Třetina na jedničku. Technika srazila Moravské Budějovice v závěru

Moravské Budějovice, Brno – Úleva. Hokejisté brněnské Techniky v sobotu Moravským Budějovicím vrátili domácí debakl 2:7. V duelu čtvrtfinále play off druhé ligy skupiny Východ na ledě „Žihadel" slavili po přestřelce 6:3 a srovnali stav série na 1:1. Brňané rozhodli o výhře díky třem brankám ve třetí třetině a rychlému srovnání dvoubrankového manka z úvodu duelu.

27.2.2016

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Drahomír Stulír

Technika odvrátila hrozbu scénáře z minulé sezony. Tehdy proti Opavě ve čtvrtfinále play off ani jednou nezvítězili a podlehli jí 0:3 na zápasy. Na ledě Moravských Budějovic to v úvodu vypadalo, že se může historie opakovat, protože Sovy prohrávaly už o dvě branky po zásazích Filipa Matějky a Davida Horkého. Oba předvedli důraz a dopravili do sítě odražené puky.

Ve čtrnácté minutě se však Technika vzepjala a srovnala stav po gólech, které dělilo 34 sekund. Na přesnou střelu útočníka Petra Jurči navázal Ondřej Stehlík, jehož rána se štěstím odrazila ještě od obránce domácích.

Na povedený nástup do druhé třetiny a branku Karla Benýška domácí ještě stačili zareagovat brankou Lukáše Patáka. Ve třetí třetině však o vítězství rozhodli Brňané třemi trefami. Zkušený obránce David Havíř od modré prostřelil brankáře Moravských Budějovic. Na asistenta kapitána pak navázal Dominik Piskoř a do prázdné branky pečetil druhou brankou v zápase Stehlík.

V pondělí Technika může udělat krok k postupu v sérii hrané na tři vítězná utkání. Na domácím ledě hostí Moravské Budějovice v šest hodin večer.

HC Moravské Budějovice 2005 – VSK Technika Brno 3:6 (2:2, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 8. Matějka (Lupač, Vlašín), 11. Horký (Rytnauer, Krutiš), 28. Paták (Pěška, Mikeš) – 14. Jurča (Havíř), 14. Stehlík (Šidák), 22. Benýšek (M., Jurča), 49. Havíř (Benýšek, Zbořil), 51. Piskoř, 59. Stehlík (Bustin)

Rozhodčí: Mertl – Polák, Rampír

Vyloučení: 10:8. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0

Diváci: 650

Vývoj utkání: 2:0,2:3, 3:3. 3:6

Autor: Petr Musil

27.2.2016 VSTUP DO DISKUSE

Na stěnu nedávno znovuotevřené, opravené zastávky na Obilním trhu někdo nakreslil nápisy.
17

Měsíc opravenou zastávku na Obilním trhu někdo počmáral

Marta Kurková u soudu.

Nezletilé na útěku ubytovávali za prostituci. Soud je poslal na 8 let do vězení

Mohou zachránit život. Nová SOS tlačítka přivolají pomoc díky GPS navigaci

Brno /FOTO/ – Malé tlačítko může zachraňovat životy. Tísňové volání pomocí nových SOS tlačítek, o kterém už dřív informoval Brněnský deník Rovnost, se mezi Brňany rozšíří od prvního července. Představilo ho město Brno ve spolupráci s organizací Centrum sociálních služeb a městskou policií.

SOUTĚŽ: Vyhrajte lístky na slepou degustaci českých ležáků v Brně

Brno /SOUTĚŽ/ - Soutěžte s Deníkem Rovnost a Piváriem Zelená kočka o vstupenky na výjimečnou slepou degustaci českých ležáků v pivním baru na brněnské Dvořákově ulici.