Úspěšnost střelby? Kometa v ní klesla na dno

Brno /INFOGRAFIKA/ – Svázané ruce. Tohle spojení znělo z hokejové Kajot Areny v poslední době často. Když už se zdálo, že „dračí uzly" na zápěstích hokejistů brněnské Komety pomalu povolují, smyčku znovu přitáhla liberecká defenziva ve třetím pokračování skupiny play out. Ze třiceti střel nepropasírovali Brňané za záda brankáře Bílých tygrů ani jedinou. „A když nedáme gól, nemůžeme vyhrát," pronesl po porážce 0:2 brněnský asistent kouče Lubomír Oslizlo.

13.3.2013 15

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Kometa se s průměrem 8,75 procenta úspěšnosti střelby na zápas zařadila v základní části do průměru. Jenže povedená čísla měla hlavně v úvodu sezony. „Tehdy jsme dali ze dvaceti střel čtyři góly. Ke konci základní části jsme se trefili jednou ze čtyřiceti pokusů," vybavil si bývalý brněnský kouč Zdeněk Venera, jehož právě neproměňování šancí stálo místo na lavičce.

Od začátku února spadla úspěšnost na 6,5 %. To je mnohem horší číslo, než se v základní části „chlubil" tým s nejhorší muškou – České Budějovice. Ty však stály na skvěle chytajícím brankáři Jakubu Kovářovi.

Jiný extraligový gólman Marek Schwarz rozčiloval svými výkony Kometu v neděli. Její hráči si chvíli klepali na čelo, pak skoro na bránu psychiatrické léčebny. „Chytal skvěle. Jemu patří velký dík, že jsme ze spousty šancí Komety nedostali gól a zápas vyhráli," vyzdvihl svého spoluhráče v brance nečekaný střelec vítězného gólu Jan Výtisk.

Kometa ve třech zápasech play out dává v průměru 1,6 branky na zápas. Dvě z pěti tref navíc vstřelila až v prodloužení. Její fanoušci se tak statisticky dočkají jednoho gólu za 37 minut. Kde hledat důvody? Hlavně v hlavě. „Pořád se mluví o krizi. Čím víc se rozebírá, tím víc do ní hráči zabřednou. V úvodu sezony Kometa dala z deseti pokusů osm gólů. Třeba Jakub Svoboda, ale i další. Teď je to opačně," všimla si brněnská brankářská legenda Vladimír Nadrchal.

Jedenáctý celek základní části má v poslední době problém především v zápasech venku. Od poloviny prosince zvítězil jednou. V prodloužení v Liberci. Brankou z poloviny hřiště… Při skóre 57:25 ve prospěch soupeřů Komety.

V pátek Brňany čeká nejprostupnější defenziva letošního ročníku – Chomutov.

Produktivita hokejistů Komety od začátku února.

13.3.2013 VSTUP DO DISKUSE 15

Nový Moravák svlaží vodotrysky. Vítězný návrh počítá v zimě i s kluzištěm

Brno /VIZUALIZACE/ – Ochlazení v horké letní dny nebo jízdu na bruslích v zimě nabídne po rekonstrukci Moravské náměstí v Brně. Radnice Brna-středu chce vytvořit prostor s vodní plochou a kavárnou, který lidi naláká k odpočinku. V pátek oznámila výsledky architektonické soutěže na podobu náměstí. Z dvaceti návrhů zvítězil v soutěži projekt kanceláře Consequence forma.

Vlak srazil ženu na nádraží v Rosicích. Na místě zemřela

Rosice – Pod koly vlaku zemřela šestatřicetiletá žena v sobotu v Rosicích u Brna. Podvečerní nehoda komplikovala vlakovou dopravu na trati mezi Brnem a Jihlavou.

Vive la France! Bitvu tří císařů opět ovládli Napoleonovi vojáci

Tvarožná /REPORTÁŽ/ – Po 211 letech se historie na Slavkovském bojišti v sobotu odpoledne zopakovala. Přibližně tisícovka vojáků oděných do dobových uniforem před zraky několika tisíců lidí svedla boj připomínající Napoleonovo vítězství v bitvě tří císařů z roku 1805.