„Kluci dneska hráli se strachem. Po Vrchlabí jsme si všechno vyříkali. Možná na ně dolehl tlak. Báli jsme se útočit,“ komentoval zápas brněnská kouč Vladimír Kýhos.

Hra jeho svěřenců dlouho směřovala k blamáži. V polovině zápasu totiž modrobílí prohrávali 0:2, a vypadalo to s nimi bledě. Panteři dlouho kousali, v první třetině na rozdíl od Brňanů dokázali využít dvojnásobnou přesilovku a šli Kotáskovým gólem brzy do vedení. Další branku hostů přidal ve 25. minutě aktivní Kolarz.

Domácí se probrali z nevýrazného výkonu až po jubilejním stém gólu Komety v sezoně, který stylově zařídil nejproduktivnější hráč Michal Černý. Ten vede s pětadvaceti kanadskými body produktivitu týmu.

Od té chvíle se nad Pantery rozkroužili hladoví supi, svěřenců kouče Kýhose bylo najednou plně hřiště. Už za dvě minuty srovnal navrátilec v brněnské sestavě Petr Polodna. „Ani nevím, jak jsem se k té situaci nachomýtl. Peťa Haluza mi to krásně připravil,“ pochvaloval si autor branky souhru s parťákem z útoku.

V posledním dějství se Brňané vrhli do často bezzubého náporu. Když už to vypadalo, že se zápas protáhne do prodloužení, najel si na Barusovu přihrávku Kántor a rozhodl zápas. Kometa si tak uhájila vedení v prvoligové tabulce.

Kometa Brno – HC Havířov Panthers 3:2

Třetiny: 0:1, 2:1, 1:0

muž zápasu: Robert Kántor

HC Kometa Group: Hylák – Křetinský, Houdek, Zubíček, Protivný, Kántor, Lhotský, Morava, David – Černý, Kýhos, Brabenec – Klimt, Padělek, Bakrlík – Sedlák, Barus, Mikšan – Haluza, Polodna, Vondráček.Trenér: V. Kýhos.

HC Havířov Panthers: Valent – Evan, Huhto, Kolarz, Lojek, Lukačovič, Klimeš, Hegegy, Lašek – Seman, Vala, Velecký – Sikora, Piecha, Kotásek – Brynecký, Hampl, Přeučil – Rozum, Minařík, Daneček.Trenér: M. Fryčer.

Branky a nahrávky: 34. Černý, 36. Polodna (Haluza, Vondráček), 58. Kántor (Barus, Sedlák) – 10. Kotásek (Piecha, Kolarz), 25. Kolarz (Vala). Rozhodčí: Blecha – Kašík, Trunečka. Vyloučení: 9:9 Využití: 1:2. Diváci: 6054.