Kometa přišla o kouzlo domácího ledu, podlehla Slavii

Brno – Brněnští hokejisté ztratili domácí neporazitelnost a Slavii Praha podlehli 3:4. Nepomohl jim ani Divíškův hattrick.

28.10.2012
17 fotografií
Brněnští hokejisté ztratili domácí neporazitelnost a Slavii Praha podlehli 3:4.

Brněnští hokejisté ztratili domácí neporazitelnost a Slavii Praha podlehli 3:4.Foto: DENÍK/Attila Racek

Osmkrát doma a osmkrát výhra? S takovou vizí nastoupili v neděli hokejisté Komety Brno k duelu 17. extraligového kola v domácí hale proti Slavii Praha. Jenže každá série jednou končí, o čemž se přesvědčilo i Brno.

Kometa po porážce 3:4 přišla o letošní domácí neporazitelnost a osmého vítězství v řadě v Kajot Areně se nedočkala. Sérii neprodloužil ani hattrick Tomáše Divíška. „Góly mě těší. Je to můj první hattrick, jenže pocity jsou prohrou pokažené," povídal zkušený centr.

Pražané si rozhodující úder schovali do třetí třetiny, do které soupeři vstoupili za stavu 2:2. Ledabylé brněnské obrany využil Tomáš Hertl, když bleskurychle vyjel od zadního mantinelu a forhendem našel odkrytý horní roh brány Jiřího Trvaje. Čtvrtou ránu Slavia zasadila o minutu později Janem Stránským. „Ve vyrovnaném utkání jsme byli jen šťastnější. Jsme rádi za tři body, protože soutěž je vyrovnaná," těšilo lodivoda hostí Vladimíra Růžičku.

Minutu před koncem duelu vykřesal naději na vyrovnání gólem na 3:4 třetí trefou večera Divíšek, ale víc Kometa nestihla. „Nehráli jsme v porovnání s předešlými zápasy dobře. Slavia nám nic nepovolila. Týmy jako Kladno a Třinec hrají bezstarostněji, ale Slavia výborně bránila. Nemohli jsme se v zahuštěném útočném pásmu prosadit," uvedl brněnský kouč Zdeněk Venera.

Přitom Brno šlo do vedení ve 12. minutě v přesilovce zásluhou nejproduktivnějšího muže jarního play off . Čtyři minuty před koncem třetiny se ovšem dočkali i Pražané, když se v oslabení blýskl forhendovou kličkou před Trvajem Jakub Sklenář. „Brno je rozjeté a v pohodě. Chtěli jsme bránit střední pásmo a vycházet do rychlých protiútoků. Výborně nám chytal brankář," poznamenal Růžička, jehož jméno patří mezi favority na post kouče Lva Praha v KHL. „K tomu se aspoň do reprezentační pauzy nevyjádřím," dodal.

Rozkouskovanou druhou třetinu rozčísla 27. minuta, kdy všudybyl Divíšek šibalsky hledal v přesilovce čtyři na tři Jana Hrušku, ale pas otřel o brusli slávistického beka. Odražený kotouč zapadl za bezmocného Miroslava Kopřivu.

Přesilovku využili i hosté, když ve 38. minutě poslal střelu od modré čáry Petr Kuboš mezi betony gólmana Trvaje. Ve třetí třetině už Kometa na dvě pražské branky nenašla protizbraň. „Jedeme dál. Všechno špatné je pro něco dobré. Hráči čtou komentáře, kde se píše o našich úspěších. V tomto pohledu může porážka pomoci, ale doma se má vyhrávat," povzdechl si Venera.

HC Kometa Brno – HC Slavia Praha 3:4 (1:1, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Divíšek (J. Svoboda), 27. Divíšek (Žižka), 59. Divíšek (Petrovický, Malec) – 16. Sklenář (Alinč), 38. Kuboš (Růžička), 51. Hertl, 52. Stránský (Krenželok, Kadlec). Rozhodčí: Šír, Trombík – Dřínovský, Čech. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno)

Kometa: Trvaj – Žižka, Valach, Bičánek, Švrček, M. Hruška, Malec, Valábik – J. Svoboda, Divíšek, J. Hruška, – Zohorna, Koreis, Dlouhý – Erat, Petrovický, Holec – Wasserbauer, Dočekal, Hořava.

Slavia: Kopřiva – Kempný, Dresler, Kadlec, Kuboš, Beňovič, Kučný, Kolařík, Šulc – Hertl, Alinč, Tomica – Stránský, Kalla, Krenželok – Sklenář, Růžička, Jelínek – Žejdl, Pospíšil, Poletín.

Soud rozhodl: Kohoutovický zpravodaj musí vydat článek opoziční zastupitelky

Brno – Opoziční zastupitelka v Kohoutovicích Dana Kalčíková měla nárok na zveřejnění článku, který ji opakovaně redakční rada místního zpravodaje odmítala vydat. Zastupitelka za zelené a nezávislé se loni v březnu s žalobou obrátila na brněnský městský soud. Ten jí v pátek vyhověl.

Útočník podle obžaloby zrovna znásilňoval jeho přítelkyni. On jen seděl vedle

Brno - Svazování, bití, dušení a znásilnění si podle obžaloby v březnu loňského roku prožila oběť šestatřicetiletého Jana Eliáše v jednom z brněnských bytů. Případ v pátek znovu projednával Krajský soud v Brně. Celé události měla přihlížet trojice mužů, včetně přítele oběti. Ten vypověděl, že všichni se naprosto báli ženu jakkoli bránit a celou noc raději seděli na pohovce a sledovali, co se děje.

Nové trolejbusy překonají i místa bez trolejí. Na baterie ujedou až 10 kilometrů

Brno – Až dělníci rozkopou a přeruší elektrické vedení ve Veveří nebo Údolní ulici, cestující městskou hromadnou dopravou nemusí omezovat pohyb trolejbusy. Brněnský dopravní podnik totiž plánuje koupit deset vozů, které využívají k pohonu také energii z baterií. Cestující v nich tak projedou i místy, kde nevedou troleje.