Útok Komety opět exceloval. Olomouc přestřílel 5:3 a a hrál až moc na krásu

Brno /FOTOGALERIE/ – Hraní si na ledě občas škodí. Diváci tleskali hokejistům brněnské Komety ve stoje za jejich kombinační hokej, jenže Brňané mluvili o jednom velkém ale. Ve třináctém kole extraligy Kometa sice přestřílela Olomouc 5:3, ale za stavu 4:0 polevila. „Tři body jsou fajn, ale od druhé třetiny jsme začali vymýšlet, bylo to moc překombinované," podotkl brněnský bek Ondřej Němec.

16.10.2016 AKTUALIZOVÁNO 16.10.2016
15 fotografií
Ve třináctém kole hokejové extraligy Kometa přehrála Olomouc 5:3.

Ve třináctém kole hokejové extraligy Kometa přehrála Olomouc 5:3.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Brněnské hráče ke šperkování akcí nabudila první třetina zápasu. Nemýlili se Jan Hruška, Martin Erat a Marek Kvapil. „Dali jsme tři krásné góly. Utkání jsme měli pod kontrolou, ale bohužel jsem začali přehrávat situace, hrát na krásu. Na druhou stranu hráči jsou tak kreativní a kvalitní do útoku, že těžko jim v tom budeme bránit," pokrčil rameny asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Diváky zvedla ze sedadel především kombinace ze čtvrté minuty po ose Kvapil, Ondřej Němec a Hruška. „Do prázdné se to zametá fajn. Na druhou stranu letos mě může potkat i to, že bych si pukem vybil i zuby," povídal ironicky střelec první trefy Hruška, jenž vstřelil ve třináctém zápase třetí gól.

Přihrával mu na branku Ondřej Němec, jenž ještě v první třetině vyzval ke skórování i Erata. „Při prvním gólu by nahrával asi každý, byli jsme s Hroudou sami před gólmanem. Před druhou brankou to byla akce rozebraná do šroubku," popisoval Němec, jenž do spoluhráčů speciální poděkování nedostal.

„Hlavně, že vyhráváme. Je jedno, kdo střílí góly. Na to kouká akorát Mara Kvapil," smál se reprezentační bek.

Po akcích, ve kterých měl prsty, se trefil Peter Trška od modré čáry. Marka Čiliaka v brněnské brance následně překonali Martin Vyrůbalík a Juraj Mikuš. „Když má šanci první lajna Komety, je to gól. Dala čtyři góly a už by se ani nemuselo pokračovat v hodnocení. Aspoň jsme však utkání nezabalili. Stáhli jsme hru na tři pětky, prostřídali gólmany," povídal hostující trenér Zdeněk Venera, jenž do druhé třetiny za bývalého brankáře Komety Martina Faltera postavil Branislava Konráda.

Odpor soupeře zlomil ve třetí třetině pátou brankou po přesné střele pod břevno Hruška, jenž odehrál zápas po dlouhé době v centru první formace. „Myslím si, že ještě nemám věk na to, abych se schovával ve čtvrté pětce. Budu rád, když týmu budu pomůžu tímto způsobem než údržbou ve čtvrté pětce. Ale je to na trenérech," hlásil Hruška, útočník stále prvního týmu tabulky.

Kometa Brno – Olomouc 5:3 (3:0, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Hruška (O. Němec, M. Kvapil), 15. M. Erat (O. Němec, Štencel), 17. M. Kvapil (Nečas, Zaťovič), 21. Trška (Čermák), 46. Hruška (M. Erat, M. Kvapil) – 31. Vyrůbalík (Herman), 34. J. Mikúš (Laš, Staněk), 60. Burian (Ostřížek). Rozhodčí: Hribik, Mrkva – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 7700 (vyprodáno).

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Štencel, O. Němec, Kováčik, Gulaši, Malec, Trška, Zábranský – M. Erat, Hruška, M. Kvapil – Zaťovič, V. Němec, Haščák – J. Káňa, Čermák ©, Vincour – T. Havránek, Nečas, Dočekal – Kratochvíl.

HC Olomouc: Falter (21. Konrád) – Vyrůbalík ©, Škůrek, Staněk, Houdek, Ondrušek, Jaroměřský – Laš, J. Knotek, J. Mikúš – Holec, Ostřížek, Eberle – Skladaný, Herman, Fořt – Burian, Matai, Rác.

Autor: Petr Musil

16.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
Budovu Česká televize v brněnské Běhounské ulici vydražili za 81 milionů korun, víc než dvojnásobek vyvolávací ceny. Ilustrační foto.

Studio České televize v Běhounské ulici nahradí kavárna, restaurace a kanceláře

Poraněné děti: silnici mezi Rosicemi a Říčany uzavřela ledovka a nehoda tří aut

Za pokus o vraždu družky nožem dostal 12 let. Bodla se sama, tvrdí stále

Brno – S trestem dvanáct let vězení za pokus o vraždu odcházel v úterý od Krajského soudu v Brně Josef Švancara. Byl odsouzený za to, že loni v červenci ve svém domě v obci na Znojemsku bodl družku do hrudi. „O ničem nevím, musela si to udělat sama," hájil se u soudu. Po vynesení rozsudku se muž na místě odvolal.

Vyrábí techniku pro biology. Jihomoravským podnikatelem roku je Martin Trtílek

Brno, jižní Morava – Biopaliva, léčiva z řas nebo fotosyntézu zkoumají odborníci na přístrojích drásovské firmy Photon Systems Instruments. Jejího ředitele v úterý ocenila porota krajského kola mezinárodní soutěže Podnikatel roku. Martin Trtílek se ale nacházel pracovně v zahraničí a cenu za něj převzal jeho zástupce Zdeněk Uhlíř. „Naše firma se věnuje výzkumu a vývoji přístrojů pro bádání v oblastech biologie, fyziky a fyziologie rostlin," přiblížil Uhlíř.