Třiatřicetiletý matador byl na ledě při druhé obdržené brance a minutu před koncem svým vyloučením definitivně utnul naděje Brňanů na další extraligové body. Kometa tak v Liberci prohrála 1:2. „Škoda, byl to naprosto vyrovnaný zápas,“ tvrdí dvojnásobný mistr světa.

Přesto nakonec bral výhru Liberec.
Nemyslím si, že jsme něco udělali vyloženě špatně. Hlavně ve druhé třetině byl soupeř pod tlakem, měli jsme dát druhý gól. Postupem času bylo jasné, že kdo se dostane v závěru do vedení, připíše si tři body. Bohužel jsme to nebyli my.

Nehráli jste až moc defenzivně?
Zase tak hrozné to nebylo. (úsměv) V Liberci je úzké kluziště, oni tam jen nastřelují puky, rychle přecházejí útočnou modrou čáru a snaží se pak tlačit přímo do brány. My jsme tohle chtěli eliminovat, což se nám pětapadesát minut dařilo. Navíc skvěle zachytal Jirka Trvaj. O to víc zamrzí, že nemáme ani bod.

Závěrečný tlak Komety nepřišel, vy jste byl dokonce vyloučen minutu před koncem zápasu za zdržování hry.
Na modré jsem se dostal do souboje s libereckým obráncem, puk se motal ve vzduchu. Chtěl jsem ho jen srazit na led, ale letěl až na střídačku. (smích)

Pak bylo ještě docela rušno, vyšší tresty dostali Novák s Ovčačíkem. Co přesně se stalo?
Pozoroval jsem to z trestné lavice, Ctirad Ovčačík někomu udělal tržnou ránu na tváři, pak tam už plály emoce. Byla tam z naší strany cítit frustrace z toho, že nemáme ani bod.

V útoku jste nastoupil po boku Procházky a Dlouhého. Jak vám to klapalo?
Vždycky to může být lepší. (úsměv) Byli jsme spolu předtím jen párkrát na ledě, ale v zápase to nevypadalo špatně. Zrovna Dlouhán byl snad třikrát sám před Pincem (Marek Pinc, brankář Liberce – pozn. red.).

Vydržíte spolu, nebo se přesunete do jiné lajny?
Těžko říct, na pozápasovém tréninku nebyly pětky pohromadě. Uvidíme, jak to bude vypadat před zítřejším duelem se Zlínem.

Máte za sebou týden v Kometě. Jak se vám jeví atmosféra v týmu?
Popravdě jsme myslel, že to bude daleko horší. Kluci jsou přes poslední místo v tabulce pozitivně naladění. Nějakou ztrátu máme, ale je vidět, že každý chce udělat maximum, abychom ji smazali. Pokud uděláme nějakou bodovou sérii, můžeme pomýšlet na lepší umístění.