Třetina na jedničku. Technika srazila Moravské Budějovice v závěru

Moravské Budějovice, Brno – Úleva. Hokejisté brněnské Techniky v sobotu Moravským Budějovicím vrátili domácí debakl 2:7. V duelu čtvrtfinále play off druhé ligy skupiny Východ na ledě „Žihadel" slavili po přestřelce 6:3 a srovnali stav série na 1:1. Brňané rozhodli o výhře díky třem brankám ve třetí třetině a rychlému srovnání dvoubrankového manka z úvodu duelu.

27.2.2016

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Drahomír Stulír

Technika odvrátila hrozbu scénáře z minulé sezony. Tehdy proti Opavě ve čtvrtfinále play off ani jednou nezvítězili a podlehli jí 0:3 na zápasy. Na ledě Moravských Budějovic to v úvodu vypadalo, že se může historie opakovat, protože Sovy prohrávaly už o dvě branky po zásazích Filipa Matějky a Davida Horkého. Oba předvedli důraz a dopravili do sítě odražené puky.

Ve čtrnácté minutě se však Technika vzepjala a srovnala stav po gólech, které dělilo 34 sekund. Na přesnou střelu útočníka Petra Jurči navázal Ondřej Stehlík, jehož rána se štěstím odrazila ještě od obránce domácích.

Na povedený nástup do druhé třetiny a branku Karla Benýška domácí ještě stačili zareagovat brankou Lukáše Patáka. Ve třetí třetině však o vítězství rozhodli Brňané třemi trefami. Zkušený obránce David Havíř od modré prostřelil brankáře Moravských Budějovic. Na asistenta kapitána pak navázal Dominik Piskoř a do prázdné branky pečetil druhou brankou v zápase Stehlík.

V pondělí Technika může udělat krok k postupu v sérii hrané na tři vítězná utkání. Na domácím ledě hostí Moravské Budějovice v šest hodin večer.

HC Moravské Budějovice 2005 – VSK Technika Brno 3:6 (2:2, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 8. Matějka (Lupač, Vlašín), 11. Horký (Rytnauer, Krutiš), 28. Paták (Pěška, Mikeš) – 14. Jurča (Havíř), 14. Stehlík (Šidák), 22. Benýšek (M., Jurča), 49. Havíř (Benýšek, Zbořil), 51. Piskoř, 59. Stehlík (Bustin)

Útočník podle obžaloby zrovna znásilňoval jeho přítelkyni. On jen seděl vedle

Brno - Svazování, bití, dušení a znásilnění si podle obžaloby v březnu loňského roku prožila oběť šestatřicetiletého Jana Eliáše v jednom z brněnských bytů. Případ v pátek znovu projednával Krajský soud v Brně. Celé události měla přihlížet trojice mužů, včetně přítele oběti. Ten vypověděl, že všichni se naprosto báli ženu jakkoli bránit a celou noc raději seděli na pohovce a sledovali, co se děje.

Nové trolejbusy překonají i místa bez trolejí. Na baterie ujedou až 10 kilometrů

Brno – Až dělníci rozkopou a přeruší elektrické vedení ve Veveří nebo Údolní ulici, cestující městskou hromadnou dopravou nemusí omezovat pohyb trolejbusy. Brněnský dopravní podnik totiž plánuje koupit deset vozů, které využívají k pohonu také energii z baterií. Cestující v nich tak projedou i místy, kde nevedou troleje.

Na Plese jako Brno si lidé užijí Farnou a candáta. Letovice ovládnou piráti

Jižní Morava /TIP NA VÍKEND/ - Tři a půl tisíce porcí jídla, tři sta lahví šampaňského a třicet tisíc živých květin. Letošní Ples jako Brno přivítá přes šest set hostů v sobotu v osm hodin večer ve Fait Gallery v Brně. Program je podle slov organizátorů tento rok nejbohatší za posledních několik let.