Kometa po třech zaváháních uspěla. Litvínov porazila i díky gólmanské rošádě

Brno /FOTOGALERIE/ – Povedený trenérský tah. Hokejisté brněnské Komety nastoupili netradičně s Pavlem Jeklem v brance. Brněnský odchovanec pomohl k domácí výhře 2:1 proti Litvínovu ve 33. kole extraligy.

28.12.2016 AKTUALIZOVÁNO 28.12.2016

Hokejisté brněnské Komety po třech porážkách zvítězili. Ve 33. kole extraligy doma porazili Litvínov 2:1 a posunuli se před něj o bod na třetí místo tabulky.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

„Mužstvo dřelo a výhru si zasloužilo. Navíc Jekel se duelu zhostil skvěle," chválil asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Jedenadvacetiletému mladíkovi už kryl záda uzdravený Marek Čiliak. Karel Vejmelka ve středu chytal za Třebíč. „Série v bráně byla dlouhá a na Karlovi bylo vidět, že je to na něho hodně. Marek je po zranění, a tak padla volba na Pavla," popsal rozhodnutí Pokorný.

Jekel si premiéru připsal už v pondělí v Karlových Varech, kde vystřídal Vejmelku. Proti Litvínovu pokryl 28 střel. „Byl jsem nervózní až do šedesáté minuty. Soupeř tlačil celou dobu na pilu. Kluci mi ale hodně pomohli a blokovali střely," povídal brněnský rodák.

Kometa vedla už po minutě a půl díky brance Martina Dočekala. Za dalších šest minut proměnil trestné střílení forhendovým blafákem Marek Kvapil.

Litvínov se však ve druhé třetině vrátil do utkání. Ve dvojnásobné přesilovce skóroval bek Karel Pilař. „Zápas se vyrovnal. Ve třetí třetině nám trochu štěstí při našich šancích mohlo přinést alespoň bod. Bohužel se tak nestalo," mrzelo asistenta hostujícího kouče Darka Stránského.

Kometa pak nevyužila velké šance a Litvínov si vylámal zuby na Jeklovi. „Měli jsme na něj zkusit víc střílet. Působil nejistě, hodně puků mu vypadávalo. Od desáté minuty šlo o vyrovnaný zápas. Chyběl kousek, stačila jedna šmudla a duel byl srovnaný," pokrčil rameny hostující forvard Robin Hanzl.

Šlo o úplně odlišný zápas než v září v Brně, kdy Kometa zvítězila 7:1. „Takový duel jsme potřebovali. Nemůžeme vyhrávat vždy na pět gólů. Přijdou zápasy, kdy vyhrajeme o jeden, o dva. Musíme zopakovat takovou bojovnost," nabádal brněnský bek Michal Gulaši.

Kometa poskočila o bod na třetí místo a v pátek zakončí zápasové vytížení pro letošní rok. V šest hodin večer zahájí duel na ledě předposledních Pardubic.

Kometa Brno – Litvínov 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Dočekal (Vincour, Štencel), 8. M. Kvapil (trestné střílení) – 29. Pilař (Sörvik, V. Hübl). Rozhodčí: Hradil, Čech – Brejcha, Špůr. Diváci: 7700.

Kometa Brno: Jekel (Čiliak) – Trška, O. Němec (A), Gulaši, Kováčik, Malec, Štencel, D. Mikyska – M. Kvapil, H. Zohorna, M. Erat – Zaťovič (A), V. Němec, Haščák – Dočekal, Čermák ©, Vincour – Dostálek, Dvořák, Dymáček – Matěj Novák.

Verva Litvínov: Janus (Petrásek) – Gula, Kubát, Z. Sklenička, Sörvik, F. Pavlík, Pilař, T. Pavelka – Lukeš, V. Hübl (A), Gerhát – J. Černý, R. Hanzl (A), M. Hanzl – Trávníček ©, J. Šimeček, M. Hořava – Jurčík, Válek, Babincev.

Autor: Petr Musil

28.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
Kanadský trenér, expert na techniku bruslení, Shawn Allard.
EXKLUZIVNĚ

Unikátní jako Pavel Bure, říká expert na bruslení Allard o Martinu Eratovi

Brněnská přehrada. Povodně 2002.

Výročí povodní. Podělte se s námi o vzpomínky!

OBRAZEM: Poslední ohňostroj ukázal Nebe na Zemi. V jazzovém rytmu

Brno /VIDEO, ANKETA/ – Nebem tancují miliony pestrobarevných jisker. Vlní se vesele do jazzového rytmu, rozsvítí se a zase mizí. Oblohu nad Špilberkem v sobotu prozářil závěrečný nesoutěžní ohňostroj festivalu Ignis Brunensis. Podívaná nesla název Nebe na zemi podle slov známé skladby Jaroslava Ježka.

Parní vlak na šestiproudé silnici? Dopravní nostalgie připomíná historické linky

Brno /VIDEO, REPORTÁŽ/ – Nádražím v Králově Poli se v sobotu linou oblaka husté tmavé páry. K plným vagónům přibíhají poslední opozdilci. Průvodčí pronikavě zapíská, poté se zvolna zesiluje skřípot kolejí. „Už jede!" křičí děti a utíkají k oknům. Historický vlak, který je součástí akce Dopravní nostalgie, se právě rozjíždí. Cílová stanice? Brněnské Výstaviště.