Souboj tápajících týmů zvládla Kometa až v prodloužení

Liberec, Brno – Na kterém klubu se výsledková mizérie poslední doby podepsala víc? Na nejhorším týmu na domácím kluzišti Liberci, nebo na brněnské Kometě, která nezískala v posledních pěti duelech venku ani bod? Úterní vzájemný duel ukázal na bolest Bílých Tygrů. Ale jen o fous. Jihomoravský celek si odvezl o bod víc za vítězství v prodloužení 4:3.

8.1.2013 1

Brněnská Kometa v souboji s Libercem - ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Hodně šťastná rozhodující trefa Juraje Valacha Kometu posunula zpátky mezi elitní šestici extraligy. Slovenský bek se po střele ani nehodlal radovat, jenže nahození z půlky hřiště Marek Pinc v liberecké brance podcenil a daroval obránci první gól sezony. „Štěstí se zkrátka přiklonilo na naši stranu. Ale dva body ze hřiště soupeře rozhodně bereme," oddechl si brněnský asistent kouče Lubomír Oslizlo.

Domácím Severočechům scházel stejně jako v minulém zápase kapitán a nejproduktivnější hráč Petr Nedvěd. Po trestu od vedení soutěže jej tentokrát netradičně odstavil management Liberce. Nejtrestanější hráč soutěže dostal jednozápasový distanc. Na ledě ale nebyla jeho absence příliš poznat. „Byl to zápas, ze kterého jsme měli vytěžit tři body. Je to škoda," kroutil hlavou liberecký kouč Milan Černý.

Jenže hlavně začátek zápasu vyzněl jasně pro hosty. V první minutě se radoval Hynek Zohorna, ve čtvrté pak Tomáš Svoboda. Jenomže do konce třetiny Liberec dvougólové manko stáhl. Aby ne, když v úvodní části hry domácí Kometu přestříleli 18:6. „Vstup jsme měli výborný, jenže o nadějný náskok jsme přišli hodně snadno," litoval Oslizlo.

V prostředním dějství se za Brno prosadil Jozef Kováčik, ovšem Liberec v 51. minutě vyrovnal na 3:3. Bílí Tygři se taky od poloviny zápasu do soupeře pořádně zakousli.

I tak nakonec vytěžili pouze dvacátý bod z domácího prostředí. Na tom má velkou zásluhu brněnský brankář Jiří Trvaj, který zapomněl na nedělní minelu z Pardubic a Kometu držel. „Rozhodl náš špatný vstup do utkání. Poté jsme dokázali jen srovnat. Naše hra byla celý zápas dobrá, měli jsme střeleckou převahu," dodal liberecký stratég.

8.1.2013 VSTUP DO DISKUSE 1

Vyhnou se kolonám při cestě do Bystrce. Na dvojité fazoli

Brno /INFOGRAFIKA/ – Klidnější jízda a méně dopravních nehod, to čeká v budoucnu řidiče na cestě z centra Brna do Bystrce. Nebezpečnou křižovatku Bystrcké a Kníničské u tamního hobymarketu chtějí starostové městských částí přestavět na mimoúrovňové křížení. Cesta na přehradu, do zoo, či na bystrcké sídliště díky tomu bude plynulejší.

Nehoda u Lomničky: zranilo se pět mladých lidí, nezletilou dívku převezli na ARO

Lomnička – Pět zraněných mladých lidí, taková je bilance dopravní nehody ze čtvrtečního rána za obcí Lomnička na Brněnsku. Srazilo se tam nákladní auto s osobním. „Nejvážněji se zranila nezletilá dívka, která utrpěla vážný úraz hlavy. Záchranáři jí poskytli kompletní přednemocniční péči a na řízené ventilaci ji převezli na ARO do Dětské nemocnice v Brně," popsala mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková.

Silnice v Jihomoravském kraji můžou kvůli mrholení místy namrzat

Brno - Silnice v Jihomoravském kraji mohou kvůli mrholení místy namrzat. Do terénu vyjeli silničáři, kteří už provedli chemické ošetření silnic. Ty jsou ve čtvrtek po ránu sjízdné s opatrností, upozorňují na svém webu krajští silničáři. Týká se to zejména silnic první a druhé třídy.