Technika udolala Lvy z dorážek a je v semifinále

Brno – Ani dvě stovky břeclavských fanoušků a poprvé v historii druhé ligy dva hlavní rozhodčí nepomohli hokejovým Lvům k postupu přes brněnskou Techniku do semifinále play off skupiny Střed. Domácí zvítězili 3:1 a čtvrtfinálovou sérii ovládli 3:2.

10.3.2013

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Martin Daneš

V boji o účast ve finále se brněnský celek střetne se Žďárem nad Sázavou, který ve třech duelech přešel přes Pelhřimov. „Techniku jsme letos třikrát porazili a navíc jí máme co vracet z loňska. Rozhodně to ale nebude lehké. Šance jsou padesát na padesát," odhadoval pro žďárský web hlavní trenér Plamenů Martin Sobotka.

Techniku nasměroval za rozhodující výhrou v sérii s Břeclaví Kamil Rajnoha, který se po střele Pavla Blažka od modré čáry prosadil z dorážky a využil přesilovou hru.

Vedení ale domácím vydrželo necelé dvě minuty, když po nepřesné rozehrávce brankář Josefa Nováka vyrovnal Radek Zháňal.

Poté už se trefovali pouze domácí a opět z dorážek před brankou. Ještě v první třetině skóroval Ondřej Látal, postup jistil Karel Benýšek. „Vyhrálo šťastnější mužstvo, dostali jsme ušmudlané góly. Měli jsme řadu šancí, ale nespadlo to tam," řekl zklamaný kouč Lvů Michal Konečný.

Semifinále proti Žďáru rozehraje Technika už v úterý od šesti hodin večer na domácím ledě.

Technika Brno 3 Lvi Břeclav 1

Třetiny: 2:1, 0:0, 1:0. Branky a nahrávky: 6. Rajnoha (Blažek), 17. Látal (Česnek), 44. Benýšek (Hnilička) – 8. Zháňal (Zábranský). Sestava Techniky: Novák (Chvátal) – Blažek, Valeš, Klimeš, Štindl, Zapletal, Košecký – Kozák, Šedý, Rajnoha, Bělohlávek, Látal, Brzobohatý, Hnilička, Mráz, Benýšek, Česnek, Odehnal, Stehlík.

Autor: Martin Daneš, Martin Vymyslický

10.3.2013 VSTUP DO DISKUSE

AKTUALIZUJEME

Ve vlaku na brněnském nádraží se střílelo. U Malé Ameriky cvičily aktivní zálohy

Brno – Posily! Ozbrojený útočník! Výkřiky a výstřely se nesly v sobotu okolím brněnské Malé Ameriky. Ozbrojené zálohy na tamních kolejích trénovaly, jak se chovat při nečekaných situacích, které jejich členy mohou potkat při rutinních konrolách cestujících.

Politici nechápou, co je věda, jak funguje, říká nositel Nobelovy ceny za fyziku

Brno - Vědci se musí místo výzkumu věnovat papírování, kritizoval nositel Nobelovy ceny za fyziku Claude Cohen-Tannou-dji. „Moje děti se věnují vědě také a tráví šedesát procent času sepisováním zpráv," řekl ve čtvrtek fyzik publiku na VUT v Brně.