Modrobílé ochozy nadšeně sledovaly obrat Komety, která díky Švagrovského gólu v poslední minutě vyhrála 3:2. „Je to pro nás povzbuzení do další práce. Kluci si potvrdili, že to, co děláme, má smysl,“ pochvaloval si výsledek, byť z přípravného utkání, asistent trenéra Komety Viktor Lukeš. Ze začátku to vypadalo spíš tak, že se Brňané zvučného soupeře zalekli. Už po dvou minutách prohrávali 0:2 a brankář Hylák si pořádně nesáhl na puk.

Když se Kometa vzpamatovala, vyrovnala doslova bleskurychle. Během půl minuty zblízka překonali zlínského brankáře Sedláčka Kempný a Vondráček. V poslední minutě se strhl souboj ze strany na stranu. Přečíslení proměnil nováček v dresu Komety David Švagrovský. „Zvrátit výsledek proti tak silnému soupeři se cení,“ dodal Lukeš.

Kometa nasadila užší kádr než v předchozích přípravách. Zlín nechal některé opory včetně gólmanů Murína a Biegla odpočívat, přesto v jeho sestavě nechyběla esa jako Martin Hamrlík, Leška či Balaštík.

Ty všechny překvapila, jaká návštěva na úvodní utkání letního poháru přišla. „Chvílemi mi připadalo, jako bychom hráli venku. Fanoušci soupeře byli vynikající,“ poklonil se příznivcům Komety zlínský Ivan Rachůnek.

Na stadion přišlo dva a půl tisíce diváků, mnohonásobně více než na poslední extraligová utkání v minulé sezoně, kdy Zlín hrál play down. Kometa v Tipsport Cupu pokračuje v úterý doma s Olomoucí. I po výhře nad Zlínem ale pohár tolik neznamená. „Kluci se chtěli ukázat proti extraligovému celku. Náš cíl je ale někde jinde,“ upozornil Lukeš.