Po úvodní brance hostů z hokejky Jiřího Guly v přesilovce a po vyrovnávající střele beka Jan Štencla od modré čáry začal Dočekal své představení, když tečoval Káňovo nahození. „Myslím si, že mám velkou ránu a musím toho využívat. Doufám, že to tam bude dál padat," povídal pětadvacetiletý útočník, který přidal druhou branku v 30. minutě přesnou střelou nad rameno Tomáše Halásze.

Káňa si ke čtyřem asistencím v sezoně v 36. minutě otevřel i gólový účet, když chytře tečoval střelu Petera Tršky. Souhra třetí lajny fungovala. „Hráli jsme spolu loni i předloni, takže víme co od sebe čekat. Jsme rádi, že k naší bránící roli přidáme i nějaký gól," těšilo Káňu.

V úvodu třetí třetiny se Kometě podařil husarský kousek. Za minutu a půl v oslabení vstřelila dvě branky. Nejprve Leoš Čermák a pak ujel Martin Erat. „Kluky jsme upozorňovali, že soupeř ještě mohl dát kontaktní gól. Takže jsme do toho šli s veškerou vervou a hosté asi podcenili trochu situaci. Ale řekl bych, že šlo o náhodu," hlásil trenér Komety Martin Pešout.

Dvě minuty před koncem zápasu z přesilovky přesnou prudkou střelou od modré čáry Ondřej Němec uzavřel skóre na 7:1. „Sehráli jsme nejhorší utkání v dosavadních duelech extraligy. Soupeř byl jednoznačně lepší a my jsme se s jeho hrou nedokázali srovnat," hlesl hostující kouč Radim Rulík.

Kometa Brno – Litvínov 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 5. Štencel (Haščák), 11. Dočekal (J. Káňa II), 30. Dočekal (J. Káňa II, F. Král), 36. J. Káňa II (Trška, L. Čermák), 41. L. Čermák (Dočekal), 42. M. Erat (Trška, J. Hruška), 58. O Němec (M. Erat, M. Kvapil) – 3. Gula (Nejezchleb).

Rozhodčí: Hodek, Horák – Lhotský, Zíka. Vyloučení: 4:5, navíc R. Hanzl (Litvínov) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 7422.

Brno: Vejmelka – O. Němec, Štencel, Kováčik, Guláši, Trška, Malec, F. Král – M. Erat, Nečas, M. Kvapil – Haščák, V. Němec, Zaťovič – Dočekal, L. Čermák, J. Káňa II – Vondráček, J. Hruška, Dymáček – Gajarský. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný, Pešout a Haken.

Litvínov: Halász – Gula, Kubát, F. Pavlík, Z. Sklenička, T. Pavelka, Sörvik – Nejezchleb, V. Hübl, Lukeš – Martynek, R. Hanzl, J. Černý – M. Hořava, K. Reichel, Gerhát – Jurčík, M. Hanzl, T. Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.