Útočník Káňa si vítězství nad Pardubicemi protrpěl na trestné lavici

Brno - Nebýt osmi minut strávených v poslední třetině na trestné lavici, mohl si jedenadvacetiletý útočník Komety Jan Káňa připsat po vítězství 5:4 nad Pardubicemi svůj zatím nejlepší extraligový zápas.

4.12.2013

HC Kometa Brno vs. Rytíři Kladno. Útočník Komety Jan Káňa (vlevo) a obránce Kladna Ivan Majeský.Foto: ČTK

Výrazně pomohl Brnu k vyrovnání po nepříznivém skóre 1:3. Nejdřív nahrál na druhý gól spoluhráči Němcovi a sám zanedlouho srovnal skóre. Ale poslední třetinu si Káňa doslova protrpěl na trestné lavici. Pardubice ale přesilovky nevyužily.
Dvakrát Káňa fauloval a dvakrát zamířil na trestnou lavici po špatném střídání, na kterém neměl vinu. "Trenér vždy pošle na trestnou lavici v takovém případě hráče, který nechodí v oslabení na led," poznamenal Káňa, kterému ale moc příjemně ve vyrovnaném duelu na trestné lavici nebylo.
"Hlavně po mých dvou faulech jsem se cítil blbě, protože jsem klukům moc nepomohl. Bylo mi v těch chvílích pěkně horko. Tresty za střídačku byly smolné. Moje chyba to ani jednou nebyla," vysvětlil Káňa, který se na ledě v poslední třetině objevil pouze na dvě střídání.
Mnohem víc vzpomíná mladý útočník Komety na druhou dvacetiminutovku. A hlavně na svůj vyrovnávací gól ve 33. minutě. "Najížděl jsem si z obranné třetiny po pravé straně. Viděl jsem, že obránce Kempný dává dlouhou přihrávku Tomáši Svobodovi. Čekal jsem, že mi sklepne kotouč. Ten se ale odrazil od bruslí soupeře přímo ke mně. Snažil jsem se proto natlačit do branky," popsal Káňa situaci, která předcházela jeho gólu.

Dostal se za obránce, lehce si před brankářem Hudáčkem přibrzdil a vyslal přesnou střelu do horního růžku. "Občas mi to vyjde na tréninku. Jsem rád, že se mi sólo dnes podařilo. Většina brankářů chodí dolů. Zkoušíme pořád střílet nahoru," tvrdí Káňa, který si zatím v extralize připsal deset bodů za čtyři branky a šest asistencí.
"Moc gólů nedávám. Tentokrát to byl asi takový záchvěv. Ale byl bych rád, kdyby se podobné záchvěvy opakovaly častěji," usmál se Káňa.

Autor: ČTK

4.12.2013 VSTUP DO DISKUSE

Výstava Jeden kmen, která láká fanoušky na život skřetího kmene Snaga. V Brně na Špilberku.
13

Skřeti na Špilberku. Temný fantasy svět láká na boj i rituální pohřeb šamana

Místo události, při níž v úterý ráno zahynul jeden voják, je obehnané páskami.
2 6

Výbuch v kasárnách: munice neměla v administrativní budově co dělat

Zdravotnictví čeká velký třesk. Síť nemocnic prořídne

Nic podobného se prozatím žádnému z českých ministrů nepodařilo, přestože si to všichni přáli: koncentrovat lékařskou péči do velkých nemocnic. Zrušit část malých špitálů nebo je změnit na léčebny dlouhodobě nemocných je totiž politická sebevražda.

Pomohou přírodě. Odhozené lahve i pneumatiky lidé uklidí dobrovolně

Brno /ANKETA/ – Papíry, plastové lahve, ale i pneumatiky nebo staré matrace. Všechny tyto věci našli dobrovolníci letos na jaře při úklidové akci Ukliďme Česko. Tuto sobotu se do úklidu pustí znovu hned na několika místech po Brně.

Brno obklíčily uzavírky, lidé trpí v kolonách. Některé opravy město odložilo

Brno – Vyjet z domu dříve a vyhnout se centru. Tak přemýšlí mnoho řidičů v Brně od pondělního rána. Jak už Deník Rovnost informoval, o víkendu začala oprava Křenové ulice, jedné z nejfrekventovanějších brněnských dopravních tepen. Kolony se, především kvůli této uzavírce, tvoří v celém středu města. Ani na městském okruhu si ale řidiči nepomohou. Dopravu na něm komplikuje hlavně uzavírka Valchařské ulice u Tomkova náměstí.