – Petruška, Pitule, Schleiss. Trenéři: Razým a Michal Straka.

Brno: Čiliak – Dujsík, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Dlapa – Vondráček, Čermák, J. Hruška – T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II – Š. Novotný, Koreis, Burian – P. Mrázek, H. Zohorna, Wasserbauer. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.