Modrobílí prohráli 2:4 a přibližují se k baráži. Jejich fandové po cestě domů měli co rozebírat. O čem se také mluvilo?

O kouči Pazourkovi. Závěr zápasu extraligovému nováčkovi absolutně nevyšel. Na korigování výsledku se nezmohl, svazovala jej křeč. A diváci to nesli těžce. Před závěrečnou sirénou část tribun skandovala: Pazourek ven!

Možná i díky tomu uzrálo v hlavě trenéra rozhodnutí o jeho konci na lavičce. Hned příští ráno rezignoval.

O sporném gólu. Ohlušující pískot se rozléhal v Rondu po druhém plzeňském gólu. Vampola jej vstřelil ve 34. minutě při přesilovce 5 na 3 a domácí hráči protestovali, že sudí zapískal dříve, než kotouč přešel brankovou čáru. „Kluci se dožadovali videa, ale to rozhodčí odmítl. Nic nám nevysvětlil,“ hlásil po zápase domácí kouč Pavel Pazourek. „Rozhodčí si byl jistý že pískl v době, kdy byl puk už v brance,“ opáčil plzeňský trenér Marian Jelínek. Jeho tvrzení potvrdily i televizní kamery.

O „bitce“. V závěru druhé třetině se u mantinelu seběhla mela. Plzeňský Pitule píchl hokejkou domácího útočníka Svobodu. Ten jej pěstí srazil na zem. Víc už mu nedovolil hostující obránce Modrý, který se vložil do souboje. Modrý se Svobodou se pak přes minutu drželi pod krkem, k žádnému pěstnímu souboji nedošlo. Přesto je sudí vyloučili do konce zápasu. „Je to součástí hokeje. Chránil jsem spoluhráče. Tyto pravidla jsou asi jiné než v zámoří. Ale byl jsem překvapený. Myslím, že se to dalo posoudit jen na pět minut a mohlo se pokračovat v hokeji,“ líčil smutný plzeňský zadák s bohatými zkušenostmi z NHL.

O tragických přesilovkách. Početní výhody jsou současná nejhorší herní činnost Komety. S Plzní jich hrála sedm. Namísto srovnání nepříznivého stavu v nich dostala klíčový gól. „My beci jsme zodpovědní za to, abychom dostali puk jakkoli před bránu. Buď tvrdou střelou nebo švihem. Útočníci pak cloní a doráží. To se nám ale nedaří,“ kál se obránce Radim Bičánek.

O nekázni fanoušků. Rondo v úterý zažilo i největší nepokoje na tribunách. Diváci nezvládli nepříznivý vývoj zápasu a výroky sudích. Zasypali led odpadky, po hostujících hráčích házeli kelímky s pivem. Obránce Modrého při odchodu do kabin udeřil mladý divák do hlavy. „Jsem z toho rozčarovaný. Diváci házením odpadků ubližují oběma týmům. To nepatří ke kultuře sportu. Lidi by si měli vychutnat hokej správným způsobem. Musí se najít cesta, jak tomu zamezit,“ říkal Modrý.

O brněnských hrubkách. Brněnská obrana se v následujících třech týdnech musí obejít bez obránce Martina Richtera, který má zlomené žebro. Možná i jeho absence byla proti Plzni znát. Obrana působila nervózně. Bičánek, Koma, Mojžíš či Zubíček dělali hrubky, špatně rozehrávali. „Ve třetí třetině jsme ale začali bezhlavě útočit a propadli jsme vzadu,“ vysvětloval Bičánek.

O baráži. To slovo vloni v Brně znamenalo zbožné přání, letos se proměnilo ve velkého strašáka. Přesto už se mezi diváky i novináři všemožně skloňuje. Tým však alespoň podle vyjádření hráčů věří v malý zázrak. „Musíme se soustředit na sebe. Teď se opravdu nemůžeme dívat na to, jak hraje Kladno. My musíme vyhrávat,“ burcuje zdecimovaný tým zkušený obránce Bičánek.