VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BRNO

Rodiče mu zabili nacisté. Vyznamenaný veterán se dal k odboji ve svých třinácti

Brno /FOTOGALERIE/ – Už jako dítě nevědomky pomáhal odboji, ke kterému se později připojil jako průzkumník. Spolu s dalšími veterány druhé světové války v pondělí za zásluhy převzal medaili a ocenění Jihomoravského kraje. „V jedenácti letech jsem pomohl založení partyzánské skupiny, když jsem doprovázel dva Rusy. O tom, co dělali, jsem se ale dozvěděl až po letech," vzpomíná s úsměvem nyní pětaosmdesátiletý Josef Henek.

Jakubák: k pivu má přibýt kultura, plánují majitelé podniků

Brno /FOTOGALERIE/ - Majitelé podniků na Jakubském náměstí chtějí na místě víc kultury. Na Zámečnické má zase vzniknout nový Jakubák.

OBRAZEM: Na strom tolerance lidé navázali stužky. Začal Týden romské kultury

Brno – Oslavy Mezinárodního dne Romů, který připadá na osmého dubna, zahájili organizátoři Týdne romské kultury v brněnských Lužánkách už v pondělí. Spolu s účastníky tam v pondělí navázali nové stužky na strom tolerance.

Kliminvest žaluje Brno o 360 milionů kvůli Jaselským kasárnám

Brno – Společnost Kliminvest, která měla v Brně v místě zbouraných Jaselských kasáren postavit bytové domy, žaluje město. Podala k Městskému soudu v Brně žalobu o náhradu 361 milionů korun.

OBRAZEM: Madagaskar v brněnské zoo. Novým přírůstkem je lemur tmavý

Brno – Rodina Jeníka a Magdalénky, lemurů tmavých z brněnské zoologické zahrady, se na konci března rozrostla. „Pohlaví nového přírůstku zatím chovatelé neznají, ale odhadují, že se jedná nejspíše o samičku," vysvětlila mluvčí zahrady Gabriela Tomíčková.

Centrum Brna se vylidňuje a stárne. Městská část řeší, jak přilákat mladé rodiny

Brno – Málo dětských hřišť, nedostatek zeleně i drahý nájem. To jsou důvody, které odrazují Marii Zetochovou od stěhování do centra. „Teď bydlím v Lesné a stěhování rozhodně neplánuji. Vyhovuje mi, že mám kousek od domu les, kam můžu chodit se synem na procházky. Navíc jsou ceny nájmů v centru hodně vysoké," vysvětluje Zetochová.

Šikanovaných dětí přibývá. Pomoc slibuje nová aplikace od studentů z Brna

Brno /ANKETA/ – Někteří studenti se šikaně brání pěstmi, jiní pomocí nové internetové stránky. Projekt Nenech to být, který umožní nahlásit podezřelé či agresivní chování mezi spolužáky, vymysleli sedmnáctiletí brněnští gymnazisté. Zájem o registraci škol do projektu, který začal teprve před týdnem, je podle nich obrovský.

Říční břeh Svitavy opět ožije. Areál bývalé motorárny u Zbrojovky nahradí byty

Brno – Kdysi se tamními halami rozléhal hluk strojů, v budoucnu areál bývalé motorárny zaplní zvuky lidského života. Vedení Brna nechalo zpracovat architektonickou studii na obnovu areálu na pravém břehu Svitavy. V Husovicích nedaleko současné Dukelské třídy v budoucnu vzniknou byty.

Okna krajského úřadu se rozsvítila modře. Na podporu lidí s autismem

Brno – Modrá barva v neděli po setmění ozářila okna jihomoravského krajského úřadu na Žerotínově náměstí v Brně. Úřad se připojil ke čtvrtému ročníku projektu Česko svítí modře, který v České republice pořádá nadace Naděje pro autismus.

Jedna díra vedle druhé. Na tramvajovém nástupišti zůstaly po starých lavičkách

Brno - Pádem nebo vyvrknutým kotníkem může skončit chůze po tramvajových nástupištích před brněnským hlavním nádražím. Po odstranění starých laviček a jejich výměně za nové tam totiž zůstaly v asfaltu díry.

Šli místy, kde tekly potoky krve. Turistická sezona začala netradiční procházkou

Brno /VIDEO/ – Slunečné počasí i temné příběhy přilákaly na slavnostní zahájení turistické sezony do Panenské ulice desítky lidí. Odvrácenou kriminální tvář Brna a místa, kde se podle pověstí staly ty nejhorší vraždy, poznali zájemci, kteří se zúčastnili jedné ze tří speciálních procházek po městě.

Zájem je velký, peníze ze vstupného přesto nestačí. Kryt hledá sponzora i dotace

Brno - Projít se chodbami krytu pod Špilberkem, do kterého za minulého režimu mohli pouze vrcholní představitelé města a kraje, mohou Brňané už druhým rokem. Zájem je veliký, přesto provoz krytu jeho pronajímatelé jen ze vstupného nezvládnou. O pomoc proto požádali vedení Brna i kraje.

Netradiční AZ Kvíz mezi obchody: diváci vykřikovali nápovědy, často ale chybné

Brno /VIDEO/ – Osmadvacet polí pyramidy, čtyři soutěžící, jeden vítěz. Své znalosti si na sérii záludných otázek ve známé soutěži AZ Kvíz vyzkoušeli na vlastní kůži soutěžící v brněnském nákupním centru v Králově Poli. Zvědaví diváci díky několika videím a rozhovorům nahlédli do zákulisí televizního studia, kde soutěž již více než dvacet let vzniká.

Sexuální asistence postiženým? Chybí muži

Brno – Přestože je trápí tělesné či mentální postižení, sexuální představy a potřeby mají stejné, jako ostatní. Ať už hledají vlídné slovo, možnosti jak se uspokojit sami nebo samotný styk, mohou využít služeb školených sexuálních asistentek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies