Útočník Hruška: Na trestné lavici týmu nepomůžete

Brno /ROZHOVOR/ – Nejproduktivnější lajna brněnské Komety si znovu zvyká na změny. Jakub Svoboda s Janem Hruškou zůstali, místo Tomáše Divíška se k nim ve středu proti Litvínovu připojil Hynek Zohorna. Mladé pušky se prosadily i ve smolném zápase proti chemikům, který brněnští hokejisté prohráli 3:4 v prodloužení. „Obměnili jsme tři útočné řady, ale ty pořád mají sílu," tvrdí produktivní forvard Jan Hruška.

15.11.2012

Útočník brněnské Kometa Jan Hruška.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Jak vidíte fakt, že místo zkušeného Divíška spolupracujete s mladíkem Zohornou?

Stejně jako předtím tam hrají dva centři. Já jsem byl v minulých sezonách zvyklý hrát ve středu, ale ono je to jedno. Prostě se to teď přeskupilo takhle.

Litvínov si ve středu těžko radil s rychlíkem Svobodou. Obránci Vervy jej prakticky nemohli zadržet…

To se nedaří nikomu. Nejde jen o tenhle zápas, ale o každý jiný.

Cítíte, že vedle vás jako hráč roste?

Vedle mě? (smích) Tady nejde o mě. Ale samozřejmě se zlepšuje. Nám se spolu hrálo od začátku dobře. Tento stav trvá.

Proti Litvínovu jste vaši stíhací jízdu zakončili 75 vteřin před koncem vyrovnávacím gólem na 3:3. Jaké byly vaše pocity, když jste za pár minut v prodloužení dostali rozhodující branku?

Příjemné to není. Prohra vždycky bolí. Když už jsme vyrovnali, chtěli jsme i ten druhý bod. Při tom gólu Litvínov vystřelil za dvě třetiny snad podruhé na bránu. Navíc nečekaně, puk se nějak odrazil, Trvka (brankář Jiří Trvaj) s tím nemohl nic dělat.

Zaspali jste začátek stejně jako při duelu s Energií. V čem vidíte problém?

Těžko říct. Litvínov přijel dobře bránit a dařilo se mu to. My se na začátku snažíme hrát otevřenější hokej. Soupeř, který čeká ve středním pásmu, nás přečísluje. Když mu tam pak padne nějaký šťastnější gól, tak se dostane do laufu.

Chemici dostali 104 trestných minut. Proč hráli tak ostře?

To je otázka spíš na ně. My jsme ty tresty nedostávali. Hráč když cítí křivdu, tak reaguje emotivně. Na druhou stranu nám může být ke cti, že jsme žádný vyšší trest nedostali.

Bylo těžké se ovládat, když jste vysoko prohrávali?

To ani ne. Měli jsme celou dobu víc ze hry, i když bohužel za stavu 0:3. Určitě jsme všichni měli v hlavách to, že když si někdo půjde na deset minut sednout na trestnou, tak nám moc nepomůže.

15.11.2012 VSTUP DO DISKUSE

Nemocní z léčebny se přestěhují do Úrazové nemocnice. V březnu

Brno – Pětadvacet lidí z Léčebny dlouhodobě nemocných na Červeném kopci přesídlí vedení města do Úrazové nemocnice v Brně. Současné budovy totiž podle náměstka primátora Petra Hladíka nevyhovují dnešním potřebám. „Pacienti si zaslouží prostředí, které odpovídá jednadvacátému století," vysvětlil.

Ideální teplota pro výrobu čokolády? Patnáct až dvacet stupňů

Kuřim /ZA ZAVŘENÝMI DVEŘMI/ – Žena v bílém oblečení s čepicí na hlavě obsluhuje stroj, ve kterém se čokoláda nahřívá, aby se z pevných kuliček stala tekutina pro nalévání do forem. K přístroji si musí vylézt na štafle, odkud kousky belgické čokolády sype dovnitř. Hmota se musí neustále míchat. Další zaměstnankyně obsluhuje stroj s mnoha tryskami, ze kterých neustále v intervalech asi třiceti sekund vytéká čokoláda. Umisťuje pod ně formy a poté dává na váhu. Ve formě je podle velikosti vždy několik stejných tvarů. Třeba stromky se vyrábí po dvou, zato malá autíčka po patnácti. Výrobě čokolád ve firmě Fikar se věnuje další díl seriálu Rovnosti nazvaného Za zavřenými dveřmi.

Doprava na Zvonařce zkolabovala. Autobusy se opožďovaly i o hodinu

Brno – I desítky minut v kolonách. S takovým zdržením museli počítat řidiči, kteří ve středu odpoledne projížděli ulicemi Zvonařka a Plotní. Kvůli vážné dopravní nehodě a jejímu následnému vyšetřování doprava v ulicích zkolabovala. Auta, autobusy i tramvaje linky 12 uvízly v kolonách. Situace se zlepšila až před půl sedmou hodinou večer.