Vítězství zadarmo. Karlovy Vary ztrestaly brněnské hrubky

Karlovy Vary, Brno /FOTOGALERIE/ – V reprezentační přestávce mají o čem přemýšlet. Brněnští hokejisté si v neděli prohráli zápas po hrubých individuálních chybách a v oslabení. V šestnáctém kole extraligy rozhodly domácí Karlovy Vary o své výhře 5:3 především čtyřmi brankami ve druhé třetině. „Bohužel jsme faulovali a v oslabení dostali dvě branky. Další dva góly jsme obdrželi z rychlých protiútoků a bylo to 1:5," popsal rozhodující fázi duelu brněnský asistent kouče Karel Beran.

1.11.2015 54 AKTUALIZOVÁNO 1.11.2015
21 fotografií

Brněnští hokejisté si v neděli prohráli zápas po hrubých individuálních chybách a v oslabení. V šestnáctém kole extraligy rozhodly domácí Karlovy Vary o své výhře 5:3 především čtyřmi brankami ve druhé třetině.Foto: DENÍK/Jan Čech

Duel na západě Čech přinesl překvapivou změnu v sestavě Komety. Mezi tři tyče zabruslila místo Marka Čiliaka brankářská dvojka Martin Falter. Oba dva si pozice vyměnili v sedmadvacáté minutě. V tu dobu Falter neunesl dvě branky ve dvou minutách a obě z přesilových her.

Těžko však na domácí zásahy mohl reagovat. Teč Michala Vachovce dostal do protipohybu a Václav Benák po sjetí ke kruhu pálil do odkryté branky. „Klíčový moment byly naše dvě využité přesilovky a také proměněné dvě přečíslení dvou na jednoho," řekl domácí asistent Karel Mlejnek, v jehož týmu chyběl zraněný Radek Duda.

Brněnští obránci ve druhé třetině stejně jako při páteční domácí prohře 2:3 s Vítkovicemi chybovali v pozici, kdy za sebou neměli žádnou podporu. Ledabylou zadovku Tomáše Kaberleho ještě Martin Kohout nepotrestal. Hrubku Petra Kuboše na modré čáře však domácí útočník Tomáš Bulík z protiútoku využil.

Hokejisté Karlovy Varů působili daleko živějším dojmem. Nakopl je třinecký elixír. „Každé mužstvo do zápasu nastupovalo v jiném psychickém rozpoložení, nám hodně pomohl páteční výkon na ledě Třince," připomněl Mlejnek překvapivou výhru 3:2. „Bylo nepříjemné, když nám dala Kometa dvě slepené branky v úvodu třetí části, ale výsledek jsme udrželi i díky zmíněnému sebevědomí z Třince," dodal trenér Karlových Varů, které doma s Brnem prohráli v základní hrací době naposledy v lednu 2011.

Kometa z posledních třech zápasů nevytěžila ani bod. Nezbývá ji než věřit slovům beka Jozefa Kováčika. „V reprezentační přestávce se určitě dáme do kupy, potrénujeme a naše hra bude vypadat jinak," prohlásil slovenský bek. Brněnští hokejisté klesli na osmé místo tabulky. Na první Liberec momentálně ztrácejí jedenáct bodů. Další duel čeká Kometu až 11. listopadu v Olomouci.

Energie Karlovy Vary – Kometa Brno 5:3 (1:0, 4:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 10. Osmík (Gorčík, Rohan), 25. Vachovec (Bartek, Gulaši), 27. Benák (Marosz, Bičánek), 34. Huna (Rachůnek, Marosz), 36. Bulík (Bartek) – 21. Svoboda (Kováčik, Kaberle), 41. Mrázek (Němec, Kuboš), 42. Burian (Hruška)

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek ©, J. Tomeček, Sičák, Benák, Gulaši, Harant, Dvořák – T. Rachůnek, Marosz, Huna – Vachovec, Bulík, Bartek – Harkabus, Zadražil, Kohout – T. Rohan, Osmík, Gorčík

HC Kometa Brno: Falter ( od 27. Čiliak) – Kaberle, Dujsík, Hanzlík, Kováčik, Malec, Kuboš, Spang – Mrázek, H. Zohorna, Vondráček – Burian, Čermák, Svoboda – Káňa, Hruška, Němec – Raška, Dočekal, R. Zohorna

Autor: Petr Musil

1.11.2015 VSTUP DO DISKUSE 54
Hrom do krupice. Domácí nesmüsli. Naložený kapr vedle sledě. Bar 4pokoje je prvním brněnským non-stop podnikem nabízejícím snídaně, obědy i večeře. Mění se jídelníčky, osvětlení, hudba i ceny – vždy podle hodiny, v níž lidé přijdou.
18

Čtyři pokoje, devět jídelníčků. Brno má nový proměnlivý bar

Pohlednou ofenzivní podívanou nabídli fotbalisté Zbrojovky divákům v jihomoravském derby zimní Tipsport ligy. Ve svém druhém duelu skupiny C zvítězili Brňané nad Znojmem 5:1.
10

Zbrojovka smetla v Tipsport lize Znojmo pěti góly, dvakrát se trefil Litsingi

Propadli se pod led. Záchrana? Hasiči házejí pytle nebo se plazí po žebřících

Brno /VIDEO/ – Topící se lidi vytahovali hasiči ve středu z ledové vody Brněnské přehrady. Nešlo však o bruslaře, kteří vjeli na příliš tenký led, ale o figuranty ve speciálních úborech, kteří do díry vysekané v ledu vlezli dobrovolně. Věděli totiž, že záchrana od kolegů, kteří se učili, jak tonoucího z vody zachránit, přijde téměř okamžitě. „První možnost je většinou házení speciálních pytlů, kterých se tonoucí chytí. Funguje to ale jen zhruba do patnácti metrů, málokdo dohodí dál," vysvětlil instruktor hasičů Alexandr Ficek.

Lucie prodělala přeměnu pohlaví, nyní o tom hraje divadlo

Brno – Už v mateřské škole si uvědomovala, že je ženou v mužském těle. Dala se na herectví, ale slýchávala: Musíš být víc hercem! Nakonec se Lucie Brychtová rozhodla k přeměně pohlaví, čímž však ztratila dosavadní herecké postavení. Na jeviště už s transsexuální diagnózou vstoupit nemohla. Rozhodla se tedy vtisknout svému příběhu divadelní tvar a vznikla v evropském kontextu ojedinělá inscenace Jsem žena. Její česká premiéra je ve středu od sedmi hodin večer v Buranteatru.

Stavební společnost OHL ŽS propouští zaměstnance. Řádově desítky lidí

Brno - Brněnská stavební společnost OHL ŽS, který byla v roce 2015 v půlmiliardové ztrátě, propouští zaměstnance. Řádově jde o desítky lidí. Firma zeštíhluje i svoje vedení, od ledna má novou organizační strukturu. Společnost také mění svoji strategii a chce se více zaměřit na tuzemsko.