Že jihomoravská Hosta aréna viděla ve dvou zápasech pouhé dvě branky nikomu z domácích příznivců nevadilo. Úterního střelce Bořuta napodobil další mladík Jarůšek. Po Pláňkově přihrávce překonal Řehoře ve 32. minutě a Orli slavili. „Hráli jsme parádně. Za ta dvě čistá konta vděčím klukům z obrany. Zatím mě puky trefují,“ usmíval se gólman, který zatím nedoufá v extraligovou nabídku. Ani z Plzně, kde si udělal skvělé jméno jeho brankářský parťák Horčička.

Deset minut před koncem mohl znojemský triumf pojistit Říha do prázdné branky, z následné dorážky ale netrefil ani střelec jediného gólu. Jihlavskou Duklu od zdramatizování zápasu znovu připravila nedisciplinovanost. V době největšího náporu přišel čtyřminutový trest pro Dobrovolného. V závěru hrálo v oslabení Znojmo a Jihlava bez brankáře. Ani to jí nestačilo. „Drželi jsme se, abychom výhru urvali. Moc jsme chtěli vyhrát. A chceme uspět i v Jihlavě,“ poznamenal střelec rozhodujícího gólu Richrad Jarůšek.

Trenér hostů hodnotil utkání ve stejném duchu jako to předchozí. „Zase jsme nepodali úplně špatný výkon. Ve dvou zápasech venku jsme dostali dvě branky, to není špatné. Ale když za sto dvacet minut ani jednu nedáme, těžko můžeme vyhrát,“ soudil jihlavský kouč Petr Vlk.

Jenomže v celém zápase to vypadalo, že si borci z Vysočiny jsou jistí snadnou výhrou. Šance však přicházely hlavně z domácích hokejek. „Na šance i na střely šlo o hodně vyrovnané utkání. Sérii chybí jediná věc a to góly. Ale jsme samozřejmě rádi, že my jsme ti šťastnější,“ hodnotil asistent trenéra Orlů Milan Kastner, který považuje sérii za otevřenou.

O osudu série se v příštím zápase na jihlavském ledě ještě nerozhodne. V pondělí se série vrátí zpátky do orlího hnízda. V případě nerozhodného stavu bude poslední, sedmý duel hostit znovu Jihlava.

HC Orli Znojmo – HC Dukla Jihlava 1:0

Třetiny: 0:0, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: 32. Jarůšek (Pláněk). Roz­hodčí: Wagner, Florian – Guth, Rittich. Vylou­čení: 10:8. Vy­užití: 1:0. Di­váci: 2760. Stav série: 2:2.

ORLI ZNOJMO: Kacetl – Bořuta, Pláněk, David, Štach, Pospíšil, Klimeš, Kolafa, Stehlík – Trojan, Říha, Beroun – Lattner, Podešva, Lev – Jarůšek, Bartoš, Komínek – Havlík, Kovalský, Vyletelka.

HC Dukla Jihlava: Řehoř – Ficenc, Kaláb, Dobrovolný, Šidlík, Suchý, Staněk, Zelený, Posmyk – Hodek, Bakus, Čachotský – Jeslínek, Zeman, Škumát – Sojčík, Padělek, Bezděk – Protasenja, Maliník, Krupka.