Útočník Káňa si vítězství nad Pardubicemi protrpěl na trestné lavici

Brno - Nebýt osmi minut strávených v poslední třetině na trestné lavici, mohl si jedenadvacetiletý útočník Komety Jan Káňa připsat po vítězství 5:4 nad Pardubicemi svůj zatím nejlepší extraligový zápas.

4.12.2013

HC Kometa Brno vs. Rytíři Kladno. Útočník Komety Jan Káňa (vlevo) a obránce Kladna Ivan Majeský.Foto: ČTK

Výrazně pomohl Brnu k vyrovnání po nepříznivém skóre 1:3. Nejdřív nahrál na druhý gól spoluhráči Němcovi a sám zanedlouho srovnal skóre. Ale poslední třetinu si Káňa doslova protrpěl na trestné lavici. Pardubice ale přesilovky nevyužily.
Dvakrát Káňa fauloval a dvakrát zamířil na trestnou lavici po špatném střídání, na kterém neměl vinu. "Trenér vždy pošle na trestnou lavici v takovém případě hráče, který nechodí v oslabení na led," poznamenal Káňa, kterému ale moc příjemně ve vyrovnaném duelu na trestné lavici nebylo.
"Hlavně po mých dvou faulech jsem se cítil blbě, protože jsem klukům moc nepomohl. Bylo mi v těch chvílích pěkně horko. Tresty za střídačku byly smolné. Moje chyba to ani jednou nebyla," vysvětlil Káňa, který se na ledě v poslední třetině objevil pouze na dvě střídání.
Mnohem víc vzpomíná mladý útočník Komety na druhou dvacetiminutovku. A hlavně na svůj vyrovnávací gól ve 33. minutě. "Najížděl jsem si z obranné třetiny po pravé straně. Viděl jsem, že obránce Kempný dává dlouhou přihrávku Tomáši Svobodovi. Čekal jsem, že mi sklepne kotouč. Ten se ale odrazil od bruslí soupeře přímo ke mně. Snažil jsem se proto natlačit do branky," popsal Káňa situaci, která předcházela jeho gólu.

Dostal se za obránce, lehce si před brankářem Hudáčkem přibrzdil a vyslal přesnou střelu do horního růžku. "Občas mi to vyjde na tréninku. Jsem rád, že se mi sólo dnes podařilo. Většina brankářů chodí dolů. Zkoušíme pořád střílet nahoru," tvrdí Káňa, který si zatím v extralize připsal deset bodů za čtyři branky a šest asistencí.
"Moc gólů nedávám. Tentokrát to byl asi takový záchvěv. Ale byl bych rád, kdyby se podobné záchvěvy opakovaly častěji," usmál se Káňa.

Autor: ČTK

4.12.2013 VSTUP DO DISKUSE

Česká hlava pro brněnský tým. Mikroskop pomůže s léčbou rakoviny

Brno – Vynalezl mikroskop, který v budoucnu pomůže s nádorovou léčbou. Padesátiletý Radim Chmelík se svým týmem z Fakulty strojního inženýrství a CEITEC Vysokého učení technického v Brně obdržel minulý týden ocenění vědecké soutěže Česká hlava.

Kníničská Panna Marie? Řezbář ji vyřezal motorovou pilou

Brno /FOTOGALERIE/ – Zvuk motorové pily slyšeli v neděli dopoledne lidé z brněnských Kníniček. Před místní mateřskou školou totiž započal letošní advent v městské části. Jedním z největších lákadel programu byla řezbářská show, při níž řezbář vytvořil postavu Panny Marie.