Technika porazila Břeclav 3:0, gólman Jekel vychytal první venkovní nulu

Břeclav, Brno – Tři branky ve druhé třetině rozhodly o vítězství brněnské Techniky 3:0 na ledě Břeclavi v jihomoravském derby druholigové skupiny Východ. Technika si upevnila třetí pozici v tabulce, jejich středečním soupeřům patří desátá příčka.

10.2.2016

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Drahomír Stulír

Duel rozhodla druhá třetina, kdy se dvakrát z dorážky prosadil útočník Techniky Ondřej Stehlík. Mezi jeho trefy se vklínil zásah Petra Jurči, jemuž nabil Jiří Čtvrtníček.

Hostující celek podržel brankář Pavel Jekel, který si připsal sedmou nulu v sezoně, ale první na venkovním ledě.

Úvod střetnutí 41. kola okořenila bitka mezi brněnským Karlem Navrátilem a Martinem Miklíkem. Zápas pak zdržel vysypaný plát plexiskla za břeclavskou brankou, při jehož opravě vypadlo i vedlejší plexisklo. Utkání tak sudí na několik minut přerušili.

Břeclav – Technika Brno 0:3

Třetiny: 0:0, 0:3, 0:0. Branky a nahrávky: 22. Stehlík (Bustin), 28. Jurča (Čtvrtníček), 36. Stehlík. Rozhodčí: Dědek – Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 4:6, navíc Ivan (Břeclav) 10 min OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 183.

Technika Brno: Jekel – Habrovec, Sedlák, Šidák, Havíř, Navrátil, Strýček, Zbořil, Vrba – Bustin, P. Brzobohatý, Benýšek, Jurča, Boček, Čtvrtníček, Piskoř, Polesný, Kadlec, Látal, Stehlík.

10.2.2016 VSTUP DO DISKUSE

Židenický místostarosta Kunc byl podle inspekce hrubý na zaměstnance radnice

Automatické sněžné řetězy jsou český vynález

Automatické sněhové řetězy. Nový vynález pochází z Česka

Kamechy a Žebětín spojí chodník a cyklostezka. Cenu zvyšují výkupy pozemků

Brno – Chodník podél silnice ze sídliště Kamechy do Žebětína ocení matky s kočárky a další chodci, kteří kolem Žebětínského rybníka procházejí. Pokud se vše podaří, žebětínská radnice ho chce začít stavět příští rok.

Mrazy: rybáři denně sekají díry do ledu, ryby se nadechují jen párkrát za minutu

Pohořelice - Rybáři z Rybníkářství Pohořelice od začátku letošního roku, kdy teploměr téměř neustále ukazuje teploty pod bodem mrazu, obcházejí chovné rybníky a denně prořezávají do ledu prohlubně. Do rybníka tak vnikne více světla, fytoplankton může nastartovat fotosyntézu a dodává vodě potřebný kyslík.

Pojď hrát hokej, láká sportovní akce jihomoravské děti. Čekají je zábavné nábory

Jižní Morava – Mnozí si nasadí poprvé brusle a poprvé posunou hokejkou puk. Český svaz ledního hokeje pořádá pro děti ve věku od čtyř do osmi let celorepublikovou akci Týden hokeje s heslem Pojď hrát hokej, při níž si vyzkouší zdarma tento sport.