Koncertní představení první brněnské formace odstartovalo po 52 vteřinách Petr Bělohlávek, v první třetině navýšil vedení hostů ještě Kamil Rajnoha. Domácí v prostřední části hry sice vyrovnali, ale ve třetí třetině se prosadili hostující Michal Brzobohatý a opět Rajnoha, který si v utkání připsal čtyři kanadské body stejně jako Bělohlávek.

Postup do finále soutěže může Technika stvrdit už v sobotu, kdy od pěti hodin odpoledne ve třetím duelu hostí žďárské plameny v brněnské hale dětí a mládeže.

Žďár n. Sázavou - Technika Brno 2:4

Třetiny: 0:2, 2:0, 0:2. Branky a nahrávky: 22. Štěpánek, 32. Štěpánek (Kaňka) – 1. Bělohlávek (Rajnoha), 10. Rajnoha (Bělohlávek), 47. Brzobohatý (Bělohlávek, Rajnoha), 60. Rajnoha (Bělohlávek). Stav série: 0:2.

VSK Technika Brno: Novák – Valeš, Hadrovec, Zapletal, Klimeš, Štindl, Košecký – Benýšek, Rajnoha, Šedý, Brzobohatý, Látal, Matouš, Bělohlávek, Kozák, Odehnal, Hnilička, Stehlík, Česnek, Bláha.