Vítězný start. Technika přehrála Drtiče, i když prohrávala už od první minuty

Brno – Vykročení do nové sezony jim vyšlo, ačkoli vstup do prvního utkání měli tragický. Hokejisté brněnské Techniky porazili v prvním kole druhé ligy skupiny Východ Drtiče z Hodonína 4:3, i když prohrávali hned v první minutě. „S výsledkem jsem spokojený, ale hra podle mých představ nebyla. Máme co zlepšovat," usmíval se kouč domácích Roman Kaňkovský.

13.9.2015
9 fotografií

Vykročení do nové sezony jim vyšlo, ačkoli vstup do prvního utkání měli tragický. Hokejisté brněnské Techniky (v bílém) porazili v prvním kole druhé ligy skupiny Východ Drtiče z Hodonína 4:3, i když prohrávali hned v první minutě.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Technika se z rychlého gólu oklepala a ještě v prvním dějství srovnala s Hodonínem krok. Rozhodující direkt zasadila soupeři ve druhé třetině, kterou ovládla 3:0. „Ale do poslední části jsme šli uspokojení. Mysleli jsme si, že už to uhrajeme a nasazení polevilo," nebyl Kaňkovský spokojený.

Drtiči totiž v závěru mocně stahovali. „První zápas byl poměrně divoký. Jsem rád, že jsme se i za nepříznivého stavu dostali zpátky do hry. Neskládali jsme zbraně. Naopak jsme si říkali, proč bychom taky z vyložených šancí nemohli dát stejně jako soupeř tři branky," přemítal hodonínský kouč Lubomír Oslizlo.

Slováckému celku rychlý gól z úvodu duelu pomohl. Mohl jít i do dvoubrankového vedení, ale domácí podržel při šanci Michala Kuby v hodonínském oslabení skvělý brněnský brankář Pavel Jekel. „Byla to velká škoda. Kdybych dal gól, mohl se zápas vyvíjet jinak," komentoval Kuba svůj neproměněný samostatný nájezd na dvacetiletého gólmana.

Ve dvanácté minutě už Technika už úřadovala. V dvojnásobné přesilovce se trefil zkušený bek David Havíř a brněnský tým svého protivníka tlačil i po zásahu do černého. Jenže i Hodonín podržel jejich muž v bráně. Petr Zavadil všechny ostatní šance domácích pochytal. „Poměr střel 22:8 v první periodě ve prospěch Brňanů je poněkud zarážející," poznamenal Oslizlo.

Úvod prostřední části vyšel lépe Drtičům, ale pak už se prosazovali jen Vysokoškoláci. Nakonec vítězný gól zaznamenal Michal Brzobohatý z trestného střílení.

Hodonín se na začátku třetí třetiny dostal znovu do hry. Ve 46. minutě snižoval Daniel Kolář na rozdíl jediné branky. „V té chvíli jsme věřili, že nějaký bod domů odvezeme," pronesl Kuba.

Technika však už konec zápasu ustála. Pomohla jí k tomu i častá vylučování hostujících hráčů. I přes to měl Hodonín v samotném závěru velkou šanci na vyrovnání, ale nevyužil ji. „Zbytečně jsme se nervovali," mrzelo Kaňkovského.

Další střetnutí čeká Brňany už ve středu. Od půl šesté večer nastoupí na slavném stadionu Na Lapači proti Vsetínu.

Technika Brno - Hodonín 4:3

Třetiny: 1:1, 3:0, 0:2. Branky a nahrávky: 12. Havíř (Habrovec, Bustin), 24. Jurča (Látal), 29. Kadlec (Bustin, Sedlák), 35. Brzobohatý (TS) – 1. Vrba (Sajdl, Kučera), 44. Sajdl (Kučera, Vrba), 46. Kolář (Sajdl). Rozhodčí: Dědek – Kříž, Otáhal. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:1.

Autor: Jan Pařík, Libor Kopl