Útočník Hynek Zohorna: První třetina byla z naší strany hrozná

Brno – Završil famózní stíhací jízdu brněnské Komety ve včerejším extraligovém zápase proti Litvínovu, ale nakonec i on zůstal mezi smutnými.

15.11.2012 2

Hynek ZohornaFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Útočník Hynek Zohorna litoval především první třetiny, v níž Kometa nezachytila začátek. „Byl to asi náš nejhorší domácí start do utkání," říkal po prohře 3:4 v prodloužení. Zohorna brankou ke konci základní hrací doby zajistil svému týmu aspoň bod.

V první třetině jste velmi rychle prohrávali o tři góly. Proč se vstup do zápasu nepovedl?

Začali jsme velmi špatně. Ve středním pásmu jsme ztráceli puky, špatně jsme je nahazovali do třetiny soupeře. Měli jsme hru hned od začátku zjednodušit.

I přes porážku jste výkonem nezklamali. Druhá třetina se vám povedla…

Hokej to nebyl špatný. První třetina byla hrozná, ve druhé jsme se hodně zvedli. Řekli jsme si, že to takhle dál nejde a že takové zápasy nesmíme doma pustit. Od druhé třetiny jsme předváděli kolektivní výkon. Takovou třetinu jako tu druhou jsme ještě letos ne-odehráli. Určitě se nemáme za co stydět. Ke konci to byla smůla. Gól v prodloužení jsem ani neviděl.

Litvínovu se povedl vstup do utkání, ale také sbíral hodně trestných minut. Zaskočil vás soupeř svojí tvrdostí?

Čekali jsme, že budou takhle hrát. Byli jsme na to dobře připravení. Věděli jsme, že Litvínov do zápasu půjde ostře od prvního střídání.

Kometě se naopak větší tresty vyhýbaly. Soustředili jste se na čistou hru?

Věděli jsme, že nesmíme dělat hloupé fauly. Hráče v poli potřebujeme. Se zbytečnými fauly se zápas vyhrát nedá.

Jak se seběhla situace, po které jste vyrovnal?

Tomáš Divíšek vystřelil zpoza soupeřovy klece. Stál jsem tam a dorazil puk do branky. Byl to šťastný gól.

Dotahovali jste třígólové manko. Jak z tohoto pohledu hodnotíte získaný bod?

Bod bereme.

MARTIN VYMYSLICKÝ

Autor: Redakce

15.11.2012 VSTUP DO DISKUSE 2

Kometa startuje semifinále proti pevné obraně a nejlepšímu oslabení v play-off

2

Studie o poloze vlakového nádraží v Brně se zpozdí o dva měsíce. Kvůli přestupům

Konflikty na plážích přehrady chtěli vyřešit zákazem vstupu psů. Brno to odmítlo

Brno – Léto u vody mohou strávit i svými čtyřnohými nejlepšími přáteli lidé u Brněnské přehrady. Rada města v úterý totiž nepřijala návrh městské části Kníničky, aby zakázala pohyb psů v okolí Sokolského koupaliště.

AUTOMIX.CZ

Na prodej je Tatra 613 s mrazivou minulostí. Sloužila u KGB

Tu a tam se na aukčních portálech objeví něco opravdu speciálního. Jako třeba československá Tatra 613, která sloužila sovětské tajné službě KGB. Zvláštní také je, že je na prodej ve Spojených státech amerických.

Dodávka narazila do čisticího vozu. Jeho řidič si zlomil nos

Brno – Nešťastně skončila pracovní směna pro řidiče čisticího vozu, který ve středu ráno uklízel silnici v Černovické ulici v Brně. Do auta zezadu nabourala dodávka, muž si při nárazu zlomil nos. I přes značně poničenou přední část dodávky její posádka vyvázla bez zranění.

Na jihu Moravy padly rekordní teploty. Meteorologové naměřili přes 21 stupňů

Brno - V Jihomoravském kraji v úterý padly dva teplotní rekordy. Meteorologové naměřili 21,1 stupně v Troubsku u Brna a 21,6 stupně v Brodě nad Dyjí. V obou případech padla pět let stará dosavadní teplotní maxima.