Snový start Komety. V Plzni vyhrála 4:1

Plzeň – Vzpamatujte se, ozval se v polovině zápasu z tribuny rozezlený fanoušek. Výrazně se mu nelíbil výkon domácích plzeňských hokejistů proti brněnské Kometě. Vzápětí jej vyslyšeli a vstřelili gól na 1:3. O moc víc toho však jihomoravský celek úřadujícímu šampionovi nedovolil. V úvodním duelu čtvrtfinále vyhrál 4:1 a v sérii se tak dostal do vedení.

18.3.2014 3

Čtvrtfinále play-off, 1. zápas: HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno 1:4Foto: DENÍK/Vlastimil Leška

Plzeň měla drtivý tlak. Jenže jen pár minut v prostřední části. Pouze ve druhé třetině hosty výrazně přestříleli. Po opatrném úvodu zápasu začali řádit lehkonozí Brňané, kteří se až nečekaně snadno dostali k výraznému vedení.

V desáté minutě na chvíli plzeňský stadion utichl. To když brněnský kapitán Leoš Čermák ve vlastním pásmu převzal puk od Jana Hrušky, aby mu ji na opačné straně kluziště vrátil. A Brno vedlo. Místečko u levé plzeňské tyče se Hruškovi zalíbilo. O pět minut později zvýšil vedení Jihomoravanů přesilovkovou ranou do stejného rohu.

V prostřední části indiáni notně přidali. A pak je ve27. minutě dostala do kolen šikovná teč Vojtěcha Němce.

Ve 33. minutě uplatnil svůj důraz Ján Sýkora a napodruhé procedil puk skrz beton brněnského brankáře Marka Čiliaka.

Čtvrt hodiny před koncem ukončil plzeňské snahy na úspěšný vstup do série svým druhým gólem Němec.

Ve středu série pokračuje znovu na plzeňském ledě, tentokrát zápas začíná v půl šesté večer.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy – 1. zápas:

HC Škoda Plzeň – HC Kometa Brno 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 33. J. Sýkora (M. Dvořák) – 11. J. Hruška (Čermák), 15. J. Hruška (V. Němec), 26. V. Němec (T. Svoboda), 46. V. Němec (Kuboš). Rozhodčí: Fraňo, Homola – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5483. Stav série: 0:1.

Plzeň: Machovský – Slovák, Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, Boháč, Mozík, Frolo, od 53. navíc Moravčík – Kratěna, Martin Straka, J. Sýkora – Duda, Vlasák, Pletka – Indrák, Kašpařík, Lev – M. Dvořák, T. Sýkora, Pitule – od 53. navíc Schleiss. Trenéři: Razým a Michal Straka.

Brno: Čiliak – Miller, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka – H. Zohorna, Čermák, J. Hruška – T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II – J. Svoboda, Koreis, Burian – Vondráček, P. Mrázek, Pivko. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

18.3.2014 VSTUP DO DISKUSE 3

Chytali papouška v hale, museli jej pokropit vodou

Jižní Morava - Nečekanou sprchu dostal papoušek, který minulý týden vletěl do haly ve Vídeňské ulici v Brně. „Měl přibližně třicet centimetrů a museli jsme ho pokropit vodou. Chytili jsme ho pak asi za dvacet minut," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Špatné ovzduší loni zahubilo 5540 Čechů

Celkem 5540 předčasných úmrtí si v loňském roce vyžádalo nadměrné znečištění ovzduší v České republice. Jde o odhad, který bere v úvahu objem emisí zdraví škodlivých látek – jemných prachových částic (známé pod zkratkou PM10), rakovinotvorného benzo(a)pyrenu a dalších. Problém se týká hlavně severovýchodní Moravy a středního Polabí, nejmenší znečištění naopak má Jihomoravský a Karlovarský kraj.

Brno zavedlo strážníky kvůli útěku úředníků. Dnes už je to 150 let

Brno - Jeden zlatý denně a služební uniforma k tomu. Výdělek, za který bylo možné koupit například půl kila masa, nabízelo v roce 1866 vedení města zájemcům o práci strážníka. Městská policie v Brně si letos připomíná 150 let od svého založení. Historii svého zaměstnání přiblíží i na speciální retroakci.