Největší ovace si v pátečním pátém kole play out vysloužil Sacha Treille. Čtyřiadvacetiletý francouzský útočník skóroval hned dvakrát a nejvýrazněji se podepsal pod vítězství Pražanů 4:0. „Nemám skoro, co hodnotit. Navázali jsme na předchozí výkony z předchozích venkovních zápasů. Hráli jsme špatně. Mile mě potěšil jen výkon juniorů, které jsme poprvé nasadili. Ve čtvrtek se teprve zachránili ve své soutěži,“ hlásil brněnský kouč Ladislav Lubina.

Kometě se dosud na Spartu dařilo. Ve čtyřech z pěti zápasů totiž vítězství slavil tým z Ronda. Teď si svěřenci trenéra Lubiny mohou oddechnout, že už jim v letošní extraligové sezoně o honbu za body nejde a neřeší barážové starosti. Brno z posledních tří zápasů na ledě soupeřů nevytěžilo ani bod.

V úvodu zápasu bylo znát, že oba celky dohrávají sezonu z povinnosti. Sparta i Kometa hrály uvolněně, ale diváci se nedočkali jediné zajímavější akce. „Nezačali jsme nejlíp. Neměli jsme žádný pohyb,“ kroutil hlavou lodivod Pražanů Radim Rulík.

Domácí se minutu před koncem první třetiny v přesilovce přece jen radovali, když Kratěna přihrál Bartánusovi, který překonal gólmana Hoviho. Druhou branku Sparta přidala v 34. minutě, kdy se po Tonově akci prosadil Treille. Stejný hráč úspěch zopakoval i o deset minut později. Brankový účet uzavřel ve 49. minutě Hromas, který využil třetí přesilovku Sparty v zápase. „Vyhráli jsme díky produktivitě a výborně zachytal gólman,“ vyzdvihl Rulík výkon Pöpperleho, který udržel ve druhém utkání na vlastním ledě v řadě čisté konto.