Snový start Komety. V Plzni vyhrála 4:1

Plzeň – Vzpamatujte se, ozval se v polovině zápasu z tribuny rozezlený fanoušek. Výrazně se mu nelíbil výkon domácích plzeňských hokejistů proti brněnské Kometě. Vzápětí jej vyslyšeli a vstřelili gól na 1:3. O moc víc toho však jihomoravský celek úřadujícímu šampionovi nedovolil. V úvodním duelu čtvrtfinále vyhrál 4:1 a v sérii se tak dostal do vedení.

18.3.2014 3

Čtvrtfinále play-off, 1. zápas: HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno 1:4Foto: DENÍK/Vlastimil Leška

Plzeň měla drtivý tlak. Jenže jen pár minut v prostřední části. Pouze ve druhé třetině hosty výrazně přestříleli. Po opatrném úvodu zápasu začali řádit lehkonozí Brňané, kteří se až nečekaně snadno dostali k výraznému vedení.

V desáté minutě na chvíli plzeňský stadion utichl. To když brněnský kapitán Leoš Čermák ve vlastním pásmu převzal puk od Jana Hrušky, aby mu ji na opačné straně kluziště vrátil. A Brno vedlo. Místečko u levé plzeňské tyče se Hruškovi zalíbilo. O pět minut později zvýšil vedení Jihomoravanů přesilovkovou ranou do stejného rohu.

V prostřední části indiáni notně přidali. A pak je ve27. minutě dostala do kolen šikovná teč Vojtěcha Němce.

Ve 33. minutě uplatnil svůj důraz Ján Sýkora a napodruhé procedil puk skrz beton brněnského brankáře Marka Čiliaka.

Čtvrt hodiny před koncem ukončil plzeňské snahy na úspěšný vstup do série svým druhým gólem Němec.

Ve středu série pokračuje znovu na plzeňském ledě, tentokrát zápas začíná v půl šesté večer.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy – 1. zápas:

HC Škoda Plzeň – HC Kometa Brno 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 33. J. Sýkora (M. Dvořák) – 11. J. Hruška (Čermák), 15. J. Hruška (V. Němec), 26. V. Němec (T. Svoboda), 46. V. Němec (Kuboš). Rozhodčí: Fraňo, Homola – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5483. Stav série: 0:1.

Plzeň: Machovský – Slovák, Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, Boháč, Mozík, Frolo, od 53. navíc Moravčík – Kratěna, Martin Straka, J. Sýkora – Duda, Vlasák, Pletka – Indrák, Kašpařík, Lev – M. Dvořák, T. Sýkora, Pitule – od 53. navíc Schleiss. Trenéři: Razým a Michal Straka.

Brno: Čiliak – Miller, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka – H. Zohorna, Čermák, J. Hruška – T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II – J. Svoboda, Koreis, Burian – Vondráček, P. Mrázek, Pivko. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

18.3.2014 VSTUP DO DISKUSE 3
AKTUALIZUJEME

Nehoda šesti aut u Tvarožné blokuje dálnici D1. Místo monitoroval vrtulník

Náměstí Svobody v Brně ovládli jezdci na koních. Zahájili policejní mistrovství v jezdectví.