Orli sice už v září naskočí do mezinárodní soutěže EBEL, v úterý si ovšem před tisícovkou diváků zahráli s tradičním sokem. Bez největších opor podlehli v prvním testu sezony Horácké Slavii 2:3. „Do zápasu jsme šli z těžkého tréninku, proto z výsledku neusuzujeme žádné závěry,“ zdůraznil domácí trenér Karel Soudek.

Do domácí branky se postavil gólman Sáblík, který do Znojma přišel teprve před pár dny, většina opor v čele s Radkem Hamanem i některé nové posily však odpočívaly. „Nasadíme je teprve do dalšího přípravného zápasu,“ upozornil Soudek na příští úterý, kdy Znojmo poměří síly s Jesenicí.

Právě se slovinským soupeřem si může otestovat, jak budou chutnat utkání v Erste Bank lize. Úterní protivníci zkoušeli především mladé hráče. „I proto obě mužstva hodně chybovala,“ říkal Soudek.

Třebíč sice zaspala začátek, už po třech minutách po Havlíkově trefě prohrávala, nakonec však o těsném vítězství rozhodla dvěma góly ve třetí třetině. Ve 43. minutě se prosadil Stejskal a o čtyři minuty později zvyšoval na 3:1 Burian. Znojmo už jen stihlo snížit. „V začátku se nám vůbec nedařilo, ale postupně jsme se zvedali. Jsem rád, že jsme v závěru ubránili sérii oslabení,“ pochvaloval si třebíčský trenér Radek Novák.

Oba soupeři se v létě střetnou ještě jednou, zápas v Třebíči je na programu 25. srpna. Orly, kteří se na ledě připravují od minulého pondělí, čeká v létě ještě osm zápasových testů. Mezinárodní misi v EBEL načnou 11. září, kdy se ukáží v bouřlivém prostředí chorvatského Záhřebu.